Dorken Delta partnerem Polskiej Sieci „Energie Cités”

W połowie marca br. firma Dorken Delta dołączyła do grona członków wspierających Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”. Specjalizujący się m.in. w tematyce dachów zielonych Dorken, będzie brał udział w inicjatywach Stowarzyszenia, którego celem jest kształtowanie lokalnej gospodarki niskoemisyjnej, efektywnego wykorzystania energii i jej odnawialnych źródeł oraz edukacji ekologicznej i ochrony klimatu.

– Widzimy jak dużym wyzwaniem dla funkcjonowania współczesnych miast są kwestie związane z powierzchnią zieloną, czystością powietrza czy gospodarką niskoemisyjną, dlatego chętnie wspieramy przedsięwzięcia podejmowane w tym zakresie. Naszą uwagę zwrócił realizowany przez „Energie Cités” pilotażowy projekt GRAD, który inicjuje powstawanie w polskich gminach strategii zielonych dachów. Jako ekspert w tej dziedzinie, ale także w tematyce związanej z szeroko rozumianym budownictwem pasywnym, chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem – mówi Katarzyna Nadaj, Marketing Manager firmy Dorken Delta.

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” to pozarządowa organizacja zrzeszająca aktywne i ambitne miasta, która od ponad 25 lat zajmuje się promowaniem zrównoważonego rozwoju, energii odnawialnej i efektywnego wykorzystania energii. Wśród jego członków znajdują się zarówno duże miasta, takie jak Warszawa, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Kalisz, jak i małe gminy, liczące kilka tysięcy mieszkańców. Członkami wspierającymi są głównie firmy, którym bliskie są idee przyświecające Stowarzyszeniu.

Dorken Delta jest przede wszystkim producentem nowoczesnych membran dachowych, ale od lat wdraża również kompleksowe rozwiązania dla dachów zielonych. Marka znana jest z produkcji wydajnych mat ochronnych i drenażowych, stosowanych do hydroizolacji dachów płaskich oraz innych powierzchni przeznaczonych do uprawy roślin. Dorken Delta aktywnie angażuje się w promowanie idei zielonych dachów, działania zmierzające do redukcji „miejskich wysp ciepła” oraz wykorzystujące roślinność do poprawiania jakości powietrza w mieście.

Dorken Delta jest liderem w zakresie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych najwyższej jakości dla dachów skośnych oraz płaskich, aranżowanych także jako dachy zielone. Specjalizuje się w obszarze membran dachowych i elewacyjnych, a także kompleksowych akcesoriów. To przedsiębiorstwo rodzinne ze 125-letnią tradycją. Obecnie działa na skalę międzynarodową, posiadając oddziały w 11 krajach oraz licznych przedstawicieli handlowych. Na polskim rynku Dorken obecny jest od 1992 roku. Jest najchętniej wybieranym partnerem wśród sprzedawców detalicznych, handlowców, architektów i wykonawców w zakresie izolacji, naprężeń, pokładów i szalunków. Wyróżnikami Dorken Delta są innowacyjność, jakość i troska o środowisko.


Data publikacji: 2021-03-26

Podobne newsy


Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: dorken delta, pokrycia dachowe, Dorken Delta partnerem Polskiej Sieci „Energie Cités”,