EcoTeak Sp. z o. o.Adres firmy:
78-100 Kołobrzeg,
Budowlana 27,
woj. zachodniopomorskie

Obszar działania:
EUROPA

Kontakt:
tel. kom. 518-255-223
Email: [email protected]
WWW: www.ecoteak.pl

Godziny otwarcia:

Pn: 09:00-17:00
Wt: 09:00-17:00
Śr: 09:00-17:00
Cz: 09:00-17:00
Pt: 09:00-17:00EcoTeak Sp. z o. o.

O firmie


Pokrycia tarasowe

Deska kompozytowa i jej zalety

Dla zachowania estetycznego wyglądu oraz trwałości tarasu, powinniśmy wybrać do jego budowy materiały, które nie tylko zagwarantują trwałość kolorystyczną, ale także odpowiednią wytrzymałość i odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne, odpowiednio do klimatu, w jakim mają zostać zainstalowane. Deski kompozytowe na taras mają liczne zalety, które sprawiają, że są trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu od naturalnego drewna. Zaawansowane technologie produkcji sprawiają, że deski kompozytowe są coraz lepiej dostosowane do wyzwań, jakie na nie czekają, a nawet pachną niczym naturalne drewno!

Pachnąca deska kompozytowa
Odbiorcy desek kompozytowych marki EcoTeak są zachwyceni naturalnością wyglądu oferowanych wyrobów oraz zapachem, który bardzo przypomina naturalne drewno. Deski oferowane przez EcoTeak to nowoczesne wyroby, które powstały z połączenia drewna w postaci mączki, połączonej z polimerem PVC za pomocą odpowiednich komponentów. Na podstawie wieloletnich doświadczeń stworzyliśmy nową, unikalną recepturę Kompozytu Drewna. Dzięki nowej technologii barwników i stabilizatorów koloru, które bez problemu wiążą się z wszystkimi komponentami EcoTeak, uzyskaliśmy masę jednolicie zabarwioną, mniej podatną na amplitudę temperatur oraz całkowicie odporną na europejskie warunki pogodowe oraz czynniki mechaniczne - zarysowania. Odpowiedni wybór komponentów sprawił, że deska kompozytowa nie absorbuje wilgoci, czyli jest doskonałym wyborem na zastosowania zewnętrzne. Deski kompozytowe oferowane przez EcoTeak nie pęcznieją, nie butwieją, nie pękają i co najważniejsze – nie deformują się pod wpływem temperatury.

Odporne i trwałe
Kolejną zaletą deski kompozytowej na taras jest niepowstawanie drzazg, dzięki czemu po tarasie można bez obaw stąpać bez butów. Oferowane materiały tarasowe są jednocześnie odporne na insekty. Odpowiednie ryflowanie wykonane na ich powierzchni jest dodatkowo gwarancją antypoślizgowości. Deski kompozytowe nie rysują się i wyglądają bardzo estetycznie długie lata.
Lista walorów sprawia, że nie ma drugiego tak dobrze dostosowanego materiału do wykorzystania na zewnątrz jak deski kompozytowe. Producent zadbał o to, aby produkt klasyfikowany był jako trudnozapalny, dzięki temu można go łączyć z ogrzewaniem podłogowym.

Wygoda użytkowania deski kompozytowej
Materiał kompozytowy oferowany przez EcoTeak nie zmienia swoich właściwości z biegiem lat. Użytkownik nie musi już pamiętać o impregnacji ani konserwacji tarasu, niezależnie od tego jak ciężka była zima. Nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne nie są w stanie zmienić koloru deski kompozytowej ze względu na to, że jest ona barwiona strukturalnie przy użyciu wysokiej jakości barwników ze stabilizatorami UV. Firma EcoTeak przygotowała swój kompozyt dokładnie z myślą o europejskich warunkach pogodowych, dopasowując ją do zmieniających się w tym regionie amplitud temperaturowych. Deski kompozytowe EcoTeak występują w wymiarze 150x21 mm, a ich długość zawsze dopasowana jest wymiarem pod życzenie Klienta. Dostępne są w kilku wybarwieniach, m.in.: ciemny brąz, teak, antracyt, drewno naturalne oraz szary. Obecnie firma prowadzi badania nad nowym kolorem SILVER, który planuje wprowadzić na rynek już niebawem.

Nie tylko deski
Firma EcoTeak oferuje kompletny system tarasowy, w skład którego wchodzą deski kompozytowe, jak również legary, listwy cokołowe, klipsy, a także system do poziomowania tarasów. Producent dostarcza także deskę elewacyjną, deskę na ogrodzenia, balustrady oraz przegrody balkonowe.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ecoteak.pl

 

Produkty i Usługi


        Tarasy i balkony
        Panele szybkiego montażu
        Elewacje
        Ogrodzenia i balustrady
        Przegrody balkonowe
        Oświetlenie LED
        II generacja kompozytu
        Pergole i zadaszenia
        EcoTeak Standard

 

Galeria


Artykuły o tej firmie


Drewno – czy to na tarasie, czy...
Drewno to jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów...

Słowa kluczowe: tarasy, kompozyt drewna, deska kompozytowa, elewacje, ogrodzenia, WPC, ecoteak