Wielton S.A.Adres firmy:
98-300 Wieluń,
ul. Rymarkiewicz 6,
woj. łódzkie


Kontakt:
tel. +48 43 843 45 10
Email: [email protected]
WWW: wielton.com.pl

Wielton S.A.

O firmie


Wielton S.A. należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie, to również jeden z dziesięciu największych producentów tej branży na świecie. Historia firmy, której misją jest tworzenie i dostarczanie najlepszych rozwiązań transportowych dla biznesu, miała swój początek w połowie lat 90. Od tego czasu nieustannie się rozwija w tym również własną myśl technologiczną. W ramach całej Grupy Wielton zatrudnienie znajduje już ponad 3000 pracowników, w tym 300 inżynierów i konstruktorów.

Produkty i Usługi


Wielton to aż 12 grup produktowych i 800 możliwych konfiguracji produktu. Firma w swoim bogatym portfolio oferuje:

• zestawy kubaturowe

W kilku nowoczesnych odsłonach, jedno lub dwuosiowe, aby ściśle dopasować produkt do potrzeb użytkowników – transportu załadunków lekkich, jak i dużych gabarytów.

• zabudowy wywrotki

W tej grupie produktowej znajdują się zarówno zabudowy kopalniane, zabudowy budowlane, jak i przyczepa z obrotnicą i zabudową wywrotką typu SQUARE

• naczepy podkontenerowe nierozsuwane i rozsuwane

Skonstruowane na ramie rozsuwanej Container Master SL z możliwością przewozu najcięższych kontenerów 34,1t.

• naczepy samowyładowcze

Przyczepy typu Agro dla rolnictwa, komunalne i budowlane. O maksymalnej ładowności i trwałości. Skonstruowane z myślą o potrzebach danej branży.

• naczepy furgonowe

Z serii Dry Master to propozycja z górnej półki przeznaczona do transportu przesyłek kosztownych, kurierskich oraz mebli. Produkty te charakteryzują się większą kubaturą w stosunku do naczep skrzyniowych i kurtynowych i są produkowane przez Wielton w trzech wersjach: standardowej, dwuosiowej oraz mega.

• naczepy skrzyniowo-plandekowe

Oferowane są w wersji MEGA i STANDARD. Powierzchnia ładunkowa naczep kurtynowych pozwala na przewóz zawartości luzem, ale też zapakowanej w opakowania zbiorcze, czy na paletach.. Powierzchnia ładunkowa naczep kurtynowych mega pozwala na przewóz o wysokości 3m Szybko rozsuwalna plandeka, przesuwany i hydraulicznie podnoszony dach i tylne drzwi umożliwiają szybki załadunek i rozładunek każdego rodzaju towarów.

• przyczepy pod kontenery rolkowe

Przyczepa do transportu kontenerów rolkowych wykonanych według normy DIN 30722.

• naczepy i przyczepy niskopodwoziowe

Osobną kategorię stanowią dedykowane produkty Agro:

• wózki dolly

Są one przeznaczone do transportu standardowych naczep samochodowych przy użyciu ciągnika rolniczego. Na przyczepie montowane jest siodło sprzęgające, układ hydrauliczny z pompą hydrauliczną do wywrotu naczepy oraz instalacje niezbędne do zasilania naczepy.

• przyczepy skorupowe

Przyczepa dedykowana do przewozu roślin okopowych o ładowności nawet 25,5 tony, oleopneumatyczna amortyzacja dyszla klapa sterowana hydraulicznie i dwie osie skrętne w standardzie.

• przyczepy do przewozu bel

Przyczepa przeznaczona głównie do przewozu materiałów rolniczych takich jak słoma, siano, sianokiszonka w balach o ładowności 19,5 tony. Możliwość montażu kłonic.

• przyczepy tandem-PRC

Przyczepa z dużymi możliwościami indywidualizacji parametrów technicznych w tym doboru rodzaju ogumienia czy montażu tylnej skrętnej osi. Burty otwierane na boki z każdej strony przy pomocy zamka centralnego.

• przyczepy dwuosiowe PRS

Stworzona w szczególności do przewozu sypkich materiałów rolniczych i płodów rolnych. Wyposażono ją w osie ADR i hamulce WABCO. Charakteryzuje ją znakomita sprężystość.

By szerzej poznać parametry techniczne poszczególnych grup produktowych i pojedynczych modeli wystarczy wejść na https://wielton.com.pl/


Słowa kluczowe: wielton, części zamienne, serwis fabryczny, naczepy, przyczepy, wózki dolly, przyczepy skorupowe,