Puszki elektroinstalacyjne KOPOS do ścian pustych

fot. Kopos Elektro | PUSZKA PRZYRZĄDOWA KPL 64-50/LD_NA

Żyjemy w środowisku, w którym jesteśmy narażeni na różne wpływy na nasze zdrowie. Hałas jest jednym z nich. Hałas to każdy niepożądany dźwięk, taki jak ruch uliczny, głośna muzyka, ale także zwykła mowa. Dlatego dziś w budownictwie mieszkaniowym i nie tylko akustyką zajmują się producenci materiałów budowlanych, projektanci, higieniści i inni. Obecnie powszechnie stosowane są już rozwiązania ścian o określonej izolacyjności akustycznej, laboratoryjnie weryfikowanej metodami pomiarów w specjalistycznych laboratoriach. Należy zdawać sobie sprawę, że każde naruszenie określonych dźwiękoszczelności ścian może wpłynąć na ogólny wynik niezbędnej izolacji akustycznej. Firma KOPOS KOLÍN a.s. to tradycyjny czeski producent materiałów elektroinstalacyjnych, który również zajmuje się tą problematyką. W portfolio produktów znaleźć można puszki elektroinstalacyjne, które nie naruszają izolacyjności akustycznej konstrukcji budynków. Jest to grupa puszek do ścian pustych, które posiadają doskonale uszczelniające przepusty membranowe dla kabli i rur elektroinstalacyjnych.

fot. Kopos Elektro | PUSZKA PRZYRZĄDOWA KPL 64-50/2LD_NA

Puszki zostały przetestowane m. in. zgodnie z normą ČSN 73 0532 - Ochrona przed hałasem w budynkach oraz ocena właściwości akustycznych konstrukcji i wyrobów budowlanych. W niniejszej normie określono wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej przegród między pomieszczeniami w budynkach oraz izolacyjności akustycznej przegród budowlanych, w tym okien i drzwi. Określa wymagania, kryteria - liczbową wartość minimalnego pożądanego tłumienia w dB dla danych środowisk, takich jak pokoje w mieszkaniach, hotelach, szpitalach, szkołach i budynkach administracyjnych. Przewiduje również poprawki na niewielkie przenoszenie fal dźwiękowych, które zależą od liczby warunków brzegowych, w szczególności w zakresie interakcji konstrukcji i ich różnych rozwiązań przestrzennych.

fot. Kopos Elektro | PUSZKA UNIWERSALNA KPRL 64-60/LD_NA

Pomieszczenia chroniące przed hałasem to jeden z podstawowych filarów dobrego mieszkania. Budując konstrukcję, trzeba pomyśleć o szczegółach, które często mają duży wpływ na ogólny wynik. Nie wystarczy użycie wysokiej jakości materiałów budowlanych, ale trzeba też pomyśleć o ich wzajemnym połączeniu, aby zapobiec powstawaniu wtórnych fal dźwiękowych. Wtórne fale dźwiękowe mogą również powstać w wyniku nieprawidłowego okablowania, dlatego też firma KOPOS skupia się w swoich produktach również na tej tematyce. Konstrukcja i użyte materiały puszek KOPOS są gwarancją, że ich zastosowanie nie wpłynie negatywnie na izolacyjność akustyczną ścian mieszkalnych i międzymieszkaniowych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą puszek do ścian pustych

https://www.kopos.pl/pl/produkty/do-dutych-sten


Data publikacji: 2023-08-03

Podobne technologie i poradniki


24.10.2023 | Elektroinstalatorstwo
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i...
12.07.2023 | Elektroinstalatorstwo
Fot. Kopos Elektro PL | Zestaw KEFZ...