Ceramiczne, plastikowe, metalowe, gliniane.. – Jest cała masa donic dekoracyjnych z przeróżnych materiałów. Dzisiaj jednak, będziemy mówić o donicach bardziej surowych, wykonanych z modnego ostatnimi czasy betonu architektonicznego.

W naszej ofercie Garden Pro dostępny jest szeroki wybór donic betonowych w wielu kolorach i kształtach, niektóre w niestandardowych wymiarach można również zamówić na indywidualne zlecenie. Wówczas tworzy się formy wg projektu klienta.

Donice betonowe wykonane z betonu architektonicznego, to niezwykle trwałe elementy, które sprawdzą się doskonale zarówno w mieszkaniach, jak i w ogrodach i na tarasach. Odpowiednia impregnacja pozwala nam na tworzenie w pełni funkcjonalnych donic, do których (po dodaniu na dno odrobiny keramzytu) można sadzić rośliny bezpośrednio. Produkty z betonu architektonicznego są odporne na działanie warunków atmosferycznych, w tym minusowych temperatur, co pozwala na użytkowanie ich na zewnątrz przez cały rok nawet bez konieczności zabezpieczania.

W naszym showspace Garden Pro można znaleźć donice od producentów takich jak: MODERN LINE, SLABB, KROE, BETONOVO, CONTRACTOS. Mimo, że wszystkie wykonane są z betonu architektonicznego, każdą wyróżnia inna cecha produktu.

Modern line charakteryzuje gładka w dotyku faktura z umiarkowaną ilością nieregularnych porów (raków). Ręcznie wykonane donice zabezpieczane są autorskim systemem Anti-Graffi i Protection. Producent posiada dwie kolekcje donic o różnych wymiarach w standardowych kolorach natural: white, steel, concrete oraz carbon oraz ciekawą opcję, którą są ławodonice:

Regular – seria płytkich donic (45 cm wysokości) o najmniejszej długości: 39 cm, a najdłuższej 119 oraz o grubości ścianek 2-5 cm, którą możemy zamówić również w wersji z podstawką,

 

Big – seria wysokich donic (90 cm wysokości), dostępnych w kwadratowej formie o szerokości 39 cm bądź 79 cm oraz o grubości ścianek 3-5 cm.

 

 

Ławodonice – ciekawe rozwiązanie, które łączy ławkę ogrodową z donicą. Możliwe dwie wersje w systemie modern line:

regular – dostępne w dwóch długościach: 119 cm i 159 cm, charakteryzuje je prosta forma,

 

 

harmony – delikatniejsze wizualnie w formie – część ławki jest zaokrąglona, dostępne również w długościach 119 cm oraz 159 cm. W przypadku dłuższej ławodonicy wyróżnia się również opcje ławki z drewnianym siedziskiem na indywidualne zamówienie.

 

 

• Slabb posiada 20 wariantów donic dostępnych w różnych rozmiarach i kształtach o podstawie kwadratu, prostokąta, rombu oraz koła. W zależności od miejsca użytkowania donice dostępne są w trzech lub czterech kolorach: Biały, szary, antracytowy, czarny. Wyróżnia się 3 klasy porowatości: gładki, porowaty oraz bardzo porowaty. Wszystkie donice użytkowane na tarasach i w ogrodach posiadają specjalny kanał odpływowy, który odprowadza nadmiar zgromadzonej wody, dzięki czemu można bezpiecznie korzystać z nich nawet w trakcie mroźnych zim. Wszystkie modele donic Slabb są impregnowane.

 

 

Cechuje je wysoka klasa mrozoodporności. Najmniejszym produktem (20x50x15 cm) jest doniczka Piccolo, którą świetnie wygląda w uprawie doniczkowych ziół, a największym donica Enorme (50x205x100cm).

 

 

• Kroe – kładzie duży nacisk na jakość wykonania swoich produktów. Własne laboratorium betonu na bieżąco monitoruje cały proces produkcji.
Beton architektoniczny GRC KROE poddany jest stałej kontroli jakości i spełnia wysokie parametry wytrzymałościowe. W ofercie wybarwień betonu architektonicznego posiadamy szereg standardowych barw achromatycznych – szary, biały i antracytowy oraz bogaty wybór kolorów. Ma także różnorodne technologie wykończenia powierzchni, poprzez piaskowanie, a ostemplowanie napisów pod indywidualne zamówienie. W standardowej kolekcji zawiera 8 modelów donic w regularnych kolorach tj. szary, antracytowy oraz biały. Dostępny w formie prostokątnej, kwadratowej oraz okrągłej.

 

 

• Betonovo – posiada w swojej ofercie autorskie rozwiązania techniczne, w tym wyjątkowo cienkie płyty betonowe o grubości 3-8 mm. Dostepne są donice duże do ogrodów i tarasów jak również „mini” doniczki – seria Geometra, dostępne w różnych formach, które mogą urozmaicać swoim designem przeróżne wnętrza.

 

 

• Contractos – jest pierwszym polskim producentem dekoracyjnych płyty z betonu architektonicznego. W swoim asortymencie posiadają prostokątne oraz kwadratowe w podstawie donice z betonu architektonicznego o wysokości od 40 cm do 100 cm.

 

 

Producent posiada ciekawe rozwiązanie jakim jest zdobienie – bonowanie na ścianach donic oraz różna gama kolorów od białego po kolor Corten.

 

 

Wszystkie produkty umieszczone w artykule można zamówić w naszym showspace Garden Pro.


Data publikacji: 2018-07-20

Podobne technologie i poradniki


21.09.2021 | Beton
Do realizacji budowlanych inwestycji publicznych niezbędne jest...
09.07.2020 | Beton
Nowoczesne kierunki w architekturze pociągnęły za sobą...
20.05.2020 | Beton
Udało się! Masz upragnioną działkę, mieszkanie lub...
15.04.2020 | Beton
Nowoczesne trendy architektoniczne bazują na stonowanych kolorach...
27.02.2018 | Beton
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym wydaniem...