A-PIC DESIGN Monika WujcikAdres firmy:
96-115 Nowy Kawęczyn ,
Nowy Dwór Parcela 55C ,
woj. łódzkie


Kontakt:
tel. 46 892 11 41
Email: [email protected]
WWW: www.a-pic.pl

A-PIC DESIGN Monika Wujcik

O firmie


A-pic. Polski producent pomp ciepła

A-pic to polska firma z bogatym doświadczeniem w termodynamicznej technice cieplnej. Na rynku istnieje już od 2002 roku i od tego czasu nieustannie podnosi standardy swojej działalności. Efektem tego jest wysoka jakość produktów w konkurencyjnych cenach.
Oferta A-pic jest przeznaczona dla wielu odbiorców: indywidualnych, zbiorowych, instytucjonalnych, przedstawicieli branż sektora budowlanego (deweloperów, projektantów, instalatorów itp.).
Dodatkowo ofertę produktową firmy wspiera profesjonalne i obszernie świadczone usługi – zaczynając od doradztwa techniczno – prawnego poprzez projekty i wykonawstwo instalacji (z montażem i regulacją pracy urządzeń) na nadzorze autorskim w trakcie realizacji i serwisowej opiece posprzedażowej skończywszy.

POMPY GRUNTOWE
A-pic oferuje 2 rodzaje pomp gruntowych:
Pompy ciepła typu glikol –woda- charakteryzują się wysokojakościową technologią, która wykorzystuje energię cieplną w gruncie za pośrednictwem kolektorów gruntowych układanych poziomo, lub kolektorów pionowych. Jest to pompa ciepła typu „solanka.
Pompy ciepła typu „ziemia-woda”- jest to rodzaj pompy, w której typowy system kolektora glikolowego zastąpiono wymiennikiem miedzianym bezpośredniego odparowania. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala ma zmniejszenie długości dolnego źródła, czego skutkiem jest także zmniejszenie kosztu instalacji pompy. Szczególną zaletą tego systemu jest osiąganie najwyższych współczynników efektywności energetycznej COP dla całej instalacji. Jest to spowodowane opadaniem dodatkowych wymienników ciepła i pomp obiegowych dolnego źródła. Firma ze względu na sposób wykonania dolnego źródła, oferuje dwa warianty pomp: układ kolektora poziomego i układ kolektora pionowego.

WODNE POMPY CIEPŁA
W ofercie A-pic znajdziemy także pompy ciepła typu woda-woda. Ich działanie polega na – wykorzystywaniu energii cieplnej zawartej w wodzie za pośrednictwem studni lub ciepła technologicznego będącego energią odpadową. Najwydajniejszym źródłem w tego rodzaju pompach ciepła jest woda. Musi być ona jednak właściwej jakości i w odpowiednich ilościach.

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA
A-pic w swojej ofercie ma także powietrzne pompy ciepła. Są to instalowane bez odwiertów, pompy typu „powietrze-woda”. Ich działanie polega na pozyskiwaniu ciepła z powietrza atmosferycznego. Jest rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ powietrze to zasób który można wykorzystywać bez ograniczeń. Tego rodzaju pompy mogą efektywnie pracować nawet przy temperaturze -20C.

 

Produkty i Usługi


GRUNTOWE POMPY CIEPŁA
Pompy ciepła typu GLIKOL-WODA
Pompy ciepła typu WODA-WODA
Pompy ciepła typu ZIEMIA-WODA

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA
Pompy ciepła BEZ ODWIERTÓW (do -20 t C.)

WODNE POMPY CIEPŁA

Galeria


Artykuły o tej firmie


15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...

Słowa kluczowe: polski producent pomp ciepła, a-pic, pompy gruntowe, wodne pompy ciepła, powietrzne pompy ciepła