Rozwiązania elektroinstalacyjne do ociepleń budynków

Fot. Kopos Elektro PL | Zestaw KEFZ i MDFZ

Firma Kopos Elektro PL oferuje systemy, które można montować w zasadzie na każdym etapie montażu izolacji, nawet ukończonej. Puszki i płyty montażowe do docieplonych elewacji od Kopos to bardzo mocne i wytrzymałe elementy instalacji elektrycznej, które działają bezawaryjnie a dzięki swojej konstrukcji eliminują powstawanie mostków termicznych. Służą do montażu przyrządów (gniazdka, włączniki) na ocieplonych fasadach. Ważnym elementem wysokiej jakości instalacji elektrycznej w izolacji jest prawidłowe i mocne zakotwienie materiału elektroinstalacyjnego. W ten sposób można uzyskać długą żywotność instalacji elektrycznej, ale także samej izolacji i elewacji w bezpośrednim sąsiedztwie tej instalacji.

Fot. Kopos Elektro PL | Zestaw KEFZ 80_KB/VDZ | Zestaw MDFZ 80_KB/VDZ

Kiedy budynek jest już ocieplony a my musimy zamontować, na przykład, gniazdko lub przycisk dzwonka do drzwi idealnie sprawdzą się nowe produkty od firmy KOPOS – puszki KEFZ 80_KB oraz płyty montażowe MDFZ 80_KB. Służą one do montażu urządzeń w ocieplonych elewacjach o grubości warstwy izolacji minimum 80 mm. Nadają się do popularnych rodzajów izolacji (styropian, wełna mineralna). Zarówno puszkę jak i płytę montażową można kupić w zestawie (oznaczenie VDZ), który składa się z czterech elementów: nośnik puszki, samą puszkę czy płytę, zestaw do wiercenia ręcznego, szablon w postaci ramki, odpowiednie śruby oraz rurkę pomocniczą.

Fot. Kopos Elektro PL | Puszka KEFZ 80_KB | Otwornica

Aby zamontować puszkę lub płytę należy najpierw, używając cienkich śrub lub gwoździ, zamontować ramkę, która jest częścią zestawu. Następnie trzeba wyciąć solidną górną warstwę elewacji wzdłuż jej wewnętrznego obwodu. Oznacza to, że przetniemy siatkę z włókna szklanego i samą elewację. Przez ramkę należy przeciągnąć kabel i użyć ręcznej otwornicy. Dla ułatwienia do otwornicy dołączona jest rurka pomocnicza. Otwornica pomoże zrobić odpowiedniej wielkości dziurę nawet w miejscach, gdzie kable wystają z elewacji. Została zaprojektowana tak, aby nie uszkodzić wychodzącego kabla. Należy wywiercić otwór na odpowiednią głębokość, która jest zaznaczona na otwornicy. To minimum, przez które trzeba się przewiercić. Po wyciągnięciu otwornicy i usunięciu szablonu (ramki) można montować nośnik śrubowy, przez który następnie przeciągnięty zostanie kabel. Do montażu nośnika śrubowego można zastosować wcześniej już użytą otwornicę. Gdy nośnik jest już w elewacji, można montować puszkę lub płytę. Instalacja puszki i płyty przebiega dokładnie tak samo. Puszka lub płyta jest przytrzymywana przez punkty mocowania, gdzie jest umieszczona – przesuwa punkty mocowania z nośnika skrzynki na zewnątrz i zabezpiecza nośnik przed obracaniem się w izolacji.

Kiedy potrzebujemy zamontować większą ilość puszek lub płyt, potrzebujemy tylko jednego zestawu, który zawiera narzędzie do wiercenia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą puszek elektroinstalacyjnych i płyt montażowych do izolacji od firmy Kopos.


Data publikacji: 2023-07-12

Podobne technologie i poradniki


24.10.2023 | Elektroinstalatorstwo
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i...
03.08.2023 | Elektroinstalatorstwo
fot. Kopos Elektro | PUSZKA PRZYRZĄDOWA KPL...