ALTRAD-Mostostal Sp. z o. o.Adres firmy:
08-110 Siedlce,
Starzyńskiego 1,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. +48 25 644-82-93
tel. kom. +48 25 644-72-84
Email: [email protected]
WWW: www.altrad-mostostal.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek

Biuro: 7:00-15:00

Spedycja: 7:00-16:00ALTRAD-Mostostal Sp. z o. o.

O firmie


ALTRAD- Mostostal Spółka z o.o.

ALTRAD-Mostostal to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży rusztowań i szalunków. Na rynku w Polsce działamy od 1993 roku i od tego czasu systematycznie wprowadzamy nowe produkty do naszej ofert. Są one wynikiem zdobytego doświadczenia, najnowocześniejszego sprzętu technicznego oraz świetnego zaplecza naukowego. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, stosujemy materiały o podwyższonych parametrach, proces produkcji objęty jest procedurami ISO 9001, nieustannie szkolimy naszą załogę i inwestujemy w nowe technologie. Posiadamy prężnie działającą sieć przedstawicieli nie tylko w kraju ale także zagranicą.

Nasza przewaga na tle innych firm polega przede wszystkim na tym, że nie ograniczamy się do produkcji jedynie systemów szalunkowych czy rusztowań. Produkujemy sprzęt niezbędny na każdym etapie procesu inwestycyjnego, od budowy poprzez wykończenie, konserwację oraz remont obiektów budowlanych.

Rusztowania Ramowe Mostostal Plus

Są to rusztowania o prostym montażu, które gwarantują uzyskanie praktycznych konstrukcji. Rusztowania te są produkowane w wersji stalowej i aluminiowej. Najczęściej znajdują zastosowanie przy: tynkowaniu, malowaniu, docieplaniu oraz ciężkich pracach typu murowanie. Podstawowymi elementami tego systemu są: ramy, poręcze, stężenia, pomosty, krawężniki, podstawki.

Rusztowania Modułowe ROTAX Plus oraz ALUROTAX

Rusztowania modułowe Rotax Plus to nowoczesne rusztowania przestrzenne. Dają on większe możliwości dopasowania się do kształtów obiektów niż inne systemy. Podstawowymi elementami tego systemu są: stojaki, rygle, stężenia, pomosty, konsole, dźwigary. Modułowe rozwiązania tego systemu są wykorzystywane przy: obiektach infrastruktury komunikacyjnej, obiektach przemysłowych z dużą ilością instalacji, zabytkach o nieregularnych kształtach, w przemyśle energetycznym, stoczniowym. Można też system ten wykorzystywać wewnątrz budynków jako platformy podsufitowe czy też do montażu scen, trybun. System ten występuje w wersji aluminiowej jako ALUROTAX.

Rusztowania Przejezdne MP: MP Mini, MP 600, MP 800, MP 1000, MP 2000

Rusztowania przejezdne MP to uzupełnienie rusztowań ramowych i modułowych. W poszczególnych seriach rusztowań można wykorzystać typowe elementy systemu, które umożliwiają rozwijanie posiadanych już wcześniej typoszeregów.

Montaż, demontaż i przebudowa tych rusztowań dzięki zastosowaniu samozatrzaskowych zacisków odbywa się szybko i sprawnie, bez użycia dodatkowych narzędzi. Są to też rusztowania lekkie dzięki zastosowaniu wysokogatunkowego aluminium. Samonastawne kółka umożliwiają swobodne manewrowanie.

Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ważna jest możliwość szybkiego i częstego przemieszczania się: prace budowlane i montażowe wew. i na zew. budynków, prace instalatorskie, prace wykończeniowe (klimatyzacyjne, malarskie, antykorozyjne).

Szalunki ścienne MIDI BOX

To kompatybilne systemy deskowań ściennych, na które składają się: system lekki MIDI BOX 60kN/m2, system ciężki MIDI BOX 80kN/m2, system formowania słupów o przekroju kwadratowym i prostokątnym, szalunek szybu windowego, szalunek jednostronny z zastosowaniem kozłów oporowych.

Szalunki ścienne MIDI BOX to cały typoszereg płyt ramowych wypełnionych sklejką oraz wyposażonych w kompletny zestaw części: złącznych, usztywniających, kompensujących, pionujących.
Podstawowymi elementami tego systemu są płyty szalunkowe o różnych gabarytach. Są to wzmocnione dodatkowymi żebrami ramy, wykonanymi z zamkniętych profili, do produkcji których użyto wysokogatunkowej stali. Poszycie płyt jest z wielowarstwowej, wodoodpornej sklejki, pokrytej obustronnie powłoką żywiczną. Zastosowanie takiej powłoki gwarantuje jego długą żywotność oraz wysoką jakość powierzchni betonu.

System MIDI BOX to szalunki przeznaczone do formowania m.in. ław fundamentowych, ścian i słupów o przekroju kwadratowym, prostokątnym, podciągów, szybów windowych czy nietypowych elementów konstrukcyjnych, praktycznie w każdym obiekcie.

System tradycyjnego szalunku stropowego (system dźwigarowo-sklejkowy)

Przeznaczony jest do deskowania stropów o dowolnych kształtach. System ten składa się z następujących grup elementów: podpór stropowych, dźwigarów drewnianych, poszycia szalunku czyli sklejki.

Strop tradycyjny jest dedykowany przede wszystkim do stropów o nieregularnych wymiarach z dużą ilością nietypowych obrysów, podciągów i belek stropowych.

ALUstrop

To nowoczesny system szalowania. Składa się z płyt aluminiowych i podpór. Konstrukcja tych płyt ma wzmocnienia narożne które zwiększają trwałość i odporność na uderzenia. Dodatkowo jest ona pokryta wodoodporną sklejką o grubości 10mm. Kształt profili aluminiowych użytych na obramowanie płyty zabezpiecza ja przed zabrudzeniami spowodowanymi wyciekaniem betonu na stykach.

Różnorodność płyt szalunkowych gwarantuje dopasowanie zestawu do każdego stropu zaś odstępy miedzy istniejącymi ścianami można wypełnić za pomocą płyty rozsuwanej lub sklejki.

ALUstrop to przede wszystkim atrakcyjność kosztowa przy stropach powyżej 100m2, lekkość konstrukcji, ułatwiony transport i przechowywanie, sprawny montaż i demontaż, trwałość elementów, rotacyjność sprzętu podczas budowy, odpowiednia gładkość otrzymanej powierzchni, przyjemność szalowania i rozszalowywania.

Z pełną oferta firmy zapoznasz się na stronie: www.altrad-mostostal.pl

Produkty i Usługi


Oferta ALTRAD-Mostostal obejmuje:

1. Rusztowania:

 • Ramowe Mostostal Plus
 • Przejezdne MP
 • Modułowe ROTAX Plus oraz ALUROTAX
 • Plettac SL
 • Inne produkty (sceny, trybuny, zadaszenie ALUsky)

2. Szalunki:

 • Ścienne (MIDI BOX 60 kN/m², MIDI BOX 80 kN/m², szalunek szybu windowego)
 • Stropowe (strop tradycyjny, ALUstrop)
 • Wieże podporowe

3. Akcesoria budowlane :

 • zsypy budowlane
 • kozły Budowlane
 • wózki połaciowe
 • siatki i plandeki
 • windy i wciągarki
 • palety

Nasze produkty posiadają certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Mechanizacji i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Artykuły o tej firmie


02.12.2016 | Rusztowania
Obiekty budowlane o nieregularnym kształcie, w których...

Słowa kluczowe: altrad, rusztowania, mostostal, mostostal plus, modułowe rusztowania, moduły, plettac, szalunki, akcesoria budowlane,