Ergonomiczne i tanie płytki Schatex Smartline od BRICOFLOR

Jaka wykładzina dywanowa do biura sprosta intensywnemu codziennemu użytkowaniu i długotrwałym naciskom mebli oraz urządzeń, zachowując przy tym estetyczny wygląd? I na co zwrócić uwagę przy wyborze pokrycia podłogi do obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej? Podpowiadamy na przykładzie płytek z przędzy polipropylenowej Schatex Smartline od BRICOFLOR.

Jaka wykładzina dywanowa do biura – istotne parametry wyboru

Wykładzina dywanowa do biura lub innego pomieszczenia użytkowego powinna łączyć wartości funkcjonalne z estetycznymi przy jednoczesnym korzystnym bilansie jakości do ceny. Wytrzymałość na intensywny ruch, ścieranie lub stały nacisk to podstawowe parametry jakości. Kolejne ważne wyznaczniki klasy wykładziny to odporność na zabrudzenia, płowienie barw lub rozdarcia. Wszystkie te parametry odzwierciedla klasyfikacja użytkowa wykładzin obiektowych. Dla zastosowań komercyjnych są to wartości liczbowe od 31 do 34. Płytki dywanowe z przędzy polipropylenowej Schatex Smartline od BRICOFLOR to klasa użytkowa 32-33 (zgodnie z normą EN 1307). Mamy więc pewność, że wykładzina jest wytrzymała i odpowiednia dla długotrwałego użytkowania w biurach, hotelach, obiektach wystawienniczych lub handlowych. W obiektach tego typu istotne są jeszcze inne walory. Wykładzina obiektowa powinna zapewniać skuteczne wygłuszanie dźwięków, w tym kroków czy przesuwania krzeseł. Ważne, by była antypoślizgowa, antystatyczna oraz trudnopalna z niską emisją dymu. Schatex Smartline spełnia normę Cf1–s1 (B1), która odpowiada wymogom przepisów ppoż. dla powierzchni komercyjnych. Płytki współpracują także z ogrzewaniem podłogowym.

fot. BRICOFLOR

Wybór wykładziny dywanowej do biura – estetyka

Obok niezbędnych parametrów technicznych, o wyborze wykładziny dywanowej do biura decyduje także jej wygląd i łatwość pielęgnacji. W przestrzeniach użytkowych preferowany jest niski włos z gęstą przędzą. Zapewnia to bezpieczeństwo poruszania się, ułatwia pielęgnację i daje efekt komfortowej miękkości powierzchni. Istotna jest również stabilność wymiarowa płytek, która przekłada się na równe przyleganie wykładziny do podłoża bez ryzyka kurczenia się i zniekształceń. O tym, która wykładzina dywanowa do biura sprawdzi się w danej aranżacji najlepiej, decyduje także dostępna gama kolorystyczna modeli. Barwy stonowane komponują się z minimalistycznym stylem obiektów biurowych, które w designie łączą szkło, metal i beton. Z kolei wprowadzenie elementów jaskrawych dynamizuje przestrzeń, a także umożliwia wydzielenie w ramach pomieszczenia specjalnych stref lub pasów komunikacyjnych. Zestawienia melanżowe pozwalają maskować zabrudzenia oraz optycznie powiększyć przestrzeń. W przypadku wykładzin dywanowych do biura z kolekcji Schatex wszystkie warianty kolorystycznej kompozycji można łączyć i dowolnie zmieniać, dzięki łatwemu montażowi bez kleju.

fot. BRICOFLOR

Wykładzina dywanowa do biura Schatex Smartline i Smartline Plus

Kolekcje Schatex Smartline i Smartline Plus spełniają wszystkie normy dla wykładzin obiektowych. Wykonano je z wytrzymałego i odpornego tworzywa sztucznego. Wierzchnią warstwę ścieralną tworzy trwały polipropylen, dający efekt dyskretnego połysku, a spód pokrywa wzmocnione włókno szklane. Płytki Schatex dostępne są w kilku różnorodnych kolorystykach od szarości, antracytu i beżu przez wyraziste czerwienie i czernie, po jaskrawą żółć i niebieski. Atutem jest także opatentowana technologia wiązania kurzu i pyłków, które są szczególnie uciążliwe dla alergików. Wykładzina zatrzymuje zanieczyszczenia aż do momentu odkurzenia. Optymalne wymiary wykładziny pozwalają na dowolne modułowe konfigurowanie aranżacji bez montażowych komplikacji. Wielkość płytek to 50×50 cm, grubość 5/7mm (w tym 2,5/3 mm runa o gramaturze 500/775 g/m2).

fot. BRICOFLOR

Montaż płytek dywanowych Schatex krok po kroku

Wykładzinę dywanową do biura Schatex tworzą płytki „luźno-leżące” (loose-lay), montowane bez kleju i bez specjalistycznego sprzętu. Zestawy kolorystyczne można dowolnie zestawiać i w prosty sposób zmieniać i przycinać. Płytki są lekkie, można je szybko odinstalować w przypadku remontu lub przeprowadzki i przenieść do nowego miejsca użytkowania. O czym pamiętać przy montażu?

• Po rozpakowaniu warto pozostawić płytki w pomieszczeniu, aby nabrały odpowiedniej temperatury.
• Przed montażem należy wyczyścić, osuszyć i wyrównać powierzchnię, dla optymalnej przyczepności.
• Montaż warto rozpocząć od środka pomieszczenia, aby zminimalizować straty materiału przy ścianach i listwach.
• Instalacja polega na swobodnym ułożeniu płytek, a do łączenia elementów można użyć młotka gumowego lub taśmy dwustronnej.
• Po zakończonym układaniu podłoga jest od razu gotowa do użytku.

fot. BRICOFLOR

Najlepsze wykładziny obiektowe znajdziesz w BRICOFLOR

Sklep internetowy BRICOFLOR oferuje szeroką gamę wykładzin dywanowych do biura i innych użyć komercyjnych. Większość prezentowanych modeli sprawdzi się także jako element wystroju wnętrza domu, szczególnie w przypadku pomieszczeń aktywnie użytkowanych przez liczne grono domowników i gości. Zakupy w BRIICOFLOR to gwarancja najkorzystniejszej ceny na rynku oraz możliwość otrzymania darmowych próbek wykładzin, dzięki którym wybierzemy najbardziej optymalne warianty pod względem parametrów technicznych, koloru, miękkości. Przy realizacji dużych inwestycji sklep proponuje także indywidualne wyceny swoich produktów, zapewniające oszczędności.

fot. BRICOFLOR

Jaka wykładzina dywanowa do biura? Poznaj płytki dywanowe Schatex

Szczegółowa oferta wykładzin dywanowych do biura Schatex Smartline i Smartline Plus dostępna jest na stronie dystrybutora www.bricoflor.pl.


Data publikacji: 2021-11-03

Podobne technologie i poradniki


11.10.2023 | Dywany, wykładziny
Jaki kolor dywanu do szarej kanapy? To...
24.09.2023 | Dywany, wykładziny
Dywan to częsty element wystroju naszych domów,...
13.09.2022 | Dywany, wykładziny
fot. BRICOFLOR | Balsan Ultrasoft Klasyka w...
13.12.2021 | Dywany, wykładziny
Grupa RENEX poinformowała o nawiązaniu współpracy dystrybucyjnej...