Ekologiczne ogrzewanie z powietrza dzięki pompom ciepła Mistral

Lindab rozszerza ofertę pomp ciepła o kolejne produkty. Pompy powietrze-woda marki Mistral to nowa, energooszczędna propozycja dla klientów dbających o ekologię oraz ceniących urządzenia wysokiej jakości, lecz w korzystnej cenie.

Pompy ciepła powietrze-woda zdobywają coraz większą popularność wśród inwestorów budujących domy. Są to urządzenia, które podczas wytwarzania ciepła nie generują spalin, są więc bezpieczne dla środowiska. Oferują więcej funkcji, ponieważ oprócz ogrzewania oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, chłodzą budynek podczas upałów. Ponadto, roczne koszty ogrzewania budynku instalacją z pompą ciepła są średnio dwa razy niższe niż ogrzewania gazem.

fot. Lindab

Pompy ciepła powietrze-woda typu Split marki Mistral to energooszczędne urządzenia w klasie energetycznej A+++ (dla zasilania 35°C) lub A++ (dla zasilania 55°C). Składają się z jednostki zewnętrznej oraz modułu hydraulicznego montowanego wewnątrz budynku. Poziom mocy akustycznej jednostki zewnętrznej wynosi od 59 do 68 dB, w zależności od modelu, więc dźwięk, który generuje, można porównać do zwykłej rozmowy. Pompy ciepła Mistral mogą pracować w ekstremalnych warunkach, nawet do -25°C. Charakteryzują się wysoką wydajnością (COP do 5.0) nawet przy niskich temperaturach i mają 5 lat gwarancji.

Aktualnie w naszej ofercie dostępne są urządzenia o mocach 8 i 10 kW. Pompy ciepła o wydajnościach 12 i 16 kW pojawią się w I kwartale 2023 r.

Wprowadzanie do oferty rozwiązań takich jak pompy ciepła Mistral, które są przyjazne dla środowiska, wynika z globalnej strategii Lindab – „For a better climate”. Podczas tworzenia nowych technologii oraz rozszerzania oferty kierujemy się jedną, główną zasadą: nasze urządzenia i rozwiązania mają za zadanie poprawiać klimat. Chcemy tworzyć zrównoważone budynki, ograniczać wpływ na środowisko, zarówno nasz, jak i naszych Klientów oraz prowadzić zrównoważony biznes.

Więcej informacji: www.lindab-polska.pl

Lindab Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Lindab, wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla budownictwa, wentylacji i klimatyzacji. Na światowym rynku jest obecny już ponad 60 lat.
W Polsce firma działa od 1992 roku, obecnie w 3 lokalizacjach, zajmując 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Elementy do systemów wentylacyjnych, centrale rekuperacyjne, klimatyzatory, pokrycia dachowe i systemy rynnowe to tylko niektóre z grup produktowych dostępnych w bogatym portfolio Lindab. Firma oferuje sprawdzone produkty, wykonane z surowców najwyższej jakości, co potwierdzają m.in. Krajowe Oceny Techniczne. Lindab wyprzedza standardy i dba o środowisko.


Data publikacji: 2022-12-05

Podobne technologie i poradniki


Rozważając opcje dla centralnego systemu grzewczego, warto...
Po przeprowadzonej modernizacji systemu ogrzewania oraz zastosowaniu...
Polacy coraz częściej zwracają uwagę na ekologiczne...
Położona na wysokości 1280 m npm placówka...
Rozwiązania systemowe – to określenie, które zaczyna...
20.12.2022 | Piece, kotły
Jednym z najważniejszych dylematów przed którym stoją...