Gutta Polska Sp. z o.o.Adres firmy:
62-200 Gniezno,
ul. Fabryczna 9 ,
woj. wielkopolskie


Kontakt:
tel. (48) 61 428 20 64
Email: [email protected]
WWW: www.gutta.pl

Godziny otwarcia:

Pon - Pt 8:00 - 16:00Gutta Polska Sp. z o.o.

O firmie


Gutta to renomowana firma szwajcarska z branży produkcji i zaopatrzeniu budownictwa, szeroko znana na rynku od ponad 50 lat. Gutta Polska Sp. z o.o. to jedna z jej europejskich filii, prowadząca sprzedaż materiałów budowlanych na terenie całej Polski za pośrednictwem marketów DIY, hurtowni oraz składów budowlanych. Spółka oferuje tworzywa sztuczne dla budownictwa. W ofercie znajdują się pokrycia dachowe GUTTAGLISS, takie jak płyty lite i komorowe z poliwęglanu, płyty faliste z PVC, poliestru i akrylu.

Gutta produkuje również gotowe do montażu zadaszenia drzwi wejściowych oraz zadaszenia tarasów.
Oferta obejmuje również inne pokrycia dachowe, takie jak płyty bitumiczne GUTTANIT oraz gonty bitumiczne GUTTATEC.

Gutta jest również producentem materiałów izolacyjnych, folii fundamentowych GUTTABETA stanowiących osłonę fundamentów, a jako uzupełnienie w pracach ziemnych proponuje geowłókniny poliestrowe i polipropylenowe GUTTATEX.

Osobna grupa produktów to wyroby ogrodowe, w tym głównie szklarnie przydomowe, kratka trawnikowa GUTTAGARDEN, jak też włókniny dla ogrodnictwa.

Płyty z tworzyw sztucznych

Proponowane przez Gutta Polska Sp. z o. o. płyty z tworzyw sztucznych znajdują różnorodne zastosowanie w budownictwie, jak również w dekoracji wnętrz. Asortyment firmy obejmuje m.in. płyty komorowe z poliwęglanu, które charakteryzują się właściwościami izolacyjnymi i wysoką odpornością na warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Nadają się idealnie do montażu na zewnątrz. Podobnymi właściwościami cechują się płyty faliste z poliwęglanu. Płyty wykonane z PVC lub poliestru zbrojonego włóknem szklanym to bardziej ekonomiczne rozwiązania do zadaszeń pergoli czy tarasów. Kolejną propozycją firmy są płyty z tworzywa sztucznego do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Płyty z polistyrolu ( tzw. sztuczne szkło) do przeszkleń drzwi lub mebli, dekoracyjne płyty samoprzylepne na ścianę, nadające się do tworzenia prostych, a jednocześnie oryginalnych dekoracji w dowolnych wnętrzach.

Zadaszenia

Gutta Polska Sp. z o.o. oferuje również gotowe rozwiązania zadaszeń przeznaczonych do samodzielnego montażu. Oferowane zadaszenia drzwi wejściowych lub tarasu to systemy aluminiowych profili malowanych proszkowo, lub z tworzywa sztucznego z wypełnieniem z poliwęglanu, akrylu, a w rozwiązaniach ze stali kwasoodpornej również ze szkła. Różnorodność kształtów i kolorów umożliwia zgodny z dowolnymi gustami wybór właściwego zadaszenia. Gutta oferuje również zadaszenia wyposażone w oświetlenie LED, które stanowi dodatkową funkcję praktyczną ale też ozdobną pełni nie tylko funkcję praktyczną ale stanowi też dodatkową ozdobę budynku.

Pokrycia Dachowe

Różnorodność materiałów, konstrukcji dachów, specyficzne parametry techniczne, trwałość, czy też sposób montażu sprawiają, że wybór odpowiedniego pokrycia dachowego stanowi zwykle duże wyzwanie. Wśród często wybieranych i popularnych produktów znajdują się niewątpliwie bitumiczne pokrycia dachowe Guttanit. Ta dojrzała z technicznego punktu widzenia płyta o małej wysokości fali, w ofercie Gutta Polska Sp. z o.o. występuje w 4 naturalnych kolorach. Z kolei gont bitumiczny GUTTATEC to świetne rozwiązanie dla wszelkiego typu dachów. Atutem tego produktu jest trwałość, jak też łatwość montażu (również w przypadku najbardziej złożonych konstrukcji dachu) i wysoka estetyka.

Dodatkową ofertę stanowią lampy solarne. Idealne rozwiązanie do oświetlenia wejścia do domu, tarasu, altany czy ogrodu. Są rozwiązaniem i ekologicznym, i ekonomicznym, bo koszty takiego oświetlenia ograniczają się do zakupu lamp zintegrowanych z panelami fotowoltaicznymi. Ponadto, ich instalacja nie wymaga doprowadzenia przewodów elektrycznych…

Więcej informacji na temat firmy i oferty znaleźć można na stronie www.gutta.pl

Produkty i Usługi


  • Płyty z tworzyw sztucznych
  • Zadaszenia drzwi i tarasów
  • Izolacje fundamentów
  • Szklarnie
  • Kraty trawnikowe

Artykuły o tej firmie


Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego i komorowego,...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...

Słowa kluczowe: materiały budowlane, płyty faliste, z poliestru, dachy, zadaszenia, izolacje fundamentów, płyty z tworzyw sztucznych, gutta,