Schron w Twoim ogrodzie, czyli gwarancja bezpieczeństwa na trudne czasy

Sytuacja, która od kilku lat panuje na całym świecie nie napawa optymizmem. Pandemia i wojna zmusiły nas do szerszego myślenia o przyszłości. Na przód wysuwają się rzeczy ważne i ważniejsze. Najistotniejszym jest odpowiednie miejsce, w którym możesz się schronić i przechowywać żywność na gorsze czasy. To właśnie z tego powodu gotowe piwniczki ogrodowe stają się w przeciągu ostatnich sezonów coraz bardziej popularne.

Czy warto zainwestować w schron?

Jak najbardziej! Z pewnością nie pożałujesz decyzji o zakupie schronu. Między innymi dlatego, że piwniczki tego typu dają Ci możliwość swobodnego przechowywania jedzenia i plonów przez cały rok. Wszystko dzieje się za sprawą mikroklimatu, który panuje w środku takiej ziemianki. Latem jest tam dużo chłodniej przez co przetwory i żywność, a nawet świeże owoce i warzywa nie mają prawa ulec zepsuciu.

Kolejnym plusem posiadania piwniczki ogrodowej jest możliwość dowolnego zaaranżowania jej przestrzeni. Możesz postawić regały pułki lub wyposażyć taki schron w najpotrzebniejsze narzędzia i urządzenia. Umiejscowienie schronu zależy od waszych preferencji, jednak najczęściej wybieraną metodą jest zasypanie go ziemią pozostawiając drzwiczki na zewnątrz. Z tego też powodu prym wśród tego typu schronów wiodą gotowe piwniczki ogrodowe od IRPOL, których montaż jest prosty i błyskawicznie szybki.

Jakich błędów nie popełniać przy budowaniu schronu w ogrodzie?

Lista jest długa, ponieważ wszystko musi być dokładnie dopilnowane, w końcu to też budowa, która musi spełniać najwyższe standardy by zapewniać bezpieczeństwo. Przede wszystkim, dopilnuj by dokładnie sprawdzić grunt, na którym powstanie piwniczka ogrodowa – nie możesz postawić jej w niecce, lub na najwyższym wzniesieniu. Chodzi tu głównie o jej odpowiednie odwodnienie.

Piwniczka musi być odpowiednio zaizolowana przed wilgocią. Nieodpowiednia wentylacja spowoduje powstawanie grzybów i pleśni wewnątrz piwniczki. Kolejną radą dla osób planujących budowę piwniczki ogrodowej jest umiejscowienie drzwi w odpowiednią stronę.

Drzwi powinny znajdować się zawsze skierowane w stronę północną, by przetwory mogły cieszyć się jak najdłużej chłodem i odpowiednią temperaturą. Jednak kluczową kwestią jest bezpieczeństwo. Warto poświęcić temu najwięcej uwagi. Wejście do piwniczki ogrodowej powinno być szczególnie przemyślane. To właśnie z tego powodu tak popularne są piwniczki od IRPOL z gotowymi schodami.

Jak zaaranżować wnętrze na bunkier?

Jeśli piwniczka stoi już w Twoim ogrodzie i wszystkie potrzebne normy bezpieczeństwa są spełnione, to możesz pomyśleć o odpowiedniej aranżacji piwniczki. Oczywiście cały szkopuł tkwi w tym, co tak naprawę chcesz, aby w niej się znalazło. Czy będą Cię satysfakcjonować regały od samej góry do dołu, czy wyglądem ma przypominać pokój. Dzięki wielu różnym wymiarom piwniczki od IRPOL możesz pozwolić sobie na dowolną aranżację, która zapewni Ci maksymalny komfort i satysfakcję wizualną. Jednak pamiętaj o tym, że piwniczki ogrodowe powstały z myślą o przechowywaniu żywności w odpowiednich do tego warunkach. Zmysł estetyczny powinien w tym wypadku odejść na trochę późniejszy plan.

Do tego rodzaju budowli, bez wątpienia pasuje charakterystyczne loftowe lub rustykalne oświetlenie i drobne dodatki, które milą nam tam pobyt wykładając nowe przetwory na regały, czy porządkując narzędzia.

Podsumowując piwniczka ogrodowa może spełniać taką rolę jaka w tym momencie jest nam potrzebna. Jako schowek na narzędzia, bunkier, czy miejsce na żywność.

Ziemianki cieszą się coraz większą popularnością, co jest niezwykle krzepiące, ponieważ jest to swoisty powrót do trendów naszych pradziadków.


Data publikacji: 2023-03-27

Podobne technologie i poradniki


Popularność gotowych piwniczek betonowych rośnie od kilku...
Piwniczki ogrodowe w ostatnim czasie mogą pochwalić...
Można śmiało powiedzieć, że wiosna jest świetnym...