Green Roofing SystemsAdres firmy:
64-130 Dąbcze,
ul. Brzozowa 8,
woj. wielkopolskie

Obszar działania:
cała Polska, UE

Kontakt:
tel. kom. 605 455 246
Email: [email protected]
WWW: www.greenroofingsystems.pl

Green Roofing Systems

O firmie


GREEN ROOFING SYSTEMS – EKOLOGICZNE MATY DACHOWE

Green Roofing Systems to firma zajmująca się produkcją zielonych, ekologicznych mat dachowych typu sedum. Hasłem przewodnim w działalności przedsiębiorstwa jest wprowadzanie holenderskiej jakości na polski rynek. Objęte ofertą firmy maty wegetacyjne mogą być stosowane w rożnego rodzaju projektach i lokalizacjach. Używa się ich jako pokrycia dachu, zazielenienie ronda, tworzy się z nich zielone pobocza na autostradach, na torowiskach pomiędzy torami, a nawet na fasadach budynków. Ich atutem jest niezwykła łatwość układania, są też praktyczne i nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji. Kwitnące maty stanowią bardzo miły i zaskakujący widok. Pokrycie dachowe typu sedum niesie ze sobą bardzo wiele korzyści, tak ekonomicznych, jak i ekologicznych: oczyszcza powietrze, zatrzymuje wodę, jest energooszczędne i dźwiękochłonne. Po ułożeniu mat proponowanych przez Green Roofing Systems poprawie ulega mikroklimat otoczenia, zwiększa się bezpieczeństwo na wypadek pożaru, a żywotność dachu zostaje wydłużona. Pozytywne efekty wykorzystania mat dachowych widoczne są natychmiast, w znacznym stopniu podnoszą one estetykę danego środowiska, a ich pielęgnacja nie wymaga wielkiego wysiłku.

Ekologia i oszczędność energii

Roślinność na dachach pobiera z powietrza CO2 (dwutlenek węgla), następnie wydalając tlen. Usuwa też z powietrza kurz oraz rożnego rodzaju pyłki, wpływając przy tym na wilgotność powietrza w najbliższym otoczeniu. Proponowane przez firmę Green Roofing Systems systemy dachowe sedum zwiększają izolację budynku. Latem roślinność chroni przed nadmiernie wysoką temperaturą, a zimą stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed chłodem, umożliwiając w ten sposób obniżenie kosztów energetycznych podczas ogrzewaniu budynku. Jest to zatem produkt ekologiczny i energooszczędny.

Ochrona przed wilgocią i hałasem

Dachy typu sedum znajdujące się w ofercie firmy Green Roofing Systems potrafią zatrzymać blisko 80% opadów atmosferycznych. Dzięki temu następuje istotne odciążenie rynien, odpływów i kanalizacji deszczowej, co stanowi niezwykle ważny atut w większych ośrodkach miejskich. Woda zostaje wchłonięta przez system, a następnie jest stopniowo zużywana przez roślinność. Jej nadmiar powoli odparowuje do atmosfery. Green Roofing Systems proponuje zielone dachy pochłaniające dużą część dźwięków z otoczenia, dzięki czemu wewnątrz budynku mamy do czynienia ze zmniejszonym poziomem hałasem. Jest to ogromny atut, kiedy w pobliżu budynku znajduje się ruchliwa droga, lotnisko, tory kolejowe lub jeśli usytuowany jest on w hałaśliwym centrum dużego miasta.

Komfort, bezpieczeństwo, estetyka

Maty dachowe Green Roofing Systems poprawiają mikroklimat otoczenia oraz żywotność dachu przez osłonięcie pokrycia dachowego przed promieniami UV, opadami atmosferycznymi oraz dużymi wahaniami temperatur. Ochrona tego typu gwarantuje 2-3 krotne wydłużenie żywotności dachu. Systemy dachowe sedum zmniejszają ryzyko zapalenia się budynku, a w przypadku pożaru obniżają tempo rozprzestrzeniania się ognia. Dodatkowym atutem jest ładny i estetyczny widok – dachy sedum są wyjątkowo efektowne i przyjemne dla otoczenia. Zielony kolor wpływa na obniżenie stresu. W miesiącach letnich maty kwitną na kolorowo, co jeszcze bardziej wzmacnia pozytywny efekt. Nie wymagają też dużej pielęgnacji, a końcowy efekt ich użycia odczuwalny jest natychmiastowo. 

Więcej informacji o firmie i jej ofercie znaleźć można na stronie www.greenroofingsystems.pl

Produkty i Usługi


  • Maty dachowe

Artykuły o tej firmie


Holenderska jakość na polskiej ziemii! Nietypowe rozwiązania...

Słowa kluczowe: zielone dachy, maty z trawy, trawa na dachu, zielone pokrycia dachowe, zielone izolacje, green roofing, dachy zielone, dachowanie zielenią, ekologiczne dachy, ekologiczne dachowanie, ekologiczne pokrycia dachowe, zielone pokrycia dachowe, ekologiczne maty dachowe, maty dachowe, pokrycia dachowe, pokrycia dachu, systemy dachowe, green roofing systems,