Piece rakietowe i obudowy kominków
Piece rakietowe charakteryzuje proces podwójnego spalania, oprócz drzewa spalany jest również gaz drzewny, który zazwyczaj w innych paleniskach wylatuje przez komin. To oznacza czyste spalanie, bardziej wydajne i bezpieczne. Piec powinien uzyskiwać jak największą temperaturę w komorze spalania i magazynować ją w masie termicznej otaczającej palenisko. Ważny jest tu także aspekt proekologiczny, nie zanieczyszczamy powietrza spalonymi gazami, a materiały użyte do budowy np. glina i kamień są naturalne.
Firma Lehm und Feuer produkująca kominki łączy nowoczesne technologie z tradycjami pieca kaflowego. Ceramiczna zabudowa paleniska jest grzejnikiem, który kumuluje ciepło. Koncepcją firmy jest to, aby źródło ciepła było obiektem sztuki, które łączy dom i jego mieszkańców. Mistrzostwo z jakim wykonywane są piece sprawia, że są one sercem domu.

Materiały skupiające i powoli oddające ciepło, takie jak kamień czy glina, stanowią masę termiczną, często jest to zapiecek wykorzystany jako ława do siedzenia. Możliwość dowolnego formowania kształtu sprawia, że wnętrze jest niezwykle przyjazne i ciepłe.

Piece rakietowe podobnie jak ceramiczne zabudowania kominków łączą w sobie ciepło promieniujące z efektywnym ogrzewaniem. Zaprojektowane tak, by tworzyły harmonijną, spójną i ciepłą atmosferę w domu.

Doskonałym sposobem jest zbudowanie źródła ciepła w kuchni, gdzie dodatkowo można połączyć go z piecem do chleba czy piekarnikiem.

Piece rakietowe to alternatywa dla zwykłych kominków czy pieców kaflowych.
Są miejscem łączącym rodzinę, centrum domu a nawet finezyjnym elementem wystroju.
Warto pamiętać, że piece są zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska. Dzięki redukcji spalin i naturalnych materiałów użytych do montażu są proekologiczne.

Data publikacji: 2016-04-25