Lindab jako pierwszy na świecie wprowadzi kanały wentylacyjne ze stali wolnej od paliw kopalnych

Grupa Lindab będzie jedną z niewielu firm na świecie, które we wrześniu otrzymają od SSAB testową dostawę stali całkowicie wolnej od paliw kopalnych. W ten sposób zaoferujemy swoim klientom ograniczoną liczbę produktów wentylacyjnych i budowlanych wykonanych ze stali niezawierającej paliw kopalnych.

Projekt “Hybrit” to wynik współpracy SSAB, LKAB i Vattenfall. W jego ramach opracowano technologię produkcji żelaza i stali na bazie wodoru w celu stworzenia wolnego od paliw kopalnych surowca dedykowanego do produkcji gotowych produktów stalowych. Dostawa, którą otrzyma Lindab, pochodzi z zakładu testowego i jest jedyną, jaką firma otrzyma przed rozpoczęciem regularnej produkcji w 2026 roku.

Lindab, we współpracy z wybranymi Klientami, będzie oferować okrągłe kanały wentylacyjne wraz z kształtkami. Będą to pierwsze na świecie kanały wentylacyjne wykonane ze stali wolnej od paliw kopalnych. Lindab zaoferuje również wybrane produkty dachowe i elewacyjne ze stali wolnej od paliw kopalnych, w tym dach zintegrowany z panelami fotowoltaicznymi Lindab SolarRoof™.

„Bliska współpraca z dostawcami stali ma dla nas ogromne znaczenie z kilku powodów. Przede wszystkim pomogła nam zabezpieczyć dostawy do klientów w czasach niedoboru stali. Teraz daje nam możliwość uzyskania dostępu do stali wolnej od paliw kopalnych. Cieszymy się, że klienci Lindab będą pierwszymi, którzy otrzymają produkty wentylacyjne ze stali wolnej od paliw kopalnych”, mówi Ola Ringdahl, prezes i dyrektor generalny Lindab.

„Lindab dąży do stworzenia lepszego klimatu, częściowo poprzez przyczynianie się do lepszego klimatu w pomieszczeniach dzięki naszym produktom, a częściowo poprzez przyczynianie się do lepszego klimatu globalnego poprzez pracę w sposób zrównoważony. Stal ma duży wpływ na środowisko, a bycie częścią rozwoju stali wolnej od paliw kopalnych jest jednym z naszych najważniejszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Fakt, że jesteśmy obecnie pierwszą firmą wentylacyjną na świecie, która oferuje produkty wolne od paliw kopalnych, napawa mnie dumą”, mówi Matilda Isaksson, Group Sustainability Manager w Lindab.

Wybrana gama produktów Lindab ze stali niezawierającej paliw kopalnych będzie dostępna od jesieni 2023 roku.

Lindab Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Lindab, wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla budownictwa, wentylacji i klimatyzacji. Na światowym rynku jest obecny już ponad 60 lat.

W Polsce firma działa od 1992 roku, obecnie w 3 lokalizacjach, zajmując 16 500 m2 powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Elementy do systemów wentylacyjnych, centrale rekuperacyjne, pompy ciepła, klimatyzatory, pokrycia dachowe i systemy rynnowe to tylko niektóre z grup produktowych dostępnych w bogatym portfolio Lindab. Firma oferuje sprawdzone produkty, wykonane z surowców najwyższej jakości. Wyprzedza standardy i dba o środowisko naturalne w myśl hasła ”for a better climate”.

Więcej informacji: www.lindab-polska.pl


Data publikacji: 2023-07-27

Podobne technologie i poradniki


Idealny klimat o każdej porze roku Lepsza...
Czyste powietrze wewnątrz budynków jest kluczowe dla...
Planujesz zakup i instalację klimatyzacji? Zobacz, na...
Prosta, niczym niezakłócona linia w suficie nadająca...
„O gustach się nie rozmawia” – mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...