Elementy betonowe dla największych inwestycji budowlanych

Do realizacji budowlanych inwestycji publicznych niezbędne jest wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. Zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa to absolutnie kluczowy element każdego projektu. Niezwykle ważna jest również jego funkcjonalność, a także nowoczesny design, który powinien zachwycać. Dlatego oparte na terazzo produkty marki Dasag, takie jak płyty brukowe, tarasowe, posadzkowe, elewacyjne, a także betonowe schody i parapety są coraz częściej widoczne na ulicach miast całej Polski.

Ekologia przede wszystkim

Rynek budowlany w dzisiejszych czasach daje bardzo szerokie możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni zarówno publicznych, jak i prywatnych. Wachlarz rozwiązań jest niezwykle rozbudowany, dzięki czemu nawet najbardziej kreatywne i oryginalne pomysły mają szansę ujrzeć światło dzienne i przez długie lata cieszyć oczy, nawet tych najbardziej wymagających i wybrednych właścicieli. Obecnie wielu inwestorów biznesowych oraz samorządowych, jak i klientów indywidualnych, przykłada coraz większą wagę do wykorzystywania materiałów, których właściwości pozwalają na ochronę eksploatowanego do granic możliwości środowiska naturalnego. Ekologia staje się tematem przewodnim w dyskursie publicznym, stale rosną więc oczekiwania względem producentów materiałów budowlanych. W tej wymagającej rzeczywistości doskonale odnajduje się marka Dasag, której produkty z betonu szlachetnego cieszą się nieustanną popularnością.

Lastryko w XXI wieku – połączenie tradycji z nowoczesnością

Znakomitym przykładem na uniwersalne wykorzystanie rozwiązań, jakie proponuje marka Dasag jest Świnoujście. To tutaj w pełnej krasie możemy obejrzeć efekt, jaki daje wykorzystanie płyt betonowych zarówno w miejscach najbardziej prestiżowych, jak i tam, gdzie niezwykle ważne jest uwypuklenie charakteru obiektu i odwołanie do tradycji miejsca. Firma dostarczyła materiały, dzięki którym pełnym sukcesem zakończyła się rewitalizacja Promenady Historycznej, wpisanej do wojewódzkiego rejestru zabytków.

Jednocześnie płyty betonowe marki zostały z powodzeniem wykorzystane do wykończenia tarasów najbardziej prestiżowych hoteli w mieście – Radisson i Hilton. Obie realizacje oparte o beton szlachetny nadały obiektom niepowtarzalnego klimatu, a także przysłużyły się środowisku – użycie innowacyjnych płyt betonowych od Dasag pozwala bowiem na redukcję tzw. miejskich wysp ciepła, dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia promieni słonecznych SRI zastosowanego materiału.

Okładziny schodowe – surowo i elegancko

Produkty z betonu szlachetnego doskonale sprawdzają się również wewnątrz pomieszczeń. Idealnym przykładem jest centrum logistyczne firmy eobuwie.pl, mające swoją siedzibę w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie. Wnętrze wzbogacono o okładziny schodowe, płyty podestowe i stopnie kątowe Dasag, których najważniejszą funkcją jest zapewnienie bezpiecznego użytkowania na tak obszernej powierzchni. Kluczem do sukcesu było zastosowanie antypoślizgowych wkładek jednorzędowych wykonanych ze stali nierdzewnej o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i wysokie obciążenia. Dodanie do tego niezwykłej oprawy wizualnej złożyło się na efekt, który zachwyca odwiedzających.

fot. PROBET-DASAG

Płytki betonowe na stołecznych salonach

Najlepszy przykład ilustrujący w praktyce wysoką jakość produktów marki Dasag, to ich obecność na bardzo ruchliwym trakcie pieszym w centrum Warszawy. Inwestycje publiczne w stolicy muszą zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa, funkcjonalności i elegancji. Jedną z najważniejszych dużych inicjatyw budowlanych w ostatnim czasie był kompleksowy remont chodników wzdłuż Alei Jana Pawła II, po których codziennie przemieszczają się tysiące mieszkańców miasta. Zastosowanie płyt chodnikowych z nowoczesnego lastryko pozwoliło wykorzystać materiał niezwykle odporny na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych i zwiększone obciążenia, które w tak kluczowym miejscu są nieuniknione. Dodatkowym atutem płyt z terazzo jest ich antypoślizgowa powierzchnia, która zapewnia bezpieczne użytkowanie.

fot. PROBET-DASAG

To nie jedyna inwestycja w Warszawie, w której produkty Dasag odegrały bardzo istotną rolę. Kolejną zrealizowaną przy ich udziale inwestycją było otwarcie trzech odcinków metra w dzielnicy Wola. Stacje – Płocka, Młynów i Księcia Janusza, zostały zaprojektowane według najnowszych trendów architektonicznych, z którymi znakomicie współgrają płytki posadzkowe Dasag, które wykorzystano do wykończenia całej powierzchni peronów i wejść do stacji. Wyprodukowane na specjalne zamówienie produkty, swoim niepowtarzalnym designem nawiązują do historii i charakterystyki otoczenia, tworząc niepowtarzalny klimat nowopowstałych miejsc.

fot. PROBET-DASAG

Płyty ekologiczne z widokiem na przyszłość

Wisienką na torcie jest Łasztownia – wyspa rzeczna w Szczecinie, gdzie na końcowym etapie budowy znajduje się Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. Realizacja inwestycji opiera się na najbardziej restrykcyjnych przepisach dotyczących jej potencjalnego wpływu na środowisko naturalne. Placówka będzie prawdopodobnie pierwszym obiektem użyteczności publicznej oraz instytucją kultury w województwie zachodniopomorskim, która otrzyma certyfikat LEED na poziomie Gold. To między innymi konieczność zastosowania najwyższej jakości atestowanych tworzyw i surowców zadecydowała o wyborze marki Dasag, jako dostawcy materiałów na taras widokowy, jak również wokół budynku. Certyfikacja LEED wymaga wykorzystani atestowanych tworzyw i surowców, a także innowacyjność w zakresie oświetlenia, komfortu użytkowania i bezpieczeństwa.

fot. PROBET-DASAG

Marka Dasag od lat specjalizuje się w tworzeniu produktów opartych na kreatywnym wykorzystaniu betonu szlachetnego. Praktycznie nieograniczone możliwości aranżowania powierzchni przy użyciu tego surowca sprawiają, że inwestycje cechuje niezwykła trwałość, niebanalna estetyka i najwyższy poziom elegancji. A to wszystko w połączeniu z troską o nasze największe i wspólne dobro – środowisko naturalne.


Data publikacji: 2021-09-21

Podobne technologie i poradniki


05.04.2024 | Beton
Cemex wprowadził na rynek kolejny produkt dla...
04.07.2023 | Beton
Nowoczesne, modne, wyrafinowane aranżacje z prawdziwego betonu...
09.07.2020 | Beton
Nowoczesne kierunki w architekturze pociągnęły za sobą...
20.05.2020 | Beton
Udało się! Masz upragnioną działkę, mieszkanie lub...
15.04.2020 | Beton
Nowoczesne trendy architektoniczne bazują na stonowanych kolorach...
20.07.2018 | Beton
Ceramiczne, plastikowe, metalowe, gliniane.. – Jest cała...
27.02.2018 | Beton
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym wydaniem...