Meble ogrodowe aluminiowe czy technorattanowe: które wybrać na taras?

Sezon ogrodniczy rozpoczyna się już wczesną wiosną i w zależności od pogody może trwać aż do listopada. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do przyjemnych temperatur i słonecznej pogody nawet jesienią. Jest to więc idealny czas, aby cieszyć się ostatnimi promieniami słońca na tarasach, balkonach i w ogrodach. Jeśli jeszcze nie urządziłeś swojej przestrzeni do relaksu, to jeszcze jest na to czas! Jakie meble ogrodowe pasują do Ciebie najbardziej?

Meble ogrodowe z technorattanu – propozycja dla miłośników klasyki

Technorattan to bardziej nowoczesne i trwałe uzupełnienie rattanu, wykonane z naturalnych, okrągłych włókien. Tworzywo sztuczne, z którego jest wykonany, jest nie tylko bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale też bardziej elastyczne. Z tego powodu tkanina meblowa z technorattanu stała się w ostatnich latach bardzo popularna.

Meble technorattanowe są odporne na działanie promieni słonecznych i wilgoci. Dlatego nie trzeba się martwić, gdy ulegną zamoczeniu lub zostaną pozostawione w nasłonecznionym miejscu. Ich niewątpliwą zaletą jest również łatwość czyszczenia, co jest tak naprawdę jedynym warunkiem ponownego ich użytkowania po zimowej przerwie. Technorattan, w przeciwieństwie do drewna i rattanu, nie wymaga konserwacji, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Meble ogrodowe z tego materiału można znaleźć w postaci stołów z krzesłami lub fotelami, wygodnych sof, leżaków, taboretów, siedzisk i skrzyń. W ten sposób z łatwością stworzysz zespół odpowiadający Twoim potrzebom.

Aluminiowe meble ogrodowe do nowoczesnego lub klasycznego ogrodu

Aluminiowe meble ogrodowe to synonim elegancji i prostego, ale ponadczasowego designu. To jeden z najpopularniejszych zestawów ogrodowych, balkonowych lub tarasowych. Popularność mebli aluminiowych wynika jednak nie tylko z ich solidnego wyglądu. Materiał ten charakteryzuje się lekkością, dzięki czemu meble ogrodowe można z łatwością przenieść w odpowiednie miejsce. W razie potrzeby można je bez problemu przenieść w bardziej zacienione lub słoneczne miejsca ogrodu.

Aluminiowe meble ogrodowe są niezwykle trwałe i stabilne, dzięki czemu mogą pozostać w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Są niewrażliwe na sporadyczne opady deszczu czy silne promienie słoneczne. W razie potrzeby można je łatwo wyczyścić za pomocą miękkiej szmatki i wody lub nieszkodliwego środka czyszczącego. Podobnie jak meble technorattanowe, aluminium nie wymaga dodatkowej konserwacji, dzięki czemu jest łatwe w codziennym użytkowaniu.

Oferta mebli ogrodowych na jesień

Jesień to idealny czas na zakup mebli ogrodowych. Wielu osobom wydaje się, że jest już za późno, ale zmieniający się klimat sprawia, że w listopadzie można jeszcze liczyć na przyjemne słońce. Dodatkowo, po zakończeniu sezonu letniego, można znaleźć wiele rabatów i wyprzedaży na niesprzedane modele. Dotyczy to zarówno mebli aluminiowych, jak i technorattanowych. Jeśli zdecydujesz się na jedną z tych dwóch opcji, możesz mieć pewność, że oba modele równie dobrze sprawdzą się w Twoim ogrodzie.


Data publikacji: 2021-12-16

Podobne technologie i poradniki


16.12.2021 | Meble - ogrodowe
Meble ogrodowe zmieniają się bardzo dynamicznie. Jeszcze...
07.10.2021 | Meble - ogrodowe
Szare poranki i długie zimowe wieczory niesprzyjające...
25.03.2020 | Meble - ogrodowe
Montaż mebli z palet nie jest trudnym...
27.02.2020 | Meble - ogrodowe
1. Meble z palet powinno tworzyć się...
27.02.2020 | Meble - ogrodowe
Meble z palet wykonujemy od podstaw. Proces...
04.04.2019 | Meble - ogrodowe
Już wczesną wiosną wielu z nas tęskni...
02.06.2017 | Meble - ogrodowe
Gdy sprzyja pogoda, z chęcią przebywamy w...
09.09.2016 | Meble - ogrodowe
Po letnich upałach płoty, pergole i meble...