ALUFOX Witold Symonajć

termoizolacja

Adres firmy:
10-406 Olsztyn,
ul. Lubelska 27,
woj. warmińsko-mazurskie


Kontakt:
tel. kom. 504062736
Email: [email protected]
WWW: www.alufox.pl

ALUFOX Witold Symonajć

O firmie


Alufox – ocieplanie domów i budynków

Komfort termiczny jest w naszym klimacie jednym z najważniejszych aspektów budownictwa. To właśnie działalność w tym zakresie jest głównym elementem aktywności firmy Alufox. Zajmuje się ona rozpowszechnianiem na terenie całego kraju i zagranicą rozwiązań termoizolacyjnych swojej produkcji, posiadając wyłączność na ich dystrybucję i sprzedaż. Termoizolacja marki Alufox ma wiele zastosowań w budownictwie, jak również w innych branżach. Firma oferuje niezawodne rozwiązania po korzystnych cenach, gwarantując satysfakcję klienta.

Działanie maty izolacyjnej Alufox
Produkowana przez zakład firmowy mata izolacyjna Alufox to wyjątkowy produkt pozwalający na utrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia w miesiącach zimowych oraz przynoszącego ulgę chłodu w upalne dni lata. O ile tradycyjne materiały termoizolacyjne lekceważą zjawisko promieniowania cieplnego, co sprawia, że przechodzi ono przez nie niemal w całości. Głównym elementem konstrukcji maty Alufox pozwalającym na przeciwdziałanie temu zjawisku ekrany aluminiowe przedzielone warstwą pianki polietylenowej o właściwej grubości. Tym samym wyeliminowane zostają również negatywne skutki przenoszenia i przewodzenia ciepła.

Zalety maty izolacyjnej Alufox
Wśród cech pozytywnych, jakimi charakteryzuje się mata Alufox znajdziemy m.in. bardzo niski współczynnik przewodzenia i ciepła przy bardzo wysokim współczynniku odbicia ciepła promieniowania, bezpieczeństwo i prostota montażu, ekonomiczność, brak toksyczności i łatwość dokonywania napraw. Nie poddaje się negatywnemu oddziaływaniu wilgoci ani pleśni, a stosunkowo niska waga i mniejsze, niż w przypadku innych rozwiązań gabaryty znacznie ułatwiają kwestie transportowe.

Zastosowanie maty izolacyjnej Alufox
Mata termoizolacyjna Alufox może być stosowana we wszystkich sytuacjach wymagających ocieplenia zimą i ochłodzenia latem. Idealnie nadaje się do izolacji cieplnej dachów, ścian, poddaszy, podłóg, miejscowej izolacji w okolicy grzejnika. Stosuje się ją również przy termoizolacji rur, pod ogrzewaniem podłogowym oraz na drzwiach garażowych Głównym obszarem użycia jest budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe, ale również rolnictwo, transport czy też przemysł spożywczy. Dopasowanie szerokości rolki do rozmiarów płyt gipsowo-kartonowych znacznie ułatwia i przyspiesza, powoduje również zmniejszenie ponoszonych kosztów.

Płyta elewacyjna Izomaster Alufox
Obecne dotychczas na rynku płyty elewacyjne pozbawione były ekranu aluminiowego, przez co nie były odporne na zjawisko fizyczne zwane ciepłem promieniowania. Aluflux Izomaster 4 A 4 to płyta wyposażona w dwa ekrany aluminiowe, między którymi umieszczono odpowiedniej grubości warstwę pianki polietylenowej. Powstała w efekcie wielu lat doświadczeń na polu termodynamiki budownictwa i stanowi dziś produkt rozwoju technologicznego i oczekiwań ekonomicznych.

Więcej informacji na temat działalności i produktów firmy Alufox znajduje się na stronie: www.alufox.pl

Produkty i Usługi


Mata termoizolacyjna Alufox
Płyta elewacyjna Izomaster

Artykuły o tej firmie


01.07.2014 | Elewacje, docieplenia
Dostępne na rynku metody termoizolacji, w większości...

Słowa kluczowe: ocieplanie domów i budynków, działanie maty izolacyjnej, zalety maty izolacyjnej, alufox, izolacje, płyta elewacyjna