Nowa seria czarnych produktów odpornych na promieniowanie UV od KOPOS

Od niedawna w ofercie Kopos Elektro PL pojawiły się kolejne czarne produkty odporne na promieniowanie UV. Dostępne są czarne listwy, puszki oraz rury elektroinstalacyjne.

fot. Kopos Elektro| puszka osprzętowa LK 80X28 T_FB

Listwy elektroinstalacyjne odporne na promieniowanie UV dostępne są w rozmiarach od 20x10 mm do 60x40 mm (szer. x wys.). Podwójny zamek wieczka zwiększa sztywność listwy i zapewnia lepsze unieruchomienie. Listwy zabezpieczone są folią ochronną dla uniknięcia zabrudzeń podczas montażu. Listwy i akcesoria nie są malowane ale wykonane z prawdziwie czarnego materiału, dzięki czemu produkty są czarne nawet po podzieleniu lub uszkodzeniu. Czarne listwy mają głównie dwa przeznaczenia wykorzystania dla elektroinstalacji powierzchniowej. Pierwsze przeznaczenie to montaż na ciemnym tle, aby instalacja była mało widoczna lub ukryta. Druga możliwość użycia jest wyłącznie estetyczna – może podkreślić wystrój pomieszczenia i ukryć wewnątrz okablowanie. Jednak wykorzystanie i lokalizacja są oczywiście nieograniczone.

fot. Kopos Elektro| rura sztywna 1520HF_FA | listwa LHD 40X40_FD

W ofercie, również w czarnym kolorze, pasujące pokrywy: końcowe, łączące, kątowe, odgałęźne, narożne; oraz pokrywy przepustowe do montażu listwy oraz puszki przyrządowe LK 80x28 T. Dla instalacji na materiałach o klasie reakcji na ogień E lub F należy zastosować podkładkę izolacyjną.

Czarne puszki KSK przeznaczone są do instalacji w środowiskach wymagających ochrony IP 66. Posiadają zintegrowane przetłoczenia w otworach dla montażu w bazowym materiale. Można je montować bezpośrednio na podłożu bez konieczności używania podkładki izolacyjnej. Doskonale nadają się do uszczelnienia kabli i rur. Zintegrowany pierścień samouszczelniający o przekroju okrągłym umożliwia zainstalowanie przepustu kablowego. Istnieje możliwość zainstalowania dedykowanej listwy zaciskowej (S-KSK 1). W zestawie znajdują się nierdzewne śruby do montażu pokrywy, zaślepki do główek śrub mocujących i wkręty do wieczka. Każda puszka zapakowana jest w folię termokurczliwą i opatrzona etykietą.

fot. Kopos Elektro | puszki KSK 80_FA i KSK 100_FA | rura giętka 2316E_LPE-1_F1.DU

Oferta rur została rozszerzona o nowe czarne rury odporne na promieniowanie UV. Czarne rury Kopoflex są to bezhalogenowe elastyczne dwuścienne karbowane rury osłonowe przeznaczone do mechanicznej ochrony przewodów energetycznych i telekomunikacyjnych. Ich stopień ochrony w przypadku zastosowania pierścienia uszczelniającego to IP 67. Następną nową elastyczną czarną rurą jest LPE-1. Jest to giętka rurka przelotowa dla instalacji zewnętrznych. APAFS oraz APACS to kolejne nowe giętkie rury odporne na promieniowanie UV. Wykonane są z poliamidu (PA) i również nadają się do instalacji zewnętrznych. Osobną kategorią nowych rur są rury sztywne o różnym stopniu odporności mechanicznej (niska, średnia, wysoka). Są odpowiednie do montażu w pomieszczeniach z niebezpieczeństwem wybuchu łatwopalnych gazów i oparów – strefa niebezpieczna 2 – oraz do pomieszczeń z niebezpieczeństwem wybuchu pyłu – strefa niebezpieczna 22.


Data publikacji: 2023-09-11

Podobne technologie i poradniki


24.10.2023 | Elektroinstalatorstwo
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i...
03.08.2023 | Elektroinstalatorstwo
fot. Kopos Elektro | PUSZKA PRZYRZĄDOWA KPL...
12.07.2023 | Elektroinstalatorstwo
Fot. Kopos Elektro PL | Zestaw KEFZ...