Technologia wypełniania elementów budowlanych materiałem termoizolacyjnym.
Prefabrykowane elementy budowlane z betonu, metalu, tworzyw sztucznych czy materiałów drewnopochodnych (płyta OSB) bardzo często w praktyce potrzebują ocieplenia gwarantującego zmniejszenie strat ciepła oraz podniesienie ich izolacyjności akustycznej. Wykonywanie tych prac przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów jak płyty styropianowe lub wełna mineralna nastręcza wiele trudności. Wiąże się z ogromna pracochłonnością, trudnością z dokładnym dopasowaniem izolacji do kształtu ocieplanych elementów, dużą ilością powstających odpadów i relatywnie długim czasem wykonania.

fot. Dragler

Dzięki technologii piany mineralnej Aria Isoltech ocieplanie elementów budowlanych nie było jeszcze nigdy tak proste. Piana mineralna przygotowywana na bazie pianobetonu z odpowiednimi dodatkami chemicznymi jest materiałem pompowalnym i samorozpływnym, co gwarantuje możliwość idealnego dopasowania się do kształtu wypełnianych przestrzenia oraz szybką i technologicznie prostą aplikację (zalewanie wypełnianych przestrzeni gotowym produktem).

fot. Dragler

Technologia piany mineralnej Aria dostarczana jest jako kompletne rozwiązanie przez firmę Dragler SILO-TEC, przedstawiciela włoskiej firmy Isoltech s.r.l.. Technologia opracowana została w oparciu o wieloletnie doświadczenia Isoltech s.r.l. w dostawie linii technologicznych do produkcji klasycznych pianobetonów. W ramach aktualnej oferty Klienci otrzymują analizę surowców, dobranie receptur, dostawę maszyn, dodatków chemicznych, szkolenie z obsługi linii produkcyjnej piany mineralnej Aria oraz ciągłe wsparcie techniczne posprzedażowe. Linia technologiczna może być wykonana jako stacjonarna (np. w miejscu zakładu prefabrykacji elementów) lub mobilna w założeniu jej transportu każdorazowo na nowe miejsce aplikacji (plac budowy).

fot. Dragler

Piana mineralna Aria przeszła szereg badań i charakteryzuje się parametrami technicznymi w zależności od receptury (gęstości) :

Piana mineralna Aria dzięki swoim właściwościom jak :

• Izolacyjna cieplnie i akustycznie
• Pompowalna
• Odporna ogniowo (niepalna)
• Podlegająca w 100 % recyklingowi (brak odpadów)
• Niskie zapotrzebowanie surowców i energii w procesie produkcji
• Samorozpływna i samoniwelująca, dopasowująca się do kształtu wypełnianych przestrzeni

Znajduje zastosowanie w wielu procesach produkcyjnych i bezpośrednio na placu budowy :

• do wypełniania prefabrykowanych elementów budowlanych
• do przygotowania izolacji pod posadzki wewnątrz i na zewnątrz budynków (balkony, stropodachy)
• do wykonywania izolacji termicznej i akustycznej budynków
• do produkcji elementów izolacyjnych (płyt i kształtek)

fot. Dragler

W przypadku zainteresowania możliwościami wdrożenia technologii produkcji piany mineralnej Aria w obszarach Państwa działalności prosimy o kontakt. Chętnie przeanalizujemy możliwości wdrożenia tej technologii na Państwa potrzeby. Stawiamy do dyspozycji ponad 40 lat doświadczeń w technologii pianobetonów.


Data publikacji: 2020-06-19

Podobne technologie i poradniki


29.06.2020 | Beton komórkowy
Pianobeton z ogromnym powodzeniem stosowany jest przy...