Fabryka świetlików dachowych oraz pasm świetlnych

Świetliki dachowe i pasma świetlne mają za zadanie doświetlić pomieszczenia naturalnym światłem. Stosuje się je przede wszystkim w obiektach przemysłowych, handlowych, rolniczych oraz sportowych. Niezwykle ważny jest proces produkcji, który ma zapewnić użytkownikom całkowitą funkcjonalność oraz bezpieczeństwo zakupionych elementów.

Producentem i dystrybutorem świetlików dachowych oraz pasm świetlnych jest w Polsce firma Gulajski. Firma posiada nową fabrykę, która obsługuje rynek w całym kraju. Świetliki i pasma świetlne są produkowane z najwyższej jakości materiałów (są to polskie materiały z atestatami) i w oparciu o najnowsze technologie, co zapewnia najwyższą klasę i całkowitą funkcjonalność produktów. Indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że poza ofertą „katalogową” producent wykonuje również elementy o niestandardowych wymiarach, dostosowane do specjalnych wymogów projektowych.

Świetliki dachowe Gulajski
Świetliki dachowe pozwalają doświetlić pomieszczenia oraz dostarczyć niezbędną ilość naturalnego światła w sytuacji, gdy montaż okien jest niemożliwy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji świetliki zapewniają nawet cztery razy więcej światła niż tradycyjne okna.

Firma Gulajski posiada w swojej standardowej ofercie 28 wymiarów świetlików w różnych konfiguracjach. Asortyment obejmuje: świetliki dachowe trapezowe, świetliki dachowe hal przemysłowych, świetliki dachowe tunelowe, świetliki szklane, świetliki aluminiowe, świetliki kopułkowe, kopuły świetlne, świetliki kalenicowe, świetliki rurowe z rurą sztywną, świetliki rurowe z rurą giętka, świetliki z przegrodami przeciwpożarowymi, pasma świetlne oraz świetliki stałe. Różnorodność wymiarów pozwala dopasować świetliki do każdej konstrukcji dachu – płaskiego i ze spadkiem oraz zamontować je na każdym etapie budowy.

Na funkcjonalność świetlików dachowych wpływ ma również system sterowania. Firma Gulajski oferuje dwa typy sterowania:
– ręczne – za pomocą otwieracza śrubowego z wczepianą korbą o regulowanej długości,
– mechaniczne – za pomocą siłownika elektrycznego (230 lub 24V).
Użytkownik może uruchamiać je poprzez przycisk góra/dół bądź za pomocą pilota zdalnego sterowania. Opcję dopasowuje się do możliwości projektowych budynku oraz potrzeb inwestora.

Pasma świetlne Gulajski
W przypadku dużych obiektów, np. wielkokubaturowych hal magazynowych najlepiej sprawdzą się pasma świetlne. Produkowane są z aluminium i poliwęglanu dzięki czemu są bardzo trwałe i lekkie – lżejsze niż pasma szklane. Niewielki ciężar elementów nie obciąża konstrukcji budynku, zatem można je stosować wszędzie. Możliwość wykonania pasm świetlnych Gulajski w wymiarze co 1 cm, pozwala dopasować je do dowolnej konstrukcji dachu – zarówno dachów płaskich, jak i skośnych oraz wbudować pasma w istniejący już dach, którego konstrukcja musi pozostać nienaruszona.

Pasma świetlne składają się z aluminiowych profili, które na życzenie klienta malowane są proszkowo na dowolny kolor z palety RAL oraz z wypełnienia w postaci płyt poliwęglanowych z wbudowanym filtrem UV. Płyty mogą być bezbarwne, przydymione lub mleczne, a ich grubość dobierana jest pod kątem wytrzymałości dachu na obciążenia oraz wymogów dotyczących izolacyjności cieplnej budynku. Producent wyposaża je ponadto w specjalne przegrody przeciwpożarowe o klasie odporności ogniowej E30 oraz EI30.

Świetliki i pasma świetlne Gulajski posiadają dokumenty uprawniające produkty do stosowania na terenie całej Unii Europejskiej. Użyte w procesie produkcji materiały poddawane są ścisłej kontroli, na podstawie której produkty otrzymują wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Poza produkcją świetlików dachowych i pasm świetlnych firma Gulajski zajmuje się również produkcją systemów przeciwpożarowych i systemów oddymiania klatek schodowych (m.in. klap dymowych i okien oddymiających). Co więcej, przedsiębiorstwo zajmuje się również serwisem i wymianą świetlików dachowych i systemów oddymiania, również tych, od innych producentów.

Z ofertą świetlików dachowych i pasm świetlnych zapoznasz się na stronie: www.gulajski.pl


Data publikacji: 2018-02-26

Podobne technologie i poradniki


Z przyjemnością informujemy, iż firma Aliplast otrzymała...
Nowa pionowa linia lakiernicza
Firma Aliplast uruchomiła nową (drugą) pionową linię...
Firma Aliplast zakończyła budowę nowego zakładu produkcyjnego...
Klapy wentylacyjne łączą w sobie dwie funkcje...
wyłazy dachowe
W budynkach mieszkalnych i przemysłowych stosuje się...
„Alu Sky” to nowy system zadaszenia modułowego,...