7 powodów dlaczego warto zastosować ogrodzenie betonowe

Trwały i estetyczny beton na stałe wpisał się do architektury. Wykorzystywany jest zarówno jako materiał konstrukcyjny, ale też dekoracyjny. Coraz częściej możemy zobaczyć beton np. na tarasach i elewacjach. Ogromną popularnością zyskują też ogrodzenia betonowe.

Na każde potrzeby

Ogrodzenie z betonu można dopasować do charakteru dowolnego budynku. Świetnie wygląda przy nowoczesnym domu jednorodzinnym, wielorodzinnej kamienicy, ale także bardzo dostojnie dopełni budynek urzędu, instytucji czy też firmy. Rozwiązanie jest uniwersalne, a ciekawa i różnorodna kolorystyka oraz dostępne faktury pozwalają tworzyć z betonu ogrodzenia pasujące do różnych elewacji oraz podjazdów. Czy istnieją sytuacje, w których nie sprawdzi się ogrodzenie betonowe? Opinie użytkowników są zgodne – beton jako materiał ogrodzeniowy pasuje do każdego projektu.

fot. POZBRUK

Trwałość

Niezwykła wytrzymałość betonu oznacza, że każde wykonane z niego elementy cechuje trwałość oraz doskonała żywotność. Ogrodzenie betonowe nie wymaga dodatkowej konserwacji ani specjalnego czyszczenia. Nie są mu straszne żadne warunki atmosferyczne, a do tego mamy pewność zachowania tego samego wyglądu przez lata, niezależnie od silnego promieniowania UV czy też dużych mrozów. Betonowe ogrodzenie jest odporne na silne wiatry i nie podlega uszkodzeniom ani zarysowaniom podczas codziennej eksploatacji.

fot. POZBRUK

Bezpieczeństwo i dyskrecja

Doskonała wytrzymałość oznacza także pełne bezpieczeństwo dla domowników. Dlaczego warto zainwestować w ogrodzenie betonowe? Opinie użytkowników potwierdzają – to wybór doskonały szczególnie dla osób, które cenią sobie prywatność. Zwłaszcza te wykonane w stylu wysokiego muru ocenia się jako bardzo bezpieczne, a do tego dyskretne.

fot. POZBRUK

Ochrona przed wiatrem

Popularne ogrodzenie betonowe będzie modne jeszcze przez długie lata. Jego faktura, kolor i styl pasują do industrialnych osiedli, nowoczesnych biurowców oraz galerii handlowych.

fot. POZBRUK

Solidne betonowe ogrodzenie w trakcie niepogody działa jak prawdziwy parawan. To bardzo ciekawa zaleta ogrodzenia betonowego. Opinie są w tym przypadku również bardzo dobre. Rozwiązanie chwalą sobie także posiadacze skrajnych działek, domów na wzgórzach oraz w rejonach nadmorskich. W przypadku nawet silnej wichury bez problemu możemy skryć się w naszym ogrodzie za solidnym betonowym murem, wypić kawę, poczytać książkę niezależnie od tego jak chłodny i porywisty jest wiatr.

fot. POZBRUK

Cisza i spokój

Interesujący walor ogrodzenia z betonu stanowi jego funkcja ochrony akustycznej. Solidne ogrodzenie betonowe bywa niezastąpione przy ruchliwej ulicy. Działa niczym bariera, która nie przepuszcza dźwięku. Im wyższe ogrodzenie, tym większa ochrona akustyczna, ale pamiętajmy, że nawet przy standardowej wysokości uzyskamy zadowalający komfort.

fot. POZBRUK

Szerokie możliwości

Ogrodzenia betonowe odnotowują dobre opinie także ze względu na ich estetykę oraz różnorodność kreacji. Do dyspozycji mamy wysokie i pełne ogrodzenia, jak też te wykonane z betonu w połączeniu z metalowym płotem lub furtką. Do betonowych słupków można dopasować różne rodzaje przęseł. Beton świetnie wygląda z metalowymi elementami o różnej kolorystyce, ale i dobrze współgra z drewnem.

fot. POZBRUK

Ogrodzenie betonowe – opinie i systemy

Już po tej krótkiej analizie widać, że ogrodzenie z betonu to wybór na lata, który zagwarantuje prywatność i komfort. Odbiorcy doceniają także szybki montaż oraz atrakcyjny koszt tego rozwiązania. Ogrodzenie z betonu doskonale imituje naturalny kamień łupany, będąc przy tym znacznie tańszym rozwiązaniem. Pod pojęciem ogrodzenia betonowego kryją się różne systemy.

fot. POZBRUK

Jedną z opcji może być wzniesienie muru samonośnego z betonu łupanego. Pozbruk oferuje zarówno ogrodzenia z elementów pełnych, jak też z pustaków betonowych. Tego typu mury można montować na różne sposoby – montaż suchy, na zaprawę, a także zalewając pustaki betonem.

fot. POZBRUK

Kolejną możliwością jest zastosowanie okładziny betonowej, którą można pokryć obecne ogrodzenia. Pozbruk proponuje barwioną w masie cegłę osłonową Largo, doskonałą przy renowacji starych murów ogrodzeniowych.

Kompleksową ofertę uzupełniają komponenty wykańczające, takie jak zadaszenia murów oraz słupka. To właśnie dzięki nim uzyskujemy niezwykle atrakcyjny wygląd i harmonijną całość naszego ogrodzenia.

fot. POZBRUK

Ogrodzenie na lata

Zastosowanie betonu jako materiału ogrodzeniowego może przynieść wiele korzyści. Ciekawy i modny wygląd, atrakcyjna cena oraz odporność na warunki atmosferyczne to tylko niektóre z zalet ogrodzenia betonowego. Dobre opinie o tym rozwiązaniu zdecydowanie zachęcają do przyjrzenia się bliżej ofercie oraz możliwościom betonu.

fot. POZBRUK


Data publikacji: 2022-03-14