Klimakonwektor Vido S2 – rozwiązanie do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń w nowych i remontowanych budynkach

Globalne ocieplenie coraz częściej zaskakuje nas zarówno bardzo wysokimi temperaturami, jak i… chłodnymi wieczorami w środku lata. Eksperci Purmo mając na uwadze zmiany klimatyczne naszego kontynentu opracowali grzejnik, który szybko chłodzi latem, a w zimne dni zapewnia optymalne ciepło. Klimakonwektor Vido S2 z portfolio Purmo to propozycja, dzięki której zadbamy o optymalną temperaturę w budynkach przez cały rok – zarówno w tych nowych, jak i remontowanych. To rozwiązanie, które doskonale współpracuje z pompą ciepła oraz innymi niskotemperaturowymi źródłami ciepła.

fot. Purmo Group

Jednym z podstawowych sposobów ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jest zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy. Nowa propozycja firmy Purmo – klimakonwektor Vido S2 nie tylko pozwoli nam szybko i skutecznie ogrzać wnętrze zimą, ale również przyjemnie ochłodzi nas w sezonie letnim. Zarówno w nowych budynkach, jak i remontowanych. Kiedy możemy sięgnąć po takie rozwiązanie? Wtedy, kiedy chcemy wykorzystać pompę ciepła lub źródło niskotemperaturowe, a w szczególności jeśli instalacja ma chłodzić i ogrzewać jednocześnie. W Polsce w ostatnich kilku latach renowacji podległo ok. 250-300 tysięcy budynków, w których zmieniono istniejące źródło ciepła na pompę ciepła. Często instalacje te nie są jednak przystosowane do nowoczesnych urządzeń i rozwiązań grzewczych, które do pracy z pompą ciepła wykorzystują niską temperaturę wody grzewczej. Dlatego warto pamiętać, że przed podjęciem decyzji związanej z termorenowacją i wymianą źródła ciepła na pompę ciepła zawsze należy zweryfikować i sprawdzić instalację pod względem możliwości pracy i potencjalnych oszczędności.

Klimakonwektor Vido S2 doskonale sprawdzi jako rozwiązanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Rozwiązanie oferuje wiele korzyści, ponieważ zostało zaprojektowane z myślą o neutralności klimatycznej i efektywności energetycznej. Co szczególnie ważne dla inwestorów szukających oszczędności – klimakonwektor Vido S2 pomaga zmniejszyć zużycie na energii, a co za tym idzie – oszczędzić finanse. Rozwiązanie posiada znacznie większą wydajność chłodniczą niż grzejnik – nawet o kilkaset procent! Dotyczy to także chłodzenia podłogowego, gdzie doskonale sprawdzi się klimakonwektor Vido S2.

fot. Purmo Group

Rozwiązanie idealne do chłodzenia i ogrzewania

Upalne dni z dużym nasłonecznieniem stają się normalnym zjawiskiem w naszej szerokości geograficznej, dlatego coraz więcej osób poszukuje rozwiązań proponujących funkcję chłodzenia i grzania jednocześnie. W takim przypadku doskonałym wyborem będzie klimakonwektor Vido S2, który może służyć zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia jeśli zostanie połączony z rewersyjną pompą ciepła lub oddzielnym źródłem chłodu. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale np. na poddaszach w budynkach już istniejących czy nowowybudowanych. Dlaczego? Na wyższej kondygnacji jest cieplej za sprawą sufitu, który jest powierzchnią grzewczą. Dlatego tak istotne jest, aby klimakonwektor był na tyle wydajny, aby ochłodzić pomieszczenia narażone na wyższe temperatury. Natomiast w przypadku ogrzewania – wydajność klimakonwektora przy niskich temperaturach wody jest większa się o ponad 80% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami! Dodatkowo najnowsza technologia płynnej regulacji prędkością wentylatora minimalizuje poziom hałasu dzięki czemu Vido S2 zawsze pracuje cicho, niemal bezszelestnie niezależnie od tego czy pracuje w trybie ogrzewania czy chłodzenia. Nowy klimakonwektor Vido S2 marki Purmo jest także bardzo energooszczędny – do pracy potrzebuje mniej prądu niż np. ładowarka do telefonu czy telewizor w trybie stand-by. Jest to idealne rozwiązanie zarówno do nowych inwestycji, jak i modernizowanych ponieważ można je stosować także w połączeniu z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi. Klimakonwektory są bardzo elastyczne – można z łatwością zainstalować je w każdym pomieszczeniu (oprócz pomieszczeń z podwyższoną wilgotnością, jak np. łazienka, kuchnia czy pralnia), także na podłodze tuż przy wysokich oknach. Wystarczy zastosować odpowiednie akcesoria jak adaptery do montażu podłogowego lub tylny panel dekoracyjny. A dzięki kompaktowym rozmiarom klimakonwektor Vido S2 oferuje wiele opcji instalacji – takich jak montaż na ścianie montaż, wnękowy w zabudowie, montaż na suficie – także w tym podwieszanym.

fot. Purmo Group

Inteligentne urządzenie przyjazne środowisku

Klimakonwektor Vido S2 został zaprojektowany z myślą o neutralności klimatycznej i efektywności energetycznej. Po pierwsze – utrzymuje on wyższą wydajność cieplną przy niższych temperaturach systemu niż inne rozwiązania. Po drugie – połączenie niskiej pojemności wodnej i wentylatora promieniowego poprzecznego oznacza szybszą reakcję na wahania temperatury w pomieszczeniu. Klimakonwektor Vido S2 to nowatorskie i oszczędne rozwiązanie bez względu na porę roku. Latem zasilany jest on wodą z wytwornicy wody lodowej lub pompy ciepła, która po odwróceniu obiegu zimą zmienia swoją funkcję na grzewczą. Co także istotne – ten dwufunkcyjny grzejnik ma cichy wentylator, wspomagający cyrkulację powietrza w przypadku chłodzenia, a w sytuacji grzania znacznie zwiększa moc grzewczą. Kolejnym autem klimakonwektora Vido S2 jest możliwość łatwego zarządzania za pomocą sterownika, który należy do wyposażenia standardowego Vido S2. Zastosowanie sterownika zdalnego pozwala zarządzać nawet do 30 klimakonwektorami w tym samym czasie.

Najważniejsze informacje o klimakonwektorze Vido S2:

• wydajny i energooszczędny – szybko chłodzi latem i ogrzewa zimą;
• doskonale współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła m.in. z pompą ciepła (w przypadku funkcji chłodzenia – z pompą ciepła działającą w cyklu odwróconym);
• możliwe różne opcje instalacji (w tym montaż sufitowy, naścienny i w ścianie);
• pracuje bezszelestnie, co daje wysoki komfort akustyczny dla użytkowników;
• możliwość łatwego zarządzania klimakonwektorem za pomocą sterownika.

Więcej informacji na temat klimakonwektora Vido S2 na stronie – https://www.purmo.com/pl-pl/wnetrza/campaigns/vido-s2.

Kontakt dla mediów:
Martyna Andziak, Best Brands PR
tel. 505 993 003, mail: [email protected]


Data publikacji: 2023-08-01

Podobne technologie i poradniki


Idealny klimat o każdej porze roku Lepsza...
Czyste powietrze wewnątrz budynków jest kluczowe dla...
Planujesz zakup i instalację klimatyzacji? Zobacz, na...
Prosta, niczym niezakłócona linia w suficie nadająca...
„O gustach się nie rozmawia” – mawiają....
Wśród wielu osób wciąż panuje przekonanie, że...
Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w...
W obliczu stale rosnących wymagań dotyczących jakości...
Rusza jesienna trasa Lindab RoadShow! Auto pokazowe...
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który...