Promiennik podczerwieni na taras opinie

Ciesz się ciepłem słońca przez cały rok

Jeśli szukasz grzejnika, który pozwoli komfortowo spędzać zimowe wieczory w przydomowej strefie relaksu, wybierz promiennik podczerwieni na taras. Opinie o tym urządzeniu potwierdzają, że jest to obecnie jedna z najbardziej efektywnych technik grzewczych. I to nie tylko dla pomieszczeń otwartych, ale także zabudowanych. Wydajność, ekologia, bezpieczeństwo i opłacalność to wybrane atuty ogrzewania IR-C. Jak to wygląda w praktyce?

Ogrzewanie na podczerwień – jak to działa?

Czynnikiem grzewczym w tej technologii są bezpieczne dla człowieka długie fale elektromagnetyczne podczerwieni (IR-C). Promiennik podczerwieni na taras, czy inne pomieszczenie w budynku, nie generuje więc ciepła przez czasochłonne i stałe ogrzewanie powietrza, jak choćby w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych. Działa tu natomiast zasada znana z promieniowania słońca. Ciepło dociera natychmiast i jest równomiernie rozprowadzane na wszystkie osoby i przedmioty będące w zasięgu działania fal IR-C. Technologia podczerwieni w systemach ogrzewania powszechnie stosowana jest od lat w rolnictwie, medycynie, fizjoterapii. Jest także cenioną innowacją w ogrzewaniu obiektów niskoenergetycznych i pasywnych. Coraz powszechniej wkracza do standardowego budownictwa mieszkalnego, komercyjnego i gastronomii. Szczególnie w kontekście sukcesywnego zaostrzania norm budowlanych dla nowo powstałych budynków w zakresie zapotrzebowania na energię nieodnawialną i szczelności termoizolacji. Energooszczędność w ogrzewaniu to już nie tyle nowinka techniczna a standard budownictwa, który tarasowe promienniki podczerwieni, jak dowodzą ekspertyzy fachowców i opinie użytkowników, realizują w pełni.

fot. Gutta 

Promiennik podczerwieni na taras – opinie i zalety

Tarasy, pergole, ogrody zimowe, altany, ogródki restauracyjne, patio obiektów kultury czy dachy biurowców to przykładowe otwarte lub półotwarte przestrzenie, które dzięki ogrzewaniu falami IR-C stają się dla nas dostępne niezależnie od pory roku. Dzięki promiennikom podczerwieni na taras kierujemy ciepło na kluczowe strefy pomieszczenia, czyli tam, gdzie jest ono realnie potrzebne – na ludzi oraz powierzchnie użytkowe (stoły, krzesła, podłogę). Oszczędzamy w ten sposób czas, energię i koszty ogrzania obiektu. Możemy korzystać z przydomowych stref relaksu bez względu na wiatr, zachmurzenie czy śnieg, a w użyciu komercyjnym, oferować klientom komfortowe i unikatowe warunki korzystania z usług. Opinie o promiennikach podczerwieni na taras zwracają uwagę na większe bezpieczeństwo i wydajność tych urządzeń w porównaniu z lampami gazowymi. Ciepło jest tu bowiem ukierunkowane i nie ucieka do góry. Promienniki nie wydalają toksyn, są bezzapachowe, nie generują hałasu. Docenią je także osoby z alergią, bowiem panele IRH nie wzniecają kurzu, nie wysuszają powietrza, zabezpieczają przed pojawieniem się grzybów czy pleśni. Pozytywne opinie dotyczą także prostego montażu bez skomplikowanych systemów instalacji i okablowania, niemal bezobsługowej eksploatacji urządzeń bez żmudnej konserwacji.

fot. Gutta 

Tarasowy promiennik podczerwieni na przykładzie modeli Gutta IRH

Firma Gutta oferuje dwa modele promienników, o zróżnicowanej mocy i wielkości IRH 2400 W (1595x189x67 mm, 9,4 kg/netto ) i IRH 3200W (2095 x 189 x 67 mm, 12,2 kg/netto). Panele te ogrzeją swobodnie otwartą przestrzeń o powierzchni do 20 m2 (zabudowaną do 30 m2 ). Im niżej instalujemy promiennik, tym mniejsza moc potrzebna jest do ogrzania danej strefy. Średnie wysokości mieszczą się w zakresie 2-2,5 m. Urządzenia mogą być montowane do sufitu lub do ściany. Kompaktowe wymiary i elegancki design pozwalają wykorzystać urządzenie w różnorodnych stylistykach estetycznych obiektów.

fot. Gutta 

Wśród opinii, komentujących podstawowe parametry urządzenia, uwagę zwracają następujące atuty modelu Gutta IRH:

– pełna moc promiennika osiągana w zaledwie kilka minut,
– temperatura powierzchni grzewczej ≥ 300-350 ºC (w zależności od modelu),
– efektywne promieniowanie urządzeń na odległość 3 metrów,
– zdalna regulacja temperatury oraz czasu ogrzewania za pomocą pilota,
– indywidualne dopasowanie zakresu mocy urządzenia (25%, 50%, 75%, 100%),
– niezależność od sezonu grzewczego,
– sprawdzą się w pomieszczeniach bez wentylacji (bezwonne, nietoksyczne),
– żywotność promiennika na podczerwień na taras aż do 50 000 h,
– wysoka jakość wykonania komponentów: panele z użebrowanego specjalnego stopu aluminium, zabezpieczającą powłoką NANO, a elementy grzejne to emitery ceramiczne o niskiej gęstości.

Promienniki Gutta IRH zamówić można bezpośrednio od dostawcy w sklepie internetowym www.guttasklep.pl

fot. Gutta 

Szczegółowa oferta promienników podczerwieni na taras, wraz z cennikiem, dostępna jest na stronie www.gutta.pl


Data publikacji: 2021-10-11

Podobne technologie i poradniki


29.02.2024 | Ogrzewanie
Podłogówka i grzejniki a oszczędne ogrzewanie Budując...
27.02.2024 | Ogrzewanie
Ze względu na rosnące koszty ogrzewania coraz...
13.01.2024 | Ogrzewanie
Nowy rok rozpoczynamy sukcesem – ELEKTRA po...
21.12.2023 | Ogrzewanie
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Pabianicach od kilku...
21.12.2023 | Ogrzewanie
W okresie świątecznym, kiedy dom wypełniony jest...
19.12.2023 | Ogrzewanie
Klub Złotego Instalatora to program lojalnościowy skierowany...
31.10.2023 | Ogrzewanie
Elektryczne urządzenia grzewcze – piece akumulacyjne, konwektory...
15.05.2023 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to obecnie obok grzejników płytowych...
19.04.2023 | Ogrzewanie
Nagrzewnice powietrza są istotnym elementem systemów wentylacyjnych...
24.10.2022 | Ogrzewanie
Jak zapewnić optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu...