Plafond XD – belka chłodząca do każdego wnętrza

Szkoła, biuro, hotel czy szpital? Każde pomieszczenie, bez względu na przeznaczenie, zasługuje na doskonałą wentylację. A jeśli dodatkowo może zyskać ogrzewanie i chłodzenie to tylko z korzyścią dla osób, które przebywają w budynku. Nowa belka Lindab Plafond XD to urządzenie wentylacyjne montowane między ścianą a sufitem, które dzięki siedmiu różnym osłonom idealnie wtopi się w każde wnętrze i poprawi klimat wewnętrzny.

Plafond XD w nowej odsłonie to odkryta, aktywna belka chłodząca, która spełnia trzy funkcje – wentyluje, ogrzewa i chłodzi pomieszczenia. Urządzenie działa na zasadzie indukcji, a rozprowadzenie powietrza odbywa się poziomo wzdłuż sufitu. To idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których zalecana lub konieczna jest instalacja natynkowa. Ponadto, belka chłodząca w przeciwieństwie do sufitu podwieszanego, nie obniża wysokości pomieszczenia. Wymiennik występuje w długościach od 800 do 3200 mm, co 100 mm, co pozwala na dużą swobodę w zakresie doboru urządzenia do pomieszczenia. Średnia przyłącza powietrza wynosi 125 mm. Belkę można zamontować na dwa sposoby: na ścianie, przy suficie, z uszczelnieniem lub na ścianie, z odstępem od sufitu.

Belka Plafond XD występuje aż w 7 wzorach: dwóch klasycznych (Badge i Clyp) oraz pięciu designerskich (Alea, Cubo, Gap, Trac i Zune).

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w belce Plafond XD jest oddzielny korpus techniczny i osłona, która dostępna jest w aż siedmiu różnych wzorach. Sprawia to, że Plafond XD jest idealnym wyborem pod względem estetyki architektonicznej i wymagań budowlanych. W urządzeniu zastosowano koncepcję modularną, zgodnie z którą na działanie korpusu technicznego nie mają wpływu różne rodzaje osłon. Oznacza to, że osłonę można wybrać na późniejszym etapie, nawet już po zamontowaniu korpusu Plafond XD. Wszystkie części techniczne korpusu tj. przyłącza, okablowanie, zawory, siłowniki i inne akcesoria można łatwo ukryć pod osłoną Plafond XD. Dodatkowe elementy takie jak otwory na zawory wodne, głośniki lub oświetlenie (LED) wykonywane są na specjalne życzenie. Należy je wcześniej zaplanować i, w zależności od projektu osłony, wyciąć w fabryce.

Belka Plafond XD w nowej osłonie Zune zamontowana w pokoju hotelowym.

Dużą elastyczność zarówno podczas uruchamiania systemu, jak i w przypadku późniejszych zmian zapewnia beznarzędziowy, opatentowany przez Lindab system JetCone. Dzięki niemu można wstępnie wyregulować objętość powietrza pierwotnego, a później w łatwy sposób ustawić je ponownie. System dysz kątowych do wylotu powietrza zapewnia doskonały rozkład powietrza, który zmniejsza ryzyko przeciągu, bez utraty wydajności.

Plafond XD, podobnie jak wszystkie belki chłodzące w ofercie Lindab, posiada certyfikat Eurovent i został przetestowany zgodnie z normą EN-15116.

Więcej informacji: www.lindab-polska.pl

Lindab Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Lindab, wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla budownictwa, wentylacji i klimatyzacji. Na światowym rynku jest obecny już ponad 60 lat.
W Polsce firma działa od 1992 roku, obecnie w 3 lokalizacjach, zajmując 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Elementy do systemów wentylacyjnych, centrale rekuperacyjne, pompy ciepła, klimatyzatory, pokrycia dachowe i systemy rynnowe to tylko niektóre z grup produktowych dostępnych w bogatym portfolio Lindab. Frima oferuje sprawdzone produkty, wykonane z surowców najwyższej jakości. Wyprzedza standardy i dba o środowisko naturalne w myśl hasła ”for a better climate”.
Więcej informacji: www.lindab-polska.pl


Data publikacji: 2023-02-13

Podobne technologie i poradniki


„O gustach się nie rozmawia” – mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...
Ponad 6 tysięcy przejechanych kilometrów, 11 odwiedzonych...
Rozmowa z Piotrem Wolakiem, Prezesem Zarządu Lindab...
Trudności z koncentracją, bóle głowy, kaszel, nudności...