Restauracja na skale w oceanie? Hakuna matata! Zanzibar

Archipelag wysp Zanzibar nie bez powodu nazywany jest „rajskimi wyspami”. Legenda o ich powstaniu głosi, że ukształtowały je klejnoty księżniczki Saby, która deklarując ponowne odwiedziny tego miejsca wrzuciła je do oceanu. Zanzibar nie może poszczycić się bogactwem materialnym, lecz wyspy wchodzące w jego archipelag uważa się za jedne z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Bez wątpienia może pochwalić się także jedną z „perełek” kreatywności tubylców, którą odzwierciedla „The rock restaurant”- restauracja ulokowana na naturalnej skale w wodzie.

Restauracja na skale? Hakuna matata!
„Hakuna matata!” to powiedzonko wysławione przez bajkę o Królu Lwie, a także często używane przez ludność Zanzibaru słowa, które w przetłumaczeniu oznaczają „Nie ma problemu”. Można stwierdzić także, że „Hakuna matata” było myślą przewodnią w realizacji z pozoru absurdalnego pomysłu wybudowania restauracji na naturalnej skale w wodzie. Obecnie restauracja „The rock restaurant” jest jedną z najpopularniejszych na świecie, a przede wszystkim obowiązkowym obiektem dla zwiedzających tamtejsze okolice turystów. Ta oryginalna inicjatywa powstała w 2010, zachwyca klientów przede wszystkim naturalnym i romantycznym stylem. Restauracja z zewnątrz wyróżnia się prostotą – wygląda jak niewielki biały domek z dachem pokrytym strzechą w otoczeniu naturalnych tarasów. Wokół niej rozciągają się także rajskie widoki na przejrzysty, odbijający kolor błękitnego nieba Ocean Indyjski. Wnętrze natomiast niczym nie ustępuje miejsca ekskluzywnym, europejskim restauracjom. O klimacie Zanzibaru przypominają oryginalne meble z naturalnych surowców. W menu tego egzotycznego miejsca przewagę mają przysmaki prosto z oceanu zawsze świeże homary, krewetki, ośmiornice, ryby itp. Dla klientów nie będących zwolennikami tego typu jedzenia, restauracja oferuje sporo ciekawych różnego rodzaju napoi, a także kilka perełek kulinarnych takich jak np. kurczak curry.

 

„The rock restaurant” restauracja na skale w trakcie przypływu
Źródło; https://www.kichanga.com/the-rock-restaurant-culinary-delights-at-zanzibar/Restauracja na skale w trakcie odpływu
Źródło: http://www.addicted-to-passion.com/2013/10/30/the-rock-restaurant-zanzibar/Widok i wystrój restauracji może skraść serca nawet najbardziej wybrednym osobom
https://travelaway.me/zanzibar-most-scenically-located-restaurant/

Jak dotrzeć?
Osoby, które obawiają się zamoczenia ubrania w trakcie pokonywania „wodnego etapu” drogi do restauracji, mają zapewnionego przewoźnika. Do restauracji można dojść w trakcie odpływów w ogóle nie zamaczając się. Nawet jeżeli woda niespodziewanie przypomni o swoim istnieniu w trakcie wyprawy, na restauracyjnych, słonecznych, tarasach ekspresowo odejdzie w niepamięć.
Sam dojazd do restauracji nie jest skomplikowany. The Rock znajduje się na południowym wschodzie, na półwyspie Michawi Pingwe. Z uwagi na wielu nielicencjonowanych kierowców z niewiarygodnymi usługami, restauracja oferuje dla swoich gości bezpieczny transport w niewygórowanej cenie. Strona internetowa restauracji www.therockrestaurantzanzibar.com może pomóc w zorganizowaniu transportu w obie strony z różnych hoteli na półwyspie.


Data publikacji: 2018-12-06

Podobne newsy


Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. świętokrzyskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: restauracja, restauracja na skale, wyposażenie wnętrz, architektura