Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami – zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.

Ogrodzenia gabionowe są połączeniem metalowych koszy z panelami kratki ogrodzeniowej oraz wybranego przez nas wypełnienia. Wyróżniają się nowoczesnym designem, łatwością konserwacji, trwałością, dużymi walorami estetycznymi i wieloma możliwościami kompozycji. Doskonałym uzupełnieniem ogrodzeń gabionowych są miniGABIONY, z których elementów możemy stworzyć m.in. grilla, ławki, murki czy zabudowę na kosze. Spójne zagospodarowanie naszej posesji nada jej wyrafinowanego wyglądu, a dzięki możliwościom wyboru, zmiany i regulacji wypełnień gabionów, w naszym ogrodzie nigdy nie zagości nuda.
Aby w pełni wykorzystać zalety ogrodzeń gabionowych i minigabionów firma Progress Architektura zaproponowała 2 podstawowe rodzaje wypełnień – kamień Halstone oraz turkusowe szkło.

Wytrzymałość i gwarancja
Halstone z oferty firmy Progress Architektura jest wyjątkowym kruszywem o unikalnych właściwościach. Wypełnienie uzyskało atest higieniczny i deklarację CE, gwarantujące najwyższą jakość produktu. Ten rodzaj wypełnienia filtruje i oczyszcza wodę z mikroorganizmów oraz bakterii, nie ulegając zniszczeniu i utrzymując świeży wygląd przez wiele lat. Ponadto jest to kruszywo odporne na trudne warunki atmosferyczne. Idealnie sprawdzi się zarówno w górach – dzięki odporności na mróz, ale również na terenach podmokłych, ponieważ nie porasta mchem. Halstone idealnie komponuje się z metalową kratką, a dzięki naturalnej formie wygląda jak część ogrodu, nadając jednocześnie wyrafinowany i skromny charakter naszej posesji.

Olśniewający detal
Szkło turkusowe jest odpowiednim rozwiązaniem do każdego rodzaju gabionów i minigabionów Progress. Wypełnienie to jest trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i nie wymaga wielu prac konserwacyjnych. Efekt szkła wydobywa piękno światła naturalnego, jak i ogrodowych lamp, dodając uroku i tworząc unikalny klimat naszej przestrzeni. W dzień idealnie dopełnia ogrodową zieleń i kwiaty, a wieczorami nadaje nastrój kolacji czy zabawie z przyjaciółmi – szczególnie przy odpowiednim umiejscowieniu punktów świetlnych. To wypełnienie wygląda olśniewająco zarówno w miniGABIONACH, jako samodzielne wypełnienie całej konstrukcji ogrodzenia gabionowego, ale również jako urozmaicenie systemów napełnianych Halstone. Ciekawy akcent kolorystyczny urozmaici ogrodową przestrzeń i zachwyci zarówno fanów minimalizmu, jak i ekstrawagancji.

Gdzie zaprowadzi nas wyobraźnia
Gabiony dostępne w ofercie firmy Progress Architektura możemy wypełnić dowolnym kruszywem według naszego uznania. Kwarcyt ciemny i jasny, dolomit czy gnejs to tylko kilka pomysłów wykorzystywanych przez osoby wybierające ogrodzenia gabionowe, bo możliwości jest tyle, ile da nam wyobraźnia. Jedyną barierą jest wielkość kratki kosza – pojedyncze kruszywo musi być większe niż oczko siatki, tak by nie wypadało z konstrukcji. Takie wielkości wahają się od 50 do 100mm, dając duże możliwości kompozycyjne.
Jeżeli nie możemy zdecydować się na jedno wypełnienie, istnieje możliwość łączenia wielu kruszyw, a w momentach, kiedy nasza wyobraźnia ruszy za daleko, możemy liczyć na pomoc ekspertów Progress Architektura, którzy z pewnością będą wspierać nas dobrą radą.


Data publikacji: 2016-06-20

Podobne technologie i poradniki


Wprowadzenie Ogrodzenia panelowe przetłaczane to popularna opcja...
Brama garażowa to jeden z najważniejszych elementów...
Decyzja o wyborze ogrodzenia dla swojej posesji...
Montaż ogrodzenia panelowego, który postrzegany jest jako...
Napędy garażowe i roletowe STARCUS, zamontowane w...
7 powodów dlaczego warto zastosować ogrodzenie betonowe...
Pierwsze tygodnie 2022 roku pokazały, że sytuacja...
Automatyczna brama garażowa jest z całą pewnością...
Do gamy praktycznych akcesoriów ogrodzeniowych, Konsport dodał...
Konsport wprowadził do swojej oferty jedenastą opcję...
Stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków do codziennej...