Czym wyróżnia rodzina naczep kurtynowych marki Wielton?

22 października Wielton zaprezentował w Wieluniu rodzinę naczep kurtynowych - Curtain Master. Pięć modeli zostało opracowanych w odpowiedzi na zróżnicowane oczekiwania klientów. Polski producent prezentując nowoczesne i łatwe w obsłudze naczepy, podkreślił siłę swojej oferty.

Wytrzymałość Curtain Master potwierdzona testami

Inżynierowie firmy Wielton, projektując modele naczep Curtain Master, szczególny nacisk położyli na wytrzymałość, szczelność i funkcjonalność użytkowania. Nowoczesna konstrukcja ramy i zabudowy zapewniają wysoką wytrzymałość naczepy potwierdzoną licznymi testami przeprowadzonymi w Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy, co istotnie wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach. Przy produkcji zastosowano nowoczesną technologię spawania hybrydowego, która umożliwia uzyskanie solidnych i precyzyjnych spojeń, minimalizujących ryzyko odkształceń, a tym samym przedłużających cykl życia naczepy bez konieczności napraw. Podwozie zostało zabezpieczone przed korozją za pomocą techniki malowania katoferycznego, która gwarantuje uzyskanie optymalnej grubości powłoki i wyższą jakość oraz jeszcze dłuższą żywotność naczepy.

„Nasi klienci oczekują produktów trwałych i nowoczesnych, wygodnych w obsłudze i bezpiecznych. Z myślą o nich prezentujemy pięć modeli przeznaczonych do różnorodnych zadań transportowych. Łączy je innowacyjna i sprawdzona konstrukcja, wysoka jakość wykonania i rozwiązania ergonomiczne, które optymalizują załadunek oraz wyładunek skracając jego czas. Tym samym korzystanie z nich jest efektywne, co przelicza się na konkretne oszczędności w biznesie” – mówi prezes Wielton S.A. Mariusz Golec.

Co wpływa na wysoką jakość Curtain Master od marki Wielton?

Oferta Wieltonu ucieszy nie tylko menedżerów firm transportowych, ale również użytkowników końcowych, czyli kierowców. W nowych konstrukcjach nacisk położono na bezpieczeństwo i ergonomię użytkowania, co ułatwia i przyspiesza obsługę naczepy podczas załadunku i wyładunku. W rodzinie naczep Curtain Master zastosowano nowoczesną konstrukcję dachu, przedniej ściany oraz panelu tylnego. Kierowcy docenią również łatwość obsługi plandek, dachu i drzwi tylnych oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań np. uchwytów do zwijania linek celnych na przedniej ścianie. Naczepa Curtain Master została wyposażona także w szereg funkcjonalnych opcji, takich jak radary cofania, oś skrętna, system podwieszanych pasów mocujących, czy możliwość obsługi naczepy za pomocą smartfona.

Czym wyróżnia się Curtain Master marki Wielton?

Rodzina Curtain Master to pięć głównych modeli, opracowanych z myślą o różnorodnych potrzebach klientów: Curtain Master (do przewozu ładunku na paletach), Curtain Master Mega (o zwiększonej kubaturze), Side Curtain Master (naczepa kurtynowa z burtami), Coil Master (naczepa wyposażona w rynny, np. do przewozu stali w kręgach) oraz Drop Side Master przeznaczona dla branży budowlanej.

Modele Curtain Master zostały opracowane i przetestowane w Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jego zaplecze inżynieryjno-naukowe wspiera opracowywanie innowacyjnych technologii na potrzeby całej gamy naczep Wieltonu. Infrastruktura CBR umożliwia również przeprowadzanie szczegółowej diagnostyki, badań konstrukcyjnych i kompleksowych testów wdrażanych rozwiązań. Firma słucha potrzeb rynku i testuje nowe rozwiązania, zanim trafią do odbiorców. Naczepy marki Wielton są poddawane testom wytrzymałościowym, w których sprawdzany jest stan pojazdów po przejechaniu pół miliona kilometrów, czyli dystansu pokonywanego z reguły w ciągu 5 lat eksploatacji. Dzięki temu, użytkownicy otrzymują sprawdzoną naczepę, która posłuży przez długie lata.

„Centrum Badawczo-Rozwojowe nadzoruje każdy proces produktowy od fazy idei, wyzwania, poprzez prace projektowe, a wreszcie testowanie gotowej naczepy między innymi pod kątem wytrzymałości, szczelności, a także funkcji użytkowych, ergonomii i bezpieczeństwa. Dzięki temu wypracowujemy optymalne rozwiązania łączące kluczowe z perspektywy klienta parametry produktu” – mówi Mariusz Golec.

Wszystkie zaprezentowane modele – Curtain Master, Curtain Master Mega, Side Curtain Master, Coil Master oraz Drop Side Master są dostępne w ofercie Wieltonu.


Data publikacji: 2021-12-08

Podobne technologie i poradniki


08.12.2021 | Transport
Przewożenie materiałów budowlanych to wymagające zadanie, zwłaszcza...
08.12.2021 | Transport
Wieluński producent posiada w swoim portfolio produktowym...
08.12.2021 | Transport
Naczepy to konstrukcje powszechnie stosowane w transporcie....
08.12.2021 | Transport
Przyczepy stanowią niezbędny element wyposażenia firm remontowo-budowlanych....
18.06.2021 | Transport
W plebiscycie flotowym Fleet Derby 2021 specjaliści...
27.07.2020 | Transport
Potrzeby naszych klientów traktujemy w ABAX bardzo...
01.06.2020 | Transport
Nie dźwigaj! Znajdujemy się w nowym i...