Aquano – baseny skimmerowe i przelewoweAdres firmy:
67-100 Nowa Sól,
ul. K. Kołodzieja 45,
woj. lubuskie

Obszar działania:
baseny skimmerowe, baseny przelewowe

Kontakt:
tel. +48 667 600 367 - dział techniczny
tel. kom. +48 794 194 555 - sprzedaż
WWW: www.aquano.pl

Aquano – baseny skimmerowe i przelewowe

O firmie


Baseny skimmerowe i przelewowe Aquano

Aquano to firma działająca w branży basenowej. Indywidualne podejście do każdego projektu sprawia, że oferowane rozwiązania są najdosłowniej szyte na miarę potrzeb i oczekiwań klienta. Baseny Aquano wykonane są z najwyższej jakości poliproypelnu, co daje ogromne możliwości dostosowania ich kształtów i rozmiarów do indywidualnych preferencji. Firma oferuje baseny skimmerowe oraz przelewowe, a rozbudowane możliwości w zakresie kolorów, akcesoriów dodatkowych, zadaszeń, rolet i innych elementów sprawia, że każdy projekt jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Baseny skimmerowe
Oferowane przez Aquano baseny skimmerowe mogą liczyć nawet 15 metrów długości i 5 metrów szerokości. Ich cechą charakterystyczną jest obniżenie lustra wody o ok. 10-15 cm względem krawędzi basenu oraz specjalne otwory spustowe (skimmery) znajdujące się w górnej części niecki. Przez nie woda wraz z zanieczyszczeniami jest zasysana do układu filtrującego, a następnie – po oczyszczeniu – trafia do basenu z powrotem przez dysze wlotowe.
Szkielet tego typu basenów wyposażony jest w pionowe żebra nośne o średnicy 10 m oraz kołnierz stabilizujący o średnicy 10 mm na górze basenu. Dodatkowo po każdej stronie umieszczone są w dwóch rzędach stalowe pręty wzmacniające o średnicy 8 mm.
W basenach skimmerowych najczęściej na spodzie stosuje się płyty polipropylenowe o grubości 6 mm, a po bokach – 8 mm, jednak możliwe jest też zastosowanie arkuszy 8 mm i 10 mm.
Instalacje skimmerowe są świetne zarówno w przypadku basenów ogrodowych, jak i użytkowanych przez cały rok (wewnętrznych). Ich atutem jest prostota i wygoda eksploatacji, jak również atrakcyjna cena.

Baseny przelewowe
W odróżnieniu od basenów skimmerowych, w basenach przelewowych woda wypełnia całą nieckę basenu aż do jego górnej krawędzi, przez co bardzo harmonijnie wkomponowują się one w otoczenie. Aby zapewnić w nich skuteczne oczyszczanie wody, wokół basenu instaluje się rynnę przelewową, do której wpływa woda wraz z zanieczyszczeniami. Następnie trafia ona do zbiornika przelewowego, skąd zasysana jest przez pompę i odprowadzana do filtra. Po oczyszczeniu za pomocą dysz napływowych wtryskiwana jest z powrotem do basenu.
W basenach przelewowych Aquano, podobnie jak w basenach skimmerowych, w konstrukcji szkieletu stosuje się pionowe żebra nośne (10 mm), kołnierz stabilizujący (10 mm) oraz opcjonalnie stalowe pręty wzmacniające. Również tego typu baseny mogą mieć dno i boki z płyt polipropylenowych o grubości 6 i 8 mm, a na życzenie – 8 i 10 mm.
Baseny przelewowe, z uwagi na bardziej zaawansowany i efektywniejszy system oczyszczania wody, są kosztowniejsze w budowie, a ich konserwacja nieco bardziej wymagająca. Efekt estetyczny jest jednak bardziej spektakularny niż w przypadku basenów skimmerowych, bo uzyskuje się w tym wypadku wrażenie „napiętego” lustra wody.

Aquano to firma, która nie tylko dostarcza baseny, ale też pomaga w dopasowaniu ich do indywidualnych potrzeb. Kompleksowa obsługa od projektu do realizacji sprawia, że oferowane baseny są doskonałym miejscem relaksu i zabawy dla całej rodziny.

Produkty i Usługi


  • baseny przelewowe
  • baseny skimmerowe

Artykuły o tej firmie


24.05.2024 | Baseny, fontanny
Prosty montaż, solidność i wytrzymałość, atrakcyjna cena…...

Słowa kluczowe: