Nowoczesne domy prefabrykowane – cena, czas i wygoda

Dom błyskawiczny, czyli o zaletach domu z prefabrykatów

Budownictwo staje przed coraz większymi wyzwaniami – materiałowymi, logistycznymi, kadrowymi, kosztowymi. Nieustannie ulegają zmianie upodobania odbiorców. Jak temu sprostać? Z pomocą przychodzą nowoczesne domy prefabrykowane z betonu. Niższa cena, krótkie terminy realizacji oraz odpowiedź na potrzeby inwestorów to tylko niektóre zalety tej technologii.

Prefabrykacja stanowi przyszłość w budowie domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, a także budynków usługowych i przemysłowych.

Przyszłość, która już się dzieje!

Nowoczesne domy prefabrykowane na bazie komponentów z betonu to bardzo ciekawa alternatywa dla ciągnących się miesiącami inwestycji wykonywanych w tradycyjnej technologii. Dzięki prefabrykatom możemy postawić domy mieszkalne oraz budynki dowolnego typu znacznie szybciej, a do tego taniej.

Nowoczesne domy prefabrykowane – cena, która zaskakuje

Przy każdej budowie jeden z najważniejszych aspektów stanowi koszt. Cena nowoczesnych domów prefabrykowanych z betonu jest atrakcyjniejsza w porównaniu do innych technologii. Mniej zapłacimy za same materiały, a oszczędności przyniesie także przyspieszenie prac na budowie.

Znany producent materiałów z betonu, firma Pozbruk, wprowadziła do swojej oferty prefabrykowane komponenty betonowe. Z kalkulacji jasno wynika, że budowa z takich elementów to czysta oszczędność dla inwestora. Całkowity koszt wybudowania budynku przy użyciu podwójnej lub potrójnej ściany oraz stropu typu filigran z izolacją Pozbruku pozwala na zysk na poziomie 20% w porównaniu do tradycyjnej metody budowy. Jeśli chodzi o samą podwójną ścianę, jej cena będzie niższa o nawet 80% w porównaniu do ścian murowanych oraz monolitycznych. W budownictwie prefabrykowanym nie wykonuje się szalunków, do prac potrzebujemy mniej operatorów, poza tym oszczędzamy na kosztach ogólnych.

Szybki czas budowy to kolejne zyski!

Prefabrykacja pozwala na uprzednie wykonanie niezbędnych elementów budynku w fabryce. Dostarcza się je na plac budowy, gdzie są składane niczym klocki. Nowoczesne domy prefabrykowane z betonu można stawiać o wiele sprawniej niż w innych technologiach. Oznacza to oszczędności w czasie pracy, które sięgają nawet 30-40%, a to w efekcie wpływa na atrakcyjniejszą całościową cenę nowoczesnych domów prefabrykowanych.

Łatwość montażu

W przypadku prefabrykacji mamy do czynienia z innym rodzajem prac budowlanych. Dokładnie wykonane w fabryce gotowe ściany i stropy składa się ze sobą szybciej niż gdyby trzeba było je stawiać od „zera”. Do prac wystarczy zatrudnić dwie lub trzy osoby oraz operatora dźwigu. Pracownicy nie mają bezpośredniej styczności z ciężkimi materiałami, przez co bardzo poprawia się ich komfort oraz bezpieczeństwo pracy. W efekcie prefabrykacja oznacza łatwiejszy montaż oraz mniej niezbędnych prac wykończeniowych (ścian z betonu nie trzeba tynkować). Mniejsza liczba operacji znajduje zazwyczaj przełożenie w efektywności pracy, do tego minimalizuje ryzyko ewentualnych błędów. Budując nowoczesne domy z gotowych elementów betonowych mniej będzie odpadów budowlanych.

fot. POZBRUK

Postaw na beton

W ofercie Pozbruku znajdziemy prefabrykowane ściany podwójne, potrójne oraz stropy filigranowe. Elementy są odpowiednio zbrojone. W przypadku ścian posiadają gotowe kanały instalacyjne w przegrodzie, można w nich wcześniej wykonać otwory na drzwi i okna. Kolejną zaletą elementów z betonu jest ich izolacja termiczna oraz akustyczna. Takie ściany i stropy są bezpieczne, ognioodporne, można je w łatwy sposób izolować standardowymi technologiami. Za sprawą dokładnego wykonania, po ich złożeniu otrzymamy idealne kąty w każdym pomieszczeniu, nie musimy martwić się o ewentualne odchylenia i nierówności.

Nowoczesne domy z gotowych elementów betonowych są także doceniane za swój nowoczesny styl. Beton architektoniczny to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykończenia budynków na zewnątrz i wewnątrz. Szare i gładkie ściany świetnie sprawdzą się w różnych stylach architektonicznych, ale oczywiście można je także w łatwy sposób urozmaicić ciekawymi efektami, np. nadając odpowiednią strukturę lub pokrywając gładzią, farbą oraz drewnem.

Dom marzeń

Pozbruk wprowadził do oferty Kolekcję Domów Prefabrykowanych, które można wykonać przy użyciu ścian i stropów. Interesujące bryły domów jednorodzinnych z praktycznym rozkładem pomieszczeń to tylko początek długiej listy budynków, jakie można stworzyć z prefabrykatami betonowymi. Producent rodem z Wielkopolski proponuje ściany i stropy w różnych wymiarach. Może uprzednio wykonać na zlecenie odbiorcy odpowiednie otwory na instalacje, okna oraz drzwi.

Trwałe i wytrzymałe

Domy z prefabrykatów betonowych charakteryzują się trwałością i wytrzymałością. W porównaniu do innych, „szybkich” technologii, np. budownictwa drewnianego – nie są im straszne zanieczyszczenia, trudne warunki atmosferyczne ani korozja. Nie trzeba ich konserwować, a jednocześnie nie należy obawiać się inwazji owadów, grzybów oraz pleśni. Szybki czas prac oraz atrakcyjna cena nowoczesnych domów prefabrykowanych to zdecydowane atuty technologii. Sprawdź sam jak budować lepiej oraz taniej.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pozbruk.pl


Data publikacji: 2022-03-01

Podobne technologie i poradniki


09.03.2023 | Domy prefabrykowane
Poznaj systemy stropowe RECTOR Prefabrykowany gęstożebrowy strop...
09.03.2023 | Domy prefabrykowane
Prefabrykaty RECTOLIGHT – buduj szybciej i oszczędzaj...
07.07.2021 | Domy prefabrykowane
Wysoka jakość, precyzja, szybkość i łatwość montażu,...
30.11.2020 | Domy prefabrykowane
Obecnie w naszym kraju nieprzerwanym i rosnącym...
03.10.2016 | Domy prefabrykowane
Idea budownictwa zrównoważonego jest mocno spopularyzowana na...