Lumo Technika GrzewczaAdres firmy:
62-050 Mosina,
ul. Główna 51B,
woj. wielkopolskie


Kontakt:
tel. kom. +48 618 136 525
Email: [email protected]
WWW: www.lumo.com.pl

Godziny otwarcia:

PON-PI 7:00 – 15:00Lumo Technika Grzewcza

O firmie


LUMA – URZĄDZENIA GRZEWCZE I SYSTEMY KOMINOWE

Lumo Technika Grzewcza to firma rodzinna. Jej początki sięgają roku 1984. We wczesnych latach 90. XX w. przedsiębiorstwo przeszło okres szybkiego rozwoju, m. in. dzięki podjęciu współpracy z liderami branży z rynku europejskiego (Giersch, Abig, Landis, Furigas, Honeywell). W rezultacie dynamicznego poszerzenia działalności LUMO powstały dwie filie firmy, z których jedna specjalizuje się w produkcji urządzeń grzewczych, a druga zajmuje się produkcją systemów kominowych. Nowoczesna struktura zarządzania oraz wykwalifikowany personel stanowią podstawę funkcjonowania spółki. Dodatkowym atutem jest systematycznie modernizowany park maszynowy. Wdrażany przez LUMO System Zarządzania Jakością ISO 9001-2009, jak też Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji stanowią gwarancję spełnienia nawet najsurowszych wymagań jakościowych stawianych przez rynek Unii Europejskiej. Rodzinny charakter firmy oznacza, że stawia się w niej w pierwszym rzędzie na uczciwość i rzetelność, co widoczne jest w zaangażowanie w obsługę Klienta, jak też jakość produktów znajdujących się w ofercie handlowej. Niezwykle istotnym elementem działalności firmy jest troska o środowisko naturalne oraz obniżenie kosztów eksploatacji. Właśnie z myślą o tych zasadach stworzono nowoczesne kotły na pellet, jak też komfortową i bezobsługową pompę ciepła. Automatyczny system autodiagnostyki na stałe monitoruje pracę kotłów, zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność pracy. Produkty LUMO podlegają ciągłej modyfikacji z uwagi na potrzeby odbiorców, a Klienci dzielą się wymaganiami i oczekiwaniami podczas wspólnych spotkań. Głównym celem spółki Lumo Technika Grzewcza jest ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy, prowadzące do satysfakcji Klienta.

Kotły grzewcze

Firma LUMO jest producentem kotłów grzewczych typu Bio Max Plus na pellet, spełniających normy ecodesign i 5 klasy i przeznaczonych do współpracy z palnikami pelletowymi, które stanowią jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na polu urządzeń grzewczych. Kotły te, opalane ekologicznymi paliwami odnawialnymi, są świetnym źródłem ciepła dla ogrzewania domów, pomieszczeń warsztatowych, hal i innego typu pomieszczeń. Pełna automatyzacja gwarantuje ekonomiczną eksploatację i komfort pracy na najwyższym poziomie, co równocześnie zapewnia spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających Klientów. Konstrukcja kotła zapewnia wysoką sprawność spalania i minimalizację straty kominowej, a wymiennik i komora paleniskowa zbudowane są z wysoko gatunkowej, atestowanej blachy stalowej. Niezwykle ważną cechą kotłów na pellet typu Bio-max Plus jest znaczne obniżenie emisji pyłów i innych szkodliwych związków, co sprawia, że są one urządzeniami całkowicie przyjaznymi środowisku i spełniają normy ecodesign.

Systemy kominowe

Wprowadzaniu najnowszych technologii grzewczych towarzyszy zwykle troska o zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonowania urządzeń i dążenie do jak najlepszego wykorzystania powierzchni mieszkalnej (bez potrzeby przygotowywania dodatkowych pomieszczeń z przeznaczeniem pod kotłownię) oraz minimalizacji strat kominowych. W rezultacie rozpoczęto produkcję kotłów z zamkniętą komorą spalania, jak też kotłów kondensacyjnych, co spowodowało potrzebę stworzenia nowego szczelnego i odpornego na kondensat systemu kominowego. Oferowany przez firmę LUMO system kominowy ze stali kwasoodpornej to urządzenie spełniające wszelkie wymagania niezbędne do współpracy z kotłami tego typu. Specjalna konstrukcja oraz zastosowanie odpowiednich części pozwalają na funkcjonowanie komina w warunkach nadciśnienia, jak też zapewniają szczelność na kapilarne zasysanie kondensatu w miejscu składania poszczególnych elementów.

Więcej informacji na temat firmy i oferty znaleźć można na stronie www.lumo.com.pl

Produkty i Usługi


  • Pompa ciepła
  • Kotły na paliwa stałe
  • Kotły olejowo-gazowe
  • Systemy kominowe
  • Osprzęt

Artykuły o tej firmie


22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
14.07.2014 | Ogrzewanie
Ekologiczne i tanie ogrzewanie budynków stało się...

Słowa kluczowe: producent systemów grzewczych, systemy grzewcze, lumo, kotły, kotły co2,