​Jaka przyczepa budowlana najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie?

Przyczepy stanowią niezbędny element wyposażenia firm remontowo-budowlanych. Na rynku dostępne są różne modele, a wybór najlepszego, który spełni wszystkie wymagania nowoczesnej firmy, może być trudny. Na co zwracać uwagę, wybierając przyczepę budowlaną? Jakie parametry są najważniejsze? Podpowiadamy.

Przyczepy budowlane – co trzeba wiedzieć na ich temat?

Obecnie produkowane przyczepy wyróżniają się zastosowaniem zaawansowanych technologii. Część z nich wyposażono w system stabilizacji przechyłów (RSS) oraz elektroniczny system hamowania (EBS). Nie bez znaczenia są również liczne ułatwienia podnoszące komfort eksploatacji. Wiele ciekawych rozwiązań znajduje się w modelach marki Wielton. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup przyczepy budowlanej?

Długość, wysokość, kubatura

Do kluczowych kwestii zaliczają się dane techniczne, a w szczególności masa własna, długość, wysokość, kubatura. Parametry te należy dopasować w zależności od przeznaczenia, profilu działalności i rodzaju przewożonego towaru.

Liczba i rodzaj osi

Do wyboru są pojazdy 2-osiowe lub 3-osiowe. Doskonale sprawdzają się osie BPW charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i stosunkowo niską masą, co przekłada się na większą ładowność.

Rodzaj zawieszenia

Bardzo dobrym rozwiązaniem są zawieszenia mechaniczne. Wyróżniają się one wysoką odpornością na uszkodzenia. Nadają się do pracy w trudnych warunkach.

Instalacja wywrotu

Wśród polecanych rozwiązań należy wskazać instalacje hydrauliczne. Umożliwiają one sprawny rozładunek materiałów.

Materiał wykonania

Przyczepy muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego do ich produkcji najczęściej używa się stali o podwyższonej wytrzymałości.

Bezpieczeństwo eksploatacji

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zaleca się wybór przyczep wyposażonych w praktyczne udogodnienia. Do interesujących rozwiązań należą m.in. haki zabezpieczające klapę przed otwarciem, siatki chroniące tylne światła.

Komfort obsługi

Producenci oferują rozmaite udogodnienia poprawiające komfort obsługi. Świetnie sprawdza się m.in. składana drabinka, która ułatwia pracownikom dostanie się do pojazdu.

Postaw na przyczepy budowlane znanych producentów!

Decydując się na inwestycje w przyczepy budowlane, warto zwrócić uwagę na markę. Najlepiej wybierać modele znanych producentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pojazdy polskiej firmy Wielton. Wieluński producent działa na rynku od 1996. Słynie z wprowadzania nowoczesnych technologii. Dodatkowo wdraża liczne usprawnienia zwiększające komfort eksploatacji. Marka dysponuje także rozwiniętym zapleczem serwisowym. Do flagowych produktów Wielton zalicza się przyczepa budowlana Rigid Master PS_3W o kubaturze wynoszącej 16 lub 20 m3. Pojazd wyposażono w 12-tonowe osie BPW oraz zawieszenie mechaniczne.


Data publikacji: 2021-12-08

Podobne technologie i poradniki


08.12.2021 | Transport
Przewożenie materiałów budowlanych to wymagające zadanie, zwłaszcza...
08.12.2021 | Transport
Wieluński producent posiada w swoim portfolio produktowym...
08.12.2021 | Transport
Naczepy to konstrukcje powszechnie stosowane w transporcie....
08.12.2021 | Transport
22 października Wielton zaprezentował w Wieluniu rodzinę...
18.06.2021 | Transport
W plebiscycie flotowym Fleet Derby 2021 specjaliści...
27.07.2020 | Transport
Potrzeby naszych klientów traktujemy w ABAX bardzo...
01.06.2020 | Transport
Nie dźwigaj! Znajdujemy się w nowym i...