Nowa generacja manipulatorów do okien i przyssawek do szyb

Firma Uplifter wprowadza w tym roku na rynek manipulator do szyb i okien nowej generacji o nazwie Glaslifter Glassworker GW 625 Outdoor.

Zaprojektowane  i wdrożone przez firmę Uplifter urządzenie umożliwia montaże szyb i okien wielkogabarytowych w trudno dostępnych miejscach dzięki najnowocześniejszej technologii. Maszyna wyposażona jest w silnik elektryczny napędzający układ jezdny i siłowniki umożliwiające zdalną pracę wysięgnika i głowicy pozycjonującej. To rozwiązanie z użyciem głowicy mechanicznej jest innowacją na skalę światową i nową generacją maszyn dla przemysłu szklarskiego.

Urządzenie zostało zaprojektowane i wdrożone w oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie firmy w branży i jest efektem doświadczeń wyniesionych z montaży realizowanych każdego dnia na terenie całej Europy.

Intuicyjny system sterowania i programowalny sterownik umożliwią ustawienie parametrów pracy urządzenia w sposób dostosowany do potrzeb operatora. Posiada możliwości pracy na rożnych szybkościach wysuwu ramienia lub korekty położenia szyby w zależności od potrzeb. Sprawdza się to szczególnie przy wykorzystywaniu urządzenia w rożnych warunkach pracy np. na hali produkcyjnej, przy transporcie szyb na budowie lub przy bardzo precyzyjnym pozycjonowaniu szyby w ramie.

Dzięki sieci punktów dystrybucyjnych firma Uplifter obsługuje cały obszar Europy. Obsługa terenu Polski realizowana jest z centralnej części kraju, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć każdego dnia na inne miejsce montażu. Nasza flota samochodowa i największa oferta manipulatorów do szyb, mini żurawi Maeda i przyssawek do szyb pozwala nam realizować wszystkie zlecenia w uzgodnionym terminie. Przykładamy starań, aby elastycznie dostosowywać się do prac i harmonogramów na budowach uwzględniając zmiany wynikające z dostaw, modyfikacji czy innych zdarzeń losowych.

Na wyposażeniu naszej firmy znajduje się aktualnie największa w Polsce przyssawka do szyb wielkogabarytowych o udźwigu 2-4 ton z mechanicznym sterowaniem na pilocie. Rozwiązanie to zastosowaliśmy np. przy realizacji elewacji na biurowym budynku wysokościowym Warsaw Spire.

fot. Przyssawka do szyb DSZ 2000

 

fot. Dźwigi Maeda i ssawka DSZ 2000 do szyb na montażu elewacji zewnętrznej

Wszystkie maszyny wynajmowane, dystrybuowane i serwisowane przez nasza firmę posiadają certyfikaty i normy zakładowe UVV. Umożliwia to prace na budowach w całej Europie. Najwyższej jakości normy i profesjonalizm naszych pracowników zapewniają Państwu obsługę na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Firma Uplifter realizuje usługi wynajmu z lub bez operatora, sprzedaży, serwisu i doradztwa w zakresie techniki podnoszenia szyb i okien na małych i dużych budowach. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i wesprzemy Państwa we wszystkich montażach na terenie Polski i Europy.

Lech Iwaniuk

Dyrektor Oddziału

www.uplifter.pl


Data publikacji: 2016-08-12

Podobne technologie i poradniki


12.07.2021 | Dźwigi (żurawie)
Bestia – do faktycznie wielkich zadań! To,...
28.05.2021 | Dźwigi (żurawie)
Uplifter UPO 800 – Trawers budowlany z...
20.02.2017 | Dźwigi (żurawie)
Firma Böcker ma ponad 25 lat doświadczenia...