Innowacyjny system odwodnień AS na torze wyścigowym w Kamieniu Śląskim

Budowa nowego toru wyścigowego w Kamieniu Śląskim została ukończona. Powstał on na dawnej płycie lotniska. Tor Kamień Śląski będzie wykorzystywany zarówno do celów szkoleniowych, jak również do organizacji zlotów i imprez motoryzacyjnych. Pierwsze przejazdy odbyły się już we wrześniu tego roku. Przy torze znajdują się także dodatkowe obiekty m.in. tor do jazdy off road, quad cross, a także arena do driftu. To idealne miejsce do spełniania motoryzacyjnych marzeń.

Firma AS dostarczyła systemy odwodnień, jak również służyła fachową pomocą. Na tej inwestycji zamontowano ponad 1700 mb odwodnień szczelinowo – monolitycznych typu „I” AS-IIS250 na odcinku 3,7 km, który posiada 15 zakrętów.

Systemy te w przeciwieństwie do typowych odwodnień typu „M” nie wymagają obetonowania bocznego. Takie rozwiązanie sprawia, że montaż jest znacznie łatwiejszy, szybszy i tańszy. Atutem tego odwodnienia jest brak efektu wyrywania rusztów przy skręcaniu kołem. Odwodnienie monolityczne szczelinowe wyróżnia się wysoką trwałością, funkcjonalnością i wytrzymałością.

Inwestor przy budowie toru wziął pod uwagę fakt, iż taki system odwodnienia może być stosowany w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych i  dlatego też podjął decyzję o  jego wbudowaniu na terenie realizowanej przez siebie inwestycji. Nasze odwodnienia idealnie wkomponowały się w architekturę tego miejsca.


Data publikacji: 2016-10-10

Podobne technologie i poradniki


06.04.2021 | Systemy odwodnień
W odwodnieniach liniowych „AS” stosowane są listwy...
01.02.2021 | Systemy odwodnień
Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie...
03.12.2020 | Systemy odwodnień
AS-S200K-T System odwodnienia AS-S200K-T to specjalistyczne koryta...
31.03.2017 | Systemy odwodnień
Poprzez posiadanie szerokiej gamy rozwiązań systemowych, firma...
31.01.2017 | Systemy odwodnień
W bieżącym roku 2016, firma AS dostarczyła...
20.05.2015 | Systemy odwodnień
Obecnie nie można wyobrazić sobie infrastruktury drogowej...