ENERGO sp. z o.o.Adres firmy:
17-100 Bielsk Podlaski,
ul. Kleszczelowska 84a,
woj. podlaskie


Kontakt:
tel. (+48) 85 730 28 18
tel. kom. (+48) 515 265 237
Email: [email protected]
WWW: energobielsk.pl

ENERGO sp. z o.o.

O firmie


Firma Energo funkcjonuje na polskim rynku od 1997 roku. Specjalizuje się w sprzedaży wysokoenergetycznego, najlepszej jakości węgla kamiennego. Surówka węglowa, importowana głównie z Kazachstanu i syberyjskiej części Rosji, poddawana jest specjalistycznej obróbce w polskich terminalach przeładunkowo produkcyjnych oraz dystrybuowana na terenie całego kraju. Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku zaowocowało najwyższą jakością oferowanego produktu, spełniającego oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, jak również nieprzerwaną ciągłością dostaw oraz szybką i profesjonalną realizacją zleceń.

Opał z najwyższej półki

Firma Energo specjalizuje się w sprzedaży węgla kamiennego, zarówno hurtowej, jak i detalicznej. Asortyment firmy obejmuje każdy rodzaj węgla – kostkę, ekogroszek, orzech i miał węglowy. Najwyższej jakości produktem, spełniającym nawet najbardziej wyśrubowane wymagania jest Ekogroszek Extra Premium + (sprzedawany w różnej formie – luzem, w big-bagu lub workowany). Węgiel ten, technologicznie wzbogacony i odkamieniony, zapewnia bardzo wysoką kaloryczność (inaczej wartość opałową) rzędu 26 – 28 MJ/kg, dzięki czemu możliwe są realne oszczędności w ogrzewaniu domu. Kupno taniego węgla często bywa pozorną oszczędnością – zwykle taki produkt wystarcza na krócej, trzeba go spalić znacznie więcej, by uzyskać odpowiednią temperaturę. Ekogroszek Extra Premium + charakteryzuje się ponadto drobną granulacją, zerową spiekalnością, niską zawartością popiołu nie przekraczającą 5 % oraz minimalną zawartością siarki (zawiera jedynie 0,5% tego pierwiastka). Jest on paliwem przeznaczonym do nowoczesnych kotłów z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Wysokiej klasy produktem jest także węgiel Ekogroszek Extra, dostępny luzem lub w oznakowanych opakowaniach 25-kilogramowych. Wysokoenergetyczny Ekogroszek Extra to produkt wyjątkowy, uznany jako najczystszy ekogroszek na rynku, rekomendowany do spalania w piecach klasy 5. Charakteryzuje się zerową spiekalnością, niską zawartością siarki, niską wilgotnością oraz zawartością popiołu do 9%. W asortymencie firmy Energo dostępne są również inne wysokiej jakości rodzaje ekogroszku, w tym węgiel Energogroszek Standard oraz Energogroszek Extra Power +.

Klasyka w nowym wydaniu

W ofercie firmy Energo znajdują się także materiały opałowe dedykowane dla bardziej tradycyjnych rozwiązań. Jednym z przykładów jest węgiel Orzech Premium+, przeznaczony do spalania w kotłach tradycyjnych, konwencjonalnych, zasypowych starego i nowego typu (kaflowych, żeliwnych i stalowych) i polecany do użytku w zimowe, mroźne dni. Jest to produkt wysokokaloryczny, o niskiej zawartości siarki i popiołu. Węgiel typu orzech od firmy Energo to jedno z najlepszych paliw na rynku, w rozsądnej cenie, nie wykazujące problemów z rozpalaniem, zatem znakomicie sprawdzające się w warunkach domowych, także dla początkujących użytkowników pieców. Energo sp. o.o. posiada także w sprzedaży miał węglowy, jedno z najpopularniejszych paliw do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i zastosowań przemysłowych, przeznaczony do pieców tradycyjnych i kotłów z podajnikiem. Podobnie jaki inne rodzaje węgla oferowanego przez sprzedawcę, miał charakteryzuje się niską zawartością siarki ( do 0,5 %) i popiołów (9%). W ofercie sprzedawcy znaleźć też można kostkę i groszek do tradycyjnych pieców, jak również pellet opałowy (produkt drewniany, pochodzący od zewnętrznego producenta).

Produkty i Usługi


Realizacja zamówień

Energo oferuje paliwa zarówno w systemie sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej. Sprzedaż detaliczna realizowana jest głównie przez przejrzyście skonfigurowany sklep internetowy. Dostawa zamówionego towaru jest darmowa w przypadku przelewu i płatności PayU, realizowana przez transport własny lub firmy kurierskie. Dostępna jest także opcja odbioru własnego zamówionego towaru. Atutem jest szybki czas realizacji zamówienia – zwykle do 2 dni roboczych po zaksięgowaniu płatności. Energo sp. z o.o. jest od 2011 roku uczestnikiem programu Rzetelna Firma. Wszechstronną wiarygodność firmy potwierdza także Złoty Certyfikat Rzetelności Płatniczej, potwierdzający brak przeterminowanych zobowiązań finansowych.


Słowa kluczowe: energo, energo bielsk, energobielsk, energo węgiel kamienny, sprzedaż węgla kamiennego, sprzedaż węgla, węgiel kamienny, ekogroszek, orzech, miał, kostka, groszek,