Styl retro&glamour w łazience

Łazienki w stylu retro glamour to hit wśród osób, które lubią styl vintage, ale jednocześnie charakter innych pomieszczeń nie pozwala im oderwać „łazienki od rzeczywistości”. Tego typu wnętrza urządzone są najczęściej w połączeniu stylizowanych na wiekowe materiałów, jak cegła czy kamień oraz nowoczesnego wyposażenia dodatkowego, które charakterem nawiązuje jednak do stylu retro, jak pralki, armatura czy elementy prysznicowe.

W łazienkach w stylu retro obowiązkowy akcent to glazura nawiązująca stylem do zamierzchłych epok. Może ją stanowić surowa biała cegła lub płytki ją imitujące, choć o bardziej użytkowym charakterze – nie absorbujące wilgoci. Ważny jest też dobór elementów sanitarnych – umywalki, brodziki czy armatura także powinny się wpisywać w ten trend. Elementami nowoczesnymi mogą być natomiast szafki czy przedmioty użytkowe. – Do tak zaprojektowanej łazienki polecamy zazwyczaj armaturę dwupokrętłową z ceramicznymi kurkami. Żeby jednak wpisać ją w trend glamour ważne jest, by nie była pokryta powłoką imitującą mosiądz antyczny, a chromowana. Taki charakter armatury z jednej strony nawiązuje do nowoczesności z drugiej do stylu retro – mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Kuchinox i Laveo.

Kiedy natomiast wyposażymy umywalkę w baterie retro glamour trzeba do niej dopasowa dodatki prysznicowe. Może nim być bateria wannowa z zestawem natryskowym w stylu nowoczesnego retro albo kolumna prysznicowa nawiązująca designem do dawnego stylu, lecz koniecznie poryta powłoką chromową. – Taką kolumną, odpowiadającą na coraz szersze potrzeby akcesoriów w stylu retro glamour jest kolumna Greta marki Laveo ¬– dodaje Tomasz Kolwalczyk, która swoją nazwę zawdzięcza klasycznej piękności czasów przedwojennych Grecie Garbo.

Retro glamour to moda, która zrodziła się z przywiązania do starego stylu, a z drugiej strony z chęci wpisania się w nowoczesne trendy. Styl ten łączy w sobie to co najlepsze – sprawdzone, klasyczne wzornictwo i nowoczesny charakter jego otoczenia. Przy coraz szerszych możliwościach wyposażenia wnętrz w tym charakterze zyskuje na popularności każdego roku.


Data publikacji: 2014-07-15

A A A

Podobne inspiracje


19.02.2018 |
Wybór kształtu schodów zależy od ich lokalizacji,...
10.01.2018 |
Przygotowaliśmy dla Was wnętrzarskie podsumowanie roku 2017!...
20.12.2017 |
Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia dużo...
19.12.2017 |
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia,...
16.11.2017 |
Monstera Dziurawa króluje we wnętrzach. Wyjątkowy kształt...
27.09.2017 |
Świece i świeczniki dodają niebanalnego klimatu do...
21.09.2017 |
Chyba nie ma łatwiejszego, tańszego i efektywniejszego...
18.09.2017 |
Lato niestety się kończy i nieubłaganie nadchodzą...
15.09.2017 |
Czerpanie inspiracji z motywów ze świata roślin...
13.09.2017 |
Koniec wakacyjnej sielanki. Dzieci usiadły do ławek...
17.07.2017 |
Urządzasz swoje wnętrze i szukasz nietuzinkowych elementów...
14.07.2017 |
Zioła wzbogacają i podkreślają smak potraw, są...