SAINT-GOBAIN GLASSAdres firmy:
42-530 Dąbrowa Górnicza,
ul. Szklanych Domów 1 ,
woj. śląskie


Kontakt:
Email: [email protected]
WWW: www.saint-gobain-glass.pl

SAINT-GOBAIN GLASS

O firmie


Saint-Gobain Glass Polska to należąca do grupy Saint-Gobain marka zajmująca się produkcją i dystrybucją rozwiązań szklanych, powstałych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, które znajdują zastosowanie w wielu prestiżowych obiektach wznoszonych na całym świecie.

Firma na pierwszym miejscu stawia troskę o komfort życia człowieka i kondycję środowiska – aspekty, na które współczesne budownictwo wywiera obecnie ogromny wpływ. Szkło produkowane w zakładach Saint-Gobain Glass jest nieustannie udoskonalane, by za sprawą najlepszych parametrów technicznych i niezrównanych właściwości sprostać obowiązującym regulacjom prawnym oraz wymaganiom klientów, oczekujących rozwiązań efektownych i proekologicznych. Potwierdzeniem przyjazności środowisku produktów Saint-Gobain Glass są deklaracje środowiskowe EPD, które umożliwiają uzyskiwanie najwyższych ocen w procesach zielonych certyfikacji (BREEAM, LEED, WELL).

Produkty i Usługi


Szkło Saint-Gobain Glass podzielić można na fasadowe, okienne i do aplikacji we wnętrzach – hartowane, laminowane i powlekane. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania poprawiające wydajność energetyczną obiektów – szkło niskoemisyjne ECLAZ®, lekkie pakiety szybowe CLIMATOP® XN LIGHT czy szkło przeciwsłoneczne COOL-LITE® XTREME 61/29 (II). Różnorodność aplikacji, a przy tym dbałość o bezpieczeństwo użytkowników to z kolei dewiza szkła bezpiecznego laminowanego STADIP®. Spośród rozwiązań stosowanych we wnętrzach wymienić należy m.in. ekologiczne lustro MIRALITE® PURE, szkło z powłoką antykorozyjną TIMELESS® czy gamę szkła ornamentowego. W portfolio firmy nie brakuje innowacji dopełniających budynki inteligentne – szkło grzewcze EGLAS® i o zmiennej przezierności PRIVA-LITE®, pionierskich produktów stojących bezpośrednio na straży bioróżnorodności – szkło przyjazne ptakom 4BIRDS®.

Doskonaleniu podlegają także same metody produkcji szkła. Saint-Gobain Glass swój model produkcyjny opiera na gospodarce cyrkularnej i stosowaniu stłuczki szklanej, znacząco zmniejszającej ślad węglowy procesu produkcji. Jedna tona stłuczki pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 300 kg, zaś zużycie energii przez piece szklarskie o 30%. Wykorzystanie każdej tony odpadów szklanych to oszczędność do 1.2 tony surowców, w tym 850 kg piasku. Opracowana w tym roku przez specjalistów Saint-Gobain Glass technologia „low-carbon glass” oparta na recyclingu stłuczki z zastosowaniem maksymalnej ilości energii odnawialnej, umożliwiła produkcję szkła bazowego o najniższym na rynku śladzie węglowym ORAÉ®, które znalazło swoje zastosowanie w linii przeciwsłonecznego szkła fasadowego COOL-LITE® XTREME. W ten sposób firma realizuje cel nadrzędny „Making The World a Better Home” i dąży do osiągnięcia zeroemisyjności w 2050 roku.


Słowa kluczowe: saint, gobain, glass, saint-gobain building glass, szkło, szyby, nowoczesne okna, okna panoramiczne, eko okna, okna w zgodzie z naturą, eclaz,