fot. Krzysztof Bernardyn, proj. arch. Joanna Gostkowska, realizacja: PBiT Szymański

Liczy się wnętrze, czyli o usługach architekta wnętrz

Dom to nie tylko dach nad głową. To nasza strefa komfortu. Wpływ na nią ma nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa, ale i charakter wnętrza. Dla wielu z nas urządzanie domu to ekscytujący etap. Inni wolą zlecić to profesjonalistom. Niezależnie od tego, czy dopiero planujemy urządzenie nowego domu lub mieszkania, czy też chcemy zmodernizować istniejące, warto skorzystać z usług architekta budowlanego. Cennik usług zależy oczywiście m.in. od powierzchni, którą chcemy zaaranżować. Ścisła współpraca zleceniodawcy z architektem gwarantuje sukces, odpowiada bowiem na indywidualne oczekiwania klienta. Architektura wnętrz, realizowana we współpracy z doświadczoną architektką Joanną Gostkowską, to jedna z wachlarza usług, jakie oferuje firma Prace Budowlane i Towarzyszące Marian Szymański, działająca na terenie Trójmiasta.

Od projektu po realizację

Firma Prace Budowlane i Towarzyszące Marian Szymański oferuje szereg usług, takich jak prace wykończeniowe, remonty, usługi hydrauliczne i elektryczne oraz projektowanie wnętrz. Oznacza to, że na projekcie się nie kończy – można liczyć na kompleksową usługę. Kluczem do sukcesu jest dialog. Niezależnie od tego, czy zgłaszamy się z gotowym projektem, czy też oczekujemy przygotowania pełnej oferty „od zera” – architekt dokładnie wysłucha naszych potrzeb, przedyskutuje propozycje i dostosuje wszelkie detale w porozumieniu z nami, dzięki czemu nic nas nie zaskoczy. No, może poza wysoką jakością usługi! Jeśli na projekcie nie chcemy poprzestać, możemy skorzystać z oferty prac wykończeniowych i innych.

fot. Krzysztof Bernardyn, proj. arch. Joanna Gostkowska, realizacja: PBiT Szymański

Aktualne trendy czy własna wizja?

Planując aranżację wnętrza, zwykle posiadamy już jakąś wizję. Jedni chcą wpisać się w aktualne trendy, inni stawiają na indywidualizm i własne pomysły. Trendy wnętrzarskie na przestrzeni ostatnich lat niewiele się zmieniły. Do popularnych należą m.in. minimalizm, styl loftowy, „powrót do natury”, maksymalne wykorzystanie światła itp. Idea zrównoważonego rozwoju sprawia, że wciąż rozwija się trend proekologiczny. Niezależnie od tego, czy masz już gotową wizję, czy też chcesz zdać się na profesjonalistę, architekt budowlany/wnętrz firmy PBiT Szymański dokładnie przeanalizuje Twoje oczekiwania i preferencje, tak aby Twój dom stał się rzeczywiście prawdziwą strefą komfortu. Architekt bierze pod uwagę wiele aspektów, takich jak ergonomia, wykorzystanie przestrzeni, kolorystyka, oświetlenie, tekstury, materiały oraz elementy dekoracyjne. Firma realizuje usługi nie tylko dla klientów indywidualnych, ale i firm.

fot. Krzysztof Bernardyn, proj. arch. Joanna Gostkowska, realizacja: PBiT Szymański

Architekt budowlany – cennik projektów wnętrz

W Internecie znajdziemy spory rozstrzał cen. Ogólnie rzecz biorąc, koszt zależy m.in. od powierzchni opracowywanego wnętrza. Cennik usługi często zawiera koszt za metr kwadratowy. Osobno wyceniana jest również konsultacja.

Jak kształtuje się cennik usług architekta budowlanego/wnętrz w przypadku PBiT Szymański? Pierwsza konsultacja w celu omówienia tematu i zakresu projektu (często z dojazdem na budowę) to koszt ok. 300 zł. Jeśli klient zdecyduje się na współpracę – ten koszt jest już odejmowany od ceny projektu. Nadzór autorski firmy można rozliczać albo według ceny projektu za m2, albo za godziny pracy. Koszty samego projektu różnią się, w zależności od jego zakresu. Projekt może być bowiem tylko koncepcyjny albo wykonawczy. Najlepsze efekty daje projekt kompleksowy – wykonawczy, zwłaszcza w połączeniu z nadzorem autorskim na budowie podczas realizacji. Ceny kształtują się mniej więcej od 150 zł/m2 do 400 zł/m2. Co więcej, w przypadku, gdy klient wybierze usługę architekta, projekt z nadzorem i wykonawcę poleconego przez architekta, nadzór autorski jest darmowy.

fot. Krzysztof Bernardyn, proj. arch. Joanna Gostkowska, realizacja: PBiT Szymański

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.szymanskiwnetrza.pl/ oraz (w zakresie projektowania wnętrz): https://www.facebook.com/archJoannaGostkowska

80-299 Gdańsk, ul. Jednorożca 56, woj. pomorskie
tel. (58) 554 54 22, 501 791 229,


Data publikacji: 2023-09-27

Podobne technologie i poradniki


19.09.2017 | Wykańczanie wnętrz
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów uruchomiliśmy...
23.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Stojąc przed wyzwaniem wyposażenia mieszkania, podstawową decyzją...
23.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Konsjerż oznacza z francuskiego „dozorca” (concierge) i...
23.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Masz ochotę na odświeżenie swojego salonu? A...