Od pomysłu do realizacji, czyli czym zajmuje się konsjerż wykończenia wnętrz?

Konsjerż oznacza z francuskiego „dozorca” (concierge) i obecnie odnosi się do szerszego zakresu znaczeń, niż kiedyś. Dawniej słowo to oznaczało dozorcę w domach prywatnych oraz odźwiernego w hotelach. Współcześnie osoba określana tym mianem zajmuje się także realizacją oraz załatwieniem różnorodnych zadań i spraw dla swoich klientów. Nie ma znaczenia, czy jest to zarezerwowanie kolacji w modnej restauracji, zorganizowanie biletów na wyprzedaną premierę opery albo odbiór gości z lotniska. Konsjerż to pracownik, który pozwala nam „kupić” sobie nieco czasu – zajmie się za nas całością zadań, które wymagają poświęcenia chwili, a nieraz także określonych znajomości i lat doświadczeń.     

Konsjerż w zakresie remontu i wyposażenia wnętrz pomoże zrealizować marzenia o idealnym lokum już od samego początku prac, aż do finalizacji ostatnich, najdrobniejszych zadań. Perfect Construction, trójmiejski zespół profesjonalistów z ponad 300 realizacjami na koncie, to dużo więcej, niż firma remontowa. W zakresie kilku pakietów do wyboru, w zależności od potrzeb, możemy dobrać odpowiednie dla nas rozwiązanie, które zawiera kompleksowe wykończenie wnętrz. Każda z dostępnych usług i pakietów zawiera w sobie komplet prac, które zawarte są w cenie z gwarancją jej niezmienności. Co decyduje o popularności tego typu usług? Na to pytanie najprościej odpowiedzieć demonstrując, jak wygląda praca concierge w zakresie wykończenia wnętrz i jak szeroki zakres obejmuje.

Kompetencja od pierwszego spojrzenia
Pierwsze wrażenie to istotna sprawa – wie o tym każdy. Dobry konsjerż od razu da się zauważyć: nawet jeśli sami nie do końca jesteśmy pewni, jak ma wyglądać wnętrze w efekcie końcowym, warto umówić się na bezpłatne spotkanie ze specjalistą. Jest to okazja na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania (czy uda się wyremontować mieszkanie w ciągu kilku tygodni? jak rozplanować hydraulikę w nowej łazience? etc.). Co więcej, już podczas pierwszej rozmowy dowiadujemy się, jakie rozwiązania są dla nas najbardziej optymalne i który pakiet spełni nasze oczekiwania w stu procentach. Decyzja o finalnym budżecie leży całkowicie w naszej gestii, a do wyboru mamy kilka alternatywnych opcji wykończenia.

Gotowi, do startu, start!
Po wybraniu konkretnego pakietu, przypisany nam indywidualny Doradca Perfect Construction podsumowuje wcześniejsze ustalenia i podpisuje z nami umowę przedwstępną. Finalną umowę podpisujemy dopiero po otrzymaniu projektu aranżacyjnego, czyli po przelaniu naszych marzeń na papier przez projektanta wnętrz.

Zawodowcy z fantazją
Po ustaleniu formalności, doświadczony konsjerż wybierze dla nas odpowiedniego, dedykowanego projektanta. Po spotkaniu z nim, przechodzimy do wyboru produktów – spośród tysięcy dostępnych rozwiązań, podsuwane są nam już te wyselekcjonowane specjalnie dla naszych potrzeb.

Wizualizacja marzeń
Kolejnym etapem, jaki przygotuje za nas concierge są wizualizacje gotowych pomieszczeń. Otrzymujemy niemal realne przedstawienia tego, jak wkrótce będzie wyglądać nasze mieszkanie, z uwzględnieniem zleconych przez nas projektów oraz dobranych akcesoriów i rozwiązań. Projekt zostaje zamknięty – teraz z uśmiechem na twarzy możemy odpocząć po dobrze wykonanej pracy i… zostawić resztę specjalistom!

Praca wre
Następne kroki leżą już całkowicie w rękach konsjerża takiego jak firma Perfect Construction. Transport towarów i materiałów, rozmontowywanie, montowanie, instalacje, prace budowlane, malowanie, przewiercanie… – to tylko kropla w morzu rzeczy, którymi nie musimy się przejmować. Wszystkie prace oraz terminy nadzorowane są za nas przez koordynatora. Co kilka dni koordynator kontaktuje się z nami i dzieli informacjami o postępie prac, a jeśli chcemy, otrzymujemy zdjęcia z postępu prac.

Wszystko na błysk
Kiedy ekipa remontowo-budowlana wykona swoje zadania, pozostaje radość, ale i gruba warstwa kurzu. Z concierge zupełnie zapominamy o związkach remontu z bałaganem i odbieramy klucz do już gotowego i wypolerowanego mieszkania. Sąsiedzi są zadowoleni, bo poza każdym kątem i oknem w mieszkaniu czyszczone są także części wspólne w budynku, żeby nikt nie obraził się na nas za biały pył na klatce schodowej. Kiedy nadchodzi wielki dzień ustalony jako termin odbioru lokum, razem z kluczami otrzymujemy wszystkie informacje wraz z kompletem informacji odnośnie gwarancji czy użytkowania sprzętu. Mieszkanie jest gotowe do zamieszkania!

W czym jeszcze potrzebujemy pomocy?
W końcu stało się – własne mieszkanie, urządzone w całości tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Dodatkowo, nasz prywatny konsjerż z Perfect Construction chętnie odpowie na nasze pytania nawet po zakończeniu realizacji, a jeśli w ciągu dwóch lat coś się wydarzy, wystarczy telefon i otrzymamy pomoc przy rozwiązaniu problemu czy usunięciu reklamacji. Teraz pozostaje nam ostatnie zadanie – usiąść wygodnie w nowym salonie i delektować się swoim perfekcyjnym, prywatnym królestwem.


Data publikacji: 2017-02-23

Podobne technologie i poradniki


19.09.2017 | Wykańczanie wnętrz
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów uruchomiliśmy...
23.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Stojąc przed wyzwaniem wyposażenia mieszkania, podstawową decyzją...
23.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Masz ochotę na odświeżenie swojego salonu? A...