Tych zmian w meblach ogrodowych nie byłeś świadomy.

Meble ogrodowe zmieniają się bardzo dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu dominowały plastikowe krzesła z supermarketów, ale dziś mało kto je kupuje. Jakie jeszcze zmiany w trendach na pewno przeoczyłeś i dlaczego nie powinieneś?

Wielki powrót mebli tapicerowanych

Jeszcze kilka lat temu wszędzie mówiło się, że meble ogrodowe powinny być przede wszystkim praktyczne. Żeby nie trzeba było się martwić o to, że zamokną i żeby można je było łatwo wyczyścić z kurzu. I tak też się stało. Powstawały niewygodne plastikowe potworki, których jedyną zaletą było to, że nie nasiąkały wodą. Dziś filozofia się zmieniła i meble ogrodowe powinny być przede wszystkim wygodne. Jednak, aby były użyteczne, wystarczy zamiast zwykłej tapicerki zastosować duże, wygodne poduszki. Ale nawet meble tapicerowane mogą czasem wkraść się do ogrodu. W końcu wystarczy wodoodporny pokrowiec.

Kolejna zmiana w popularności materiałów

Tworzywa sztuczne zostały zdetronizowane. Owszem, wykorzystuje się je do produkcji tańszych mebli lub krótkich serii designerskich, ale te materiały są zupełnie inne niż te, z których były znane jeszcze kilka lat temu. Mają różne kolory, kształty i wykończenia. Jednak pod względem popularności prym wiodą meble ogrodowe z technorattanu. Są trwałe, dobrze się prezentują, nie niszczy ich wilgoć: mają wszystkie zalety plastiku i żadnych wad. Oczywiście meble ogrodowe wykonane są również z aluminium. Często mają one innowacyjny kształt, nietypowy wygląd i zazwyczaj znajdują się w górnym segmencie cenowym.

Ogród zamienia się w pokój dzienny

I jeszcze coś się zmieniło: podczas gdy kiedyś meble ogrodowe służyły raczej do krótkich przerw w pracy, dziś można na nich siedzieć (lub leżeć, jak kto woli) przez cały dzień. Są większe, stabilniejsze i wygodniejsze. Wszystko to dlatego, że zmieniło się również postrzeganie ogrodu. Dziś jest on niemal kolejnym „pokojem na świeżym powietrzu”. Komfort i prestiż stały się ważnymi czynnikami przy wyborze mebli ogrodowych. Siedziska stały się szersze, oparcia wygodniejsze i często kupuje się kompletny mebel ze stołem, a nie tylko krzesła. Duży zestaw mebli ogrodowych sprawdzi się również na małym tarasie, ponieważ pozwala się zrelaksować, a nie tylko usiąść na chwilę.

Meble ogrodowe na cały rok

Nikt nie chce odstawiać mebli ogrodowych na koniec sezonu. Po pierwsze zajmują one dużo miejsca, a po drugie rozbudowane zestawy nie są ani lekkie, ani łatwe w przechowywaniu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się meble ogrodowe, z których można korzystać przez cały rok. Oczywiście przydają się różnego rodzaju pokrowce czy ochraniacze, ale niektórzy producenci już wyrąbali sobie niszę i sprzedają meble, w których wystarczy zdjąć poduszki, by zima nie uszkodziła całej konstrukcji. Wygodne? Nie ma co do tego wątpliwości. Niestety jest to rozwiązanie dość drogie, ale coraz więcej osób przekonuje się, że warto zapłacić więcej za komfort.


Data publikacji: 2021-12-16

Podobne technologie i poradniki


16.12.2021 | Meble - ogrodowe
Sezon ogrodniczy rozpoczyna się już wczesną wiosną...
07.10.2021 | Meble - ogrodowe
Szare poranki i długie zimowe wieczory niesprzyjające...
25.03.2020 | Meble - ogrodowe
Montaż mebli z palet nie jest trudnym...
27.02.2020 | Meble - ogrodowe
1. Meble z palet powinno tworzyć się...
27.02.2020 | Meble - ogrodowe
Meble z palet wykonujemy od podstaw. Proces...
04.04.2019 | Meble - ogrodowe
Już wczesną wiosną wielu z nas tęskni...
02.06.2017 | Meble - ogrodowe
Gdy sprzyja pogoda, z chęcią przebywamy w...
09.09.2016 | Meble - ogrodowe
Po letnich upałach płoty, pergole i meble...