Palenisko czy ognisko? Ogrzewanie zewnętrzne.

Kiedy w letnie wieczory robi się chłodniej, a nie chcemy rezygnować z czasu spędzonego na świeżym powietrzu warto pomyśleć o źródle ciepła. Ogniska zawsze przyciągały i skupiały towarzystwo kiedy zapadał zmrok. Jednak nie zawsze  i nie wszędzie w ogrodzie można je rozpalić. Jest kilka sposobów aby stworzyć romantyczną i ciepłą atmosferę a jednocześnie wzbogacić przestrzeń wokół domu.

Obecnie jest wiele nowoczesnych możliwości, aby rozgrzać się w chłodne wieczory i wprowadzić miły akcent w ogrodzie. Możemy wybrać idealną formę paleniska dla siebie. Misy ognia, płonący stół, rozgrzane kamienie? Brzmi abstrakcyjnie, ale są to bezpieczne i efektowne rozwiązania. Ceramiczne, betonowe lub żeliwne misy wypełnia się na przykład kamieniami i dodaje ekologiczne paliwo. Efekt nieprawdopodobny a ciepło utrzymuje się długo po wygaśnięciu ognia. Można w nich palić również drewnem a niektóre posiadają instalacje gazową do utrzymania ciepła.

Możemy wybrać bardziej tradycyjną formę paleniska na przykład ceramiczny, wolno stojący kociołek, który świetnie sprawdzi się na tarasie. Z pewnością pozwoli na dłuższe i przyjemniejsze rozmowy wieczorami.

Kominek w ogrodzie? To wspaniałe urządzenie Modfire łączy funkcję grzania z designerskim wyglądem. Ogrzewany jest spalanym gazem, kształt wulkanu doskonale łączy się z pomysłem ognia i ciepła.

Jeśli bardzo dużo czasu spędzamy na zewnątrz, a temperatura nie jest zbyt wysoka, można pokusić się o zamontowanie takiego źródła ciepła. Minimalistyczna forma kominka Malm bez problemu wkomponuję się w ogrodowy krajobraz.  

Dla miłośników tradycyjnych ognisk, palenie drewnem w niekonwencjonalny sposób. Ciekawym rozwiązaniem są również żeliwne, rzeźbione kosze – koksowniki,w których można spalać zarówno drewno jak i węgiel.

Jest wiele metod pozwalających na ogrzanie i uatrakcyjnienie ogrodu. Można wymienić jeszcze ogrzewanie elektryczne, jednak nie daje ono efektu „żywego” ognia, co jest bardziej widowiskowe i wprowadza w dobry nastrój.

Nowoczesne paleniska bez wątpienia są miejscem kulminacyjnym w ogrodzie, są praktyczne – dają ciepło i świtało, mogą mieć funkcje grilla. Dają również niesamowite aspekty wizualne, czyniąc dane miejsce bardzo romantyczne i przytulnie.


Data publikacji: 2016-05-13

A A A

Podobne inspiracje


19.02.2018 |
Wybór kształtu schodów zależy od ich lokalizacji,...
10.01.2018 |
Przygotowaliśmy dla Was wnętrzarskie podsumowanie roku 2017!...
20.12.2017 |
Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia dużo...
19.12.2017 |
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia,...
16.11.2017 |
Monstera Dziurawa króluje we wnętrzach. Wyjątkowy kształt...
27.09.2017 |
Świece i świeczniki dodają niebanalnego klimatu do...
21.09.2017 |
Chyba nie ma łatwiejszego, tańszego i efektywniejszego...
18.09.2017 |
Lato niestety się kończy i nieubłaganie nadchodzą...
15.09.2017 |
Czerpanie inspiracji z motywów ze świata roślin...
13.09.2017 |
Koniec wakacyjnej sielanki. Dzieci usiadły do ławek...
17.07.2017 |
Urządzasz swoje wnętrze i szukasz nietuzinkowych elementów...
14.07.2017 |
Zioła wzbogacają i podkreślają smak potraw, są...