Oferta firmy Frapol wzbogaciła się o przeciwpożarowe klapy odcinające typu V330M o odporności EI 120 (ve i↔o) S, przeznaczone do zabezpieczania obiektów przed rozprzestrzenianiem się ognia i dymu przewodami powietrza w instalacji i klimatyzacji poprzez automatyczne lub zdalne odcięcie instalacji od strefy objętej pożarem. Klapy są montowane na granicach stref pożarowych oraz w miejscach przejść przewodów wentylacyjnych przez oddzielenia przeciwpożarowe.

Klapy typu V330M są produkowane w zakresie szerokości 150-800 mm, wysokości 200-500 mm i standardowej długości 330 mm lub opcjonalnie 500 mm. Można je montować w przegrodach pionowych o minimalnej grubości 115 mm wykonanych z betonu, bloczków komórkowych lub murowanych z cegły pełnej. Pierwszy z trzech planowanych modeli klapy, wariant ER, charakteryzuje się otwieraniem i utrzymywaniem przegrody klapy w pozycji otwartej realizowanym przez siłownik elektryczny ze sprężyną powrotną firmy Belimo.

Podstawowe zalety klapy V330M:
– duża powierzchnia efektywna klapy,
– badane według najnowszych norm,
– niska waga (od 4,8 kg),
– obniżony spadek ciśnienia,
– niskie szumy własne klapy,
– znaczniki na korpusie ułatwiające usytuowanie klapy w osi przegrody,
– możliwość zamówienia klapy w wydłużonej obudowie.

Wkrótce w ofercie Frapol znajda się również klapy w wariancie HO (podstawowy wariant klapy z ręcznie otwieraną i samoczynnie zamykaną przegrodą odcinającą oraz mechanicznym wyzwalaczem termicznym opartym na lutowanym termoelemencie) oraz klapy HE będące wariantem klapy HO rozbudowanym o mikroprzełącznik zainstalowany na klapie, dający możliwość sygnalizowania położenia przegrody odcinającej lub innego wykorzystania w układach sterowania.

www.frapol.com.pl


Data publikacji: 2017-11-15

Podobne technologie i poradniki


Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...
Ponad 6 tysięcy przejechanych kilometrów, 11 odwiedzonych...
Rozmowa z Piotrem Wolakiem, Prezesem Zarządu Lindab...
Trudności z koncentracją, bóle głowy, kaszel, nudności...
Rośnie popularność adaptacji budynków zabytkowych, mają one...
Początek nowego sezonu klimatyzacyjnego 2023 już wkrótce....
Wymagania co do widocznych elementów systemów wentylacyjnych...