Firma HG COMMERCIALE (HGC), jedno z wiodących przedsiębiorstw handlowych z branży budowlanej w Szwajcarii, wyposażyła swój punkt sprzedaży w systemy regałowe firmy OHRA. Dostosowana do wymiarów kombinacja regałów wysięgnikowych, paletowych i pionowych zapewnia wystarczająco miejsca na bogatą paletę materiałów budowlanych. Zadaszony magazyn został wykonany w formie drive-through – klienci przejeżdżają przez teren magazynu w jednym kierunku i otrzymują zamówiony towar bezpośrednio z różnych regałów.

Profesjonaliści z branży budowlanej i wykończeniowej szukają w HGC oprócz klasycznych materiałów budowlanych również produkty drewniane, narzędzia, artykuły ogrodowe oraz okładziny ścienne i podłogowe. Wraz z poszerzeniem magazynu w Biel HGC może zaoferować swoim klientom w regionie szerszy asortyment produktów. Aby bezpiecznie i efektywnie składować liczne towary, HGC wyposażyła nowy magazyn typy drive-through w kombinację różnych systemów regałów firmy OHRA. Te pochodzące z niemieckiego Kerpen przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji regałów w szczególności dla branży materiałów budowlanych, drewnianych i metalowych. OHRA jest dla spółki HGC z jej 40 punktami sprzedaży głównym dostawcą w zakresie wyposażenia magazynów.

Magazyn w Biel jest podzielony na dwie strefy drive-through na prawie 3000 metrów kwadratowych. W hali OHRA zamontowała prawie 600 metrów bieżących regałów wysięgnikowych o wysokości 9 metrów na siedmiu poziomach, do głębokości 2,5 metra, które mogą być obsługiwane przez czterodrożne wózki widłowe. Regały pionowe na końcu szeregu regałów umożliwiają poza tym przejrzyste składowanie listew, profili i rur. Regały paletowe i wysięgnikowe w wersji ocynkowanej ogniowo na zewnątrz oferują miejsce na dalszych 600 palet. Do składowania materiałów izolacyjnych w konstrukcji hali przewidziano pomost o powierzchni 1000 metrów kwadratowych.

Regały OHRA są dostosowane nie tylko, dzięki swoim wymiarom, nośności i dodatkowemu wyposażeniu, dokładnie do towarów oferowanych przez HGC, ale są również wykonane w barwach przedsiębiorstwa. Słupy i ramy zostały polakierowane na kolor czarny (RAL 9017), półki i ramiona wysięgnikowe na żółto (RAL 1018). Dzięki temu w każdym miejscu magazynu, z którego klienci odbierają towary, podkreślony jest corporate design przedsiębiorstwa handlowego.


Data publikacji: 2014-01-22

Podobne technologie i poradniki


Projektowanie hali przemysłowej to specjalistyczny i złożony...
Commercecon, generalny wykonawca obiektów przemysłowych, rozpoczął realizację...