Dom Plus sp. z o.o.Adres firmy:
32-002 Kokotów,
Kokotów 752,
woj. małopolskie


Kontakt:
tel. kom. 603 525 634
Email: [email protected]
WWW: domplus.org.pl

Dom Plus sp. z o.o.

O firmie


Firma DOM PLUS to nowoczesna firma budowlana, która o ekologicznym budownictwie pasywnym wie wszystko, dzięki pasji i doświadczeniu inżynierów i architektów, którzy ją tworzą.

Oferta firmy DOM PLUS obejmuje kompleksową usługę projektowania i budowy domu zeroenergetycznego w technologii murowanej z kompletnymi instalacjami. Jeden partner w całej inwestycji to szybszy czas jej ukończenia, a także solidna gwarancja na wszystkie wykonane prace. Bloczki silikatowe, z których powstają nieruchomości są wyrobami ekologicznymi, nie emitują żadnych szkodliwych związków, natomiast w naturalny sposób regulują mikroklimat wnętrza poprzez dużą zdolność do absorpcji nadmiernej wilgoci z powietrza oraz akumulacyjność cieplną

Pasywność budynku oraz jego zdrowy mikroklimat gwarantują nowoczesne rozwiązania w zakresie izolacji termicznej, wentylacji, odnawialnych źródeł energii oraz ekologiczne materiały wykończeniowe takie jak tynki oraz farby gliniane.

Siedziba DOM PLUS zlokalizowana jest w Kokotowie pod Krakowem, gdzie w 2015 r. został oddany do użytkowania dom modelowy – zeroenergetyczny budynek pasywny certyfikowany w Passivhaus Institut w Darmastadt. To on stał się ostatecznym wzorcem dla technologii, w której wznoszone są budynki budowane przez DOM PLUS.

Produkty i Usługi


Firma Dom Plus buduje domy pasywne w technologii murowanej. Obszar działania to województwo: małopolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie.

Budowa domu w oferowanej technologii trwa 10 miesięcy.

W ramach realizacji inwestycji inwestorzy otrzymują budynek pasywny z kompletnymi instalacjami do indywidualnego wykończenia wewnątrz, w tym powietrzną pompę ciepła dla c.o. i c.w.u. i centralą wentylacyjną o sprawności rekuperacji do 92%, a także indywidualny projekt i pomoc w przejściu przez procedury związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę.

Pasywne domy

Dom Plus oferuje domy w przemyślanej i funkcjonalnej technologii. Domy murowane z bloczków silikatowych mają najwyższy standard energooszczędności oraz charakteryzują się zdrowym mikroklimatem. Ich najważniejsze cechy charakterystyczne:

  • 15kWh/m2/rok – maksymalne zapotrzebowanie energii użytkowej na cele grzewcze (c.o. + wentylacja)
  • Energia pierwotna (Ep) domu dla CO i CWU zgodna z warunkami technicznymi 2021r. (tj. 70 kWh/m2rok)
  • Szczelność powietrzna budynku 0,6h-1 zgodnie z normą PN-EN 13829; spełniająca wymogi dla standardu budynku pasywnego
  • Czyste, filtrowane powietrze wolne od pyłów PM10 i PM 2,5
  • Mury z bloczków silikatowych o małej promieniotwórczości i wysokiej paroprzepuszczalności
  • Naturalne i ekologiczne materiały wykończeniowe
  • Energooszczędna stolarka otworowa

Dzięki technologii murowanej i wysokiej jakości komponentom budynki posiadają trwałą wartość rynkową.

Artykuły o tej firmie


12.06.2018 | Domy ekologiczne
Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że...

Słowa kluczowe: dom plus, domy ekologiczne, naturalny dom, oszczędny dom, zdrowe i komfortowe, przystępne cenowo, wysokoefektywne, budownictwo pasywne, dom pasywny, domy pasywne, zdrowe budownictwo, zdrowy mikroklimat, ekodom, dom energooszczędny, dom ekologoczny,