Baumit Rapido 1 Speed – błyskawiczny podkład podłogowy

Podłoga to jeden z podstawowych, a zarazem najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Warto przy tym pamiętać, że jej trwałość, a w konsekwencji długotrwały efektowny wygląd jest zasługą nie tylko naturalnego drewna czy modnych płytek, ale również ukrytych pod nimi warstw podkładowych. Przed położeniem dekoracyjnej okładziny warto zatem zadbać o wysokiej jakości, trwałe i stabilne podłoże. Przy remontach mieszkań oraz wszelkich sytuacjach, gdzie pierwsze skrzypce gra czas, jak np. remont w biurze czy sklepie powodujący ich wyłączenie z użytkowania, z pomocą przyjdzie nam posadzka cementowa w błyskawicznym wydaniu – Baumit Rapido 1 Speed.

Fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka cementowa Baumit Rapido 1 Speed, sklasyfikowana jako CT-C30-F6-A12, znajduje zastosowanie do ręcznego lub maszynowego wykonywania szybkowiążących posadzek podłogowych oraz wszelkiego rodzaju podkładów – w tym np. pod parkiet, wymagający wysokiej odporności podłoża na pracę drewna w wyniku zmiany jego wilgotności w trakcie użytkowania.

Największym atutem Baumit Rapido 1 Speed, wyróżniającym go na tle innych produktów rynkowych jest błyskawiczna szybkość wiązania i wysychania. Przyspieszony proces osiągania wytrzymałości początkowej pozwala na wchodzenie na podkład po zaledwie 3 godzinach od nałożenia, jednocześnie już po 24 godzinach warstwa grubości 50mm w sprzyjających wysychaniu warunkach osiąga gotowość do układania płytek czy parkietu. Dzięki szybkości swojego działania, Baumit Rapido 1 Speed jest zatem idealny do stosowania zarówno przy niewielkich remontach np. w łazience, jak również do wykonywania prac w obiektach, gdzie kluczową rolę odgrywa czas.

Co więcej, Baumit Rapido 1 Speed charakteryzuje się bardzo niskim skurczem liniowym na poziomie nie wyższym niż 0,5 mm/m, co wpływa na eliminowanie ryzyka powstawania pęknięć na powierzchni posadzki. Ponadto, produkt jest odporny na zmiany temperatur wpływające na powstawanie naprężeń, co czyni go właściwym do współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei duży zakres grubości od 10 do 100mm oraz optymalna konsystencja umożliwiają formowanie spadów o dowolnym kącie nachylenia względem podłoża, rekomendującym zastosowanie m.in. na balkonach i tarasach. Pozwala to również na tworzenie podjazdów i niwelowanie progów uniemożliwiających ruch pojazdom na kółkach np. wózkom inwalidzkim, meblom na kółkach, paleciakom, wózkom widłowym, itp.  

Wysoka wytrzymałość posadzki zapewniająca przeniesienie obciążeń statycznych i dynamicznych kwalifikuje ją do stosowania zarówno w budynkach mieszkalnych czy użyteczności publicznej, jak również w magazynach czy obiektach przemysłowych. Baumit Rapido 1 Speed może być również z powodzeniem stosowany jako podkład w pomieszczeniach o dużej wilgotności.


Data publikacji: 2016-06-06

Podobne technologie i poradniki


15.01.2018 | Agregaty
Tomasz Zadroga objął z początkiem stycznia br....
12.09.2017 | Agregaty
Siła nośna samozamykacza do bramki jest oczywiście niezwykle...
06.03.2017 | Agregaty
Marbet Style zaprasza na oficjalną premierę kolekcji...
13.09.2016 | Agregaty
Od września w przedsiębiorstwie METAL-FACH Technika Grzewcza...
29.08.2016 | Agregaty
W maju tego roku zrealizowaliśmy zamówienie na...
20.07.2016 | Agregaty
Lato to czas urlopów, ale i remontów....
30.06.2016 | Agregaty
Ogrzewanie i klimatyzacja budynków pochłaniają 50% całej...
29.06.2016 | Agregaty
Lasery STANLEY® pozwalają dokładnie poziomować w zasięgu...
17.06.2016 | Agregaty
Producent chemii budowlanej Lakma SAT odświeża serię...
01.03.2016 | Agregaty
Planujesz budowę domu? Zależy Ci na maksymalnym...