Nie dźwigaj!

Znajdujemy się w nowym i bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Jeszcze dwa miesiące temu mogliśmy wybrać się po zakup narzędzi bez żadnych ograniczeń. W chwili obecnej, z uwagi na panującą pandemię, zaczęliśmy doceniać możliwość zakupów online. Tym sposobem prawie wszystko jest dostępne wraz z wysyłką. Ale czy zastanawialiście się jak rozwija się rynek transportu? Jak rozwija się rynek usług? Co takiego transport ma wspólnego z narzędziami?

Usługi coraz częściej obejmują nie tylko np. położenie płytek, ale również transport czy wniesienie do miejsca remontu. Tak samo wykonawcy niejednokrotnie oferują kompleksowe usługi, aby ich klienci mogli zaoszczędzić czas i siły zaangażowane przy dostarczaniu niezbędnych materiałów. Jednocześnie my jako inwestorzy też staramy się często ograniczyć koszty i sami wnosimy ciężary potrzebne do remontu np. worki z gipsem.

Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że wykonujemy te prace z dbałością o zdrowie. Niewłaściwe obchodzenie się z ciężarem i często lekceważący stosunek do tego typu wysiłku może być powodem do bardzo poważnych urazów i w efekcie długotrwałych kłopotów zdrowotnych. Nie chodzi tu tylko o branżę kurierską, niezwykle wrażliwą na ten problem, ale również o firmy z sektora budowlanego, czy po prostu każdego z nas.

Ten temat, z którym coraz częściej mamy do czynienia, nie umknął uwadze producentom narzędzi. Dostrzegli oni nie tylko lukę na rynku, ale także szanse na pomoc ludziom, którzy mierzą się z wagą towarów na co dzień. Jedną z takich firm jest Wolfcraft. Jako innowacyjne przedsiębiorstwo znane jest z odkrywania prostych rzeczy na nowo i już od wielu lat oferuje szereg rozwiązań redukując problem przenoszenia ciężkich materiałów do minimum.

Jednym z takich rozwiązań są wózki transportowe. Warto podkreślić, iż – podczas tworzenia wózków liczy się to, aby one same nie były dodatkowym ciężarem dla operatora oczywiście przy zachowaniu maksymalnej ładowności – zaznacza Krzysztof Pacanowski Menadżer Produktu marki Wolfcraft w firmie Lange Łukaszuk.

fot. "LŁ" Lange Łukaszuk

W ofercie wspomnianej wyżej marki znajdziemy produkty dla każdego. Od najmniejszych wózków czyli TS 300 (WF553000) przeznaczonego do codziennych zakupów po wózek dla profesjonalistów jak choćby TS 1500 (WF5525000), w którym dopuszczalny ciężar sięga aż 200kg.

Skierujmy naszą uwagę na wspomniany wcześniej wózek TS 300. Zachwyca swoją kompaktowością, w każdym bagażniku naszych samochodów znajdziemy dla niego miejsce. Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi składania wystarczy jeden ruch, aby rozłożyć lub złożyć wózek. Jego niska waga własna sprawia, że idealnie sprawdza się podczas transportowania zakupów, docenią to zarówno panie jak i panowie.

Wózki są wytrzymałe, co potwierdza certyfikat TuV, oraz przygotowywane do transportu dużych gabarytów. Projektowane są także pod kątem przechowywania ich, gdy nie są użytkowane – wszystkie modele składają się do kompaktowych rozmiarów co znacząco ułatwia ich przechowywanie – zaznacza Krzysztof Pacanowski.

Innowacyjne rozwiązania znajdziemy w takich akcesoriach wspomagających transport jak uchwyt, który możemy zainstalować do wózka Wolfcraft TS 850 czy TS 1500. Jest to szczególnie pomocne podczas dostaw np. sprzętu AGD lub ciężkich paczek na wyższe piętra.

fot. "LŁ" Lange Łukaszuk

– Właśnie takie rozwiązania powodują, że wózki zyskują na większej funkcjonalności podkreśla ekspert z LŁ.

fot. "LŁ" Lange Łukaszuk

Idąc dalej tokiem kreatywnego wsparcia osób przenoszących ciężary, firma Wolfcraft zaproponowała nowość w postaci wózka TS 850 – wersję off road (WF5503000). Został on zoptymalizowany pod kątem użytkowania go na nierównym oraz wyboistym terenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również wózek TS 1000 (WF552000), który jest połączeniem wózka oraz taczki. Szczególnie przydatny podczas prac ogrodowych zarówno hobbysty jak i profesjonalisty.

Rozwiązanie problemów to klucz do sukcesu, dlatego poza wózkami dużym wsparciem dla osób parających się z ciężarem niewątpliwie jest pas do przenoszenia ładunków Wolfcraft (WF5582000). Nie krępuje on ruchów dzięki czemu możemy go mieć cały czas na sobie i w każdej chwili skorzystać. Składa się z dwóch pasów naramiennego i biodrowego, co w konsekwencji zapewnia ergonomiczny rozkład obciążenia i tym samym mniej wysiłku dla ramion i kręgosłupa. Takie rozwiązanie daje swobodę poruszania nogami podczas wchodzenia po schodach przy wnoszeniu na kolejne piętro płytek, worka z zaprawą czy paczki kurierskiej.

fot. "LŁ" Lange Łukaszuk

To nie wszystkie opcje z szerokiej oferty produktów Wolfcraft, gdyż możemy znaleźć jeszcze platformy do transportu (WF5548000), profesjonalne pasy do zabezpieczenia ładunków (WF3273000) i wiele innych innowacyjnych rozwiązań.

fot. "LŁ" Lange Łukaszuk

Takich prac jak dźwiganie nie unikniemy, ale możemy sprawić, że będą one dużo lżejsze i łatwiejsze. Tylko od nas zależy jak będziemy szanować swoje zdrowie i jak podejdziemy do tematu? Czy jak do wydatku a może raczej inwestycji na przyszłość. Jaką decyzje podejmiemy pamiętajmy, że jej skutki będą nam towarzyszyły przez lata.

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

Kontakt dla mediów:

Łukasz Wronkowski
“LŁ” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
tel. 667 682 409
[email protected]


Data publikacji: 2020-06-01

Podobne technologie i poradniki


08.12.2021 | Transport
Przewożenie materiałów budowlanych to wymagające zadanie, zwłaszcza...
08.12.2021 | Transport
Wieluński producent posiada w swoim portfolio produktowym...
08.12.2021 | Transport
Naczepy to konstrukcje powszechnie stosowane w transporcie....
08.12.2021 | Transport
22 października Wielton zaprezentował w Wieluniu rodzinę...
08.12.2021 | Transport
Przyczepy stanowią niezbędny element wyposażenia firm remontowo-budowlanych....
18.06.2021 | Transport
W plebiscycie flotowym Fleet Derby 2021 specjaliści...
27.07.2020 | Transport
Potrzeby naszych klientów traktujemy w ABAX bardzo...