BELIMO Siłowniki S.A.Adres firmy:
02-230 Warszawa,
ul. Jutrzenki 98,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. 22 886 53 05
Email: [email protected]
WWW: www.belimo.pl

BELIMO Siłowniki S.A.

O firmie


BELIMO – producent wyrobów energooszczędnych najwyższej jakości

Firma BELIMO od roku 1975 jest światowym liderem w produkcji siłowników. Wieloletnie doświadczenie ugruntowane na zdobytej wiedzy profesjonalistów w połączeniu z wysoką jakością umożliwia tworzenie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie siłowników i zaworów do systemów grzewczo-chłodniczych oraz wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Szeroki wachlarz energooszczędnych wyrobów dopełnia obszerny wybór czujników.

Oferta BELIMO obejmuje pełną gamę wyrobów do instalacji HVAC.

Siłowniki – wszechstronność zastosowania

Rozmaite modele siłowników dostępne w obszernym asortymencie BELIMO stanowią doskonałe rozwiązanie umożliwiające dopasowanie do konkretnych wymagań. Siłowniki firmy BELIMO są wykorzystywane w instalacjach wentylacyjnych, przeciwpożarowych oraz mają zastosowanie w pracy z armaturą wodną lub wodno-glikolową. Producent posiada duże możliwości doboru siłowników ze względu na:

– sterowanie (zamknij/otwórz, 3-punktowe, analogowe),
– zasilanie (AC/DC 24V lub AC 230V),
– funkcję bezpieczeństwa (sprężyna powrotna lub bateria kondensatorowa),
– czy też interfejs do komunikacji (MP-Bus, Modbus, BACnet itp.)

W ofercie możemy również znaleźć siłowniki o specjalnym zastosowaniu (np. z serii RobustLine do pracy w szkodliwych lub niebezpiecznych warunkach). Wszystkie siłowniki cechują się niskim poborem prądu, cichą pracą oraz kompaktową konstrukcją.

Zawory – energooszczędne rozwiązanie

W portfolio firmy BELIMO znajduje się także szeroka gama produktów do instalacji wodnych. Regulacyjne zawory kulowe 2- , 3- lub 6–drogowe, zawory grzybkowe czy też klapy motylkowe (do średnicy DN700). Zawory kulowe cechują się wysoką szczelnością. Wbudowana opatentowana kryza zapewnia stałoprocentową charakterystykę zaworu kulowego. Wysoka jakość materiałów zastosowana w produkcji pozwala na ich zastosowanie w instalacjach grzewczych, chłodniczych (wodnych oraz glikolowych) a niektóre zawory grzybkowe również w instalacjach parowych. Firma BELIMO ma również w ofercie zawory do równoważenia instalacji. Od zaworów o małych średnicach PIQCV, poprzez większe EPIV aż po nowoczesny zawór Energy Valve – który łączy cechy zaworu dynamicznie balansującego (PI), licznika ciepła oraz zaworu odcinającego. Sterowanie tym zaworem może przebiegać przy użyciu sieci internetowej, co jest łatwe i proste dla użytkownika.

Czujniki – najwyższy standard bezpieczeństwa

Szeroki wachlarz energooszczędnych wyrobów BELIMO dopełnia obszerny wybór czujników. Zastosowanie czujników zapewnia optymalną pracę całego systemu umożliwiając komfortową regulację warunków w pomieszczeniach przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Kompaktowa obudowa czujników wyposażona w unikatowy zatrzask pozwala na ich łatwą instalację i uszczelnienie. Urządzenia spełniają wymagania kategorii ochronnej IP65. Bogaty asortyment obejmuje czujniki temperatury, czujniki wilgotności, czujniki jakości powietrza i CO2, czujniki ciśnienia i różnicy ciśnień, czujniki natężenia przepływu. Te czujniki są dostępne w wersji zarówno do instalacji przygotowujących powietrze (wentylacja i klimatyzacja) jak i instalacji wodnych (ogrzewania i chłodzenia). BELIMO dysponuje także różnymi czujnikami pomieszczeniowymi.

Wielkości mierzone poprzez czujniki mogą być przekazywane do sterowników na kilka sposobów:

– poprzez zmianę wartości rezystancji,
– zmianę wartości napięcia lub prądu,
– poprzez zmienne w protokołach komunikacyjnych (BACnet, Modbus itp.).

Zaletą oferowanych czujników jest ich prosta konfiguracja, bezproblemowy montaż i estetyczny wygląd.

Produkty i Usługi


Artykuły o tej firmie


Belimo to czołowy przedstawiciel branży w zakresie...

Słowa kluczowe: belimo, urządzenia pomieszczeniowe, oddymianie, zawory, instalacje wodne, czujniki, przepływ powietrza, regulatory, siłowniki do przepustnic powietrza, ochrona przeciwpożarowa,