Namioty ogrodowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie estetykę, elastyczność oraz możliwość dostosowania przestrzeni do jego potrzeb. Namiot do ogrodu może służyć w różnych sytuacjach i w każdej z nich sprawdzi się dobrze. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się to rozwiązanie i w jakich sytuacjach się przyda, aby wybrać możliwość najlepszą dla siebie.

Zastosowanie namiotów ogrodowych 

Wybierając odpowiedni namiot, można dostosować go do swoich potrzeb, wielkości ogrodu i rodzaju organizowanych w nim wydarzeń. Sprawdzi się on podczas takich sytuacji jak:

– pikniki, festyny, dożynki organizowane w większej społeczności jak kościół, gmina, dzielnica itp.,

– koncerty i wydarzenia muzyczne, gdzie namioty służą jako bufet i miejsce posiłku,

– wydarzenie promocyjne różnego rodzaju,   

– przyjęcia w salach bankietowych i salach weselnych — namiot może posłużyć np. za parkiet taneczny,

– przyjęcia i imprezy okolicznościowe organizowane na świeżym powietrzu,

– prywatne imprezy w ogrodach.

W namiot ogrodowy warto zaopatrzyć się też na własne potrzeby. Najlepiej w tym celu wybrać taki, który posłuży w okresie wakacyjnym jako wsparcie podczas organizowania grilla. Można go kupić wspólnie z kimś i używać na zmianę.

Dostępna wielkość namiotów

Namioty ogrodowe dostępne w naszym asortymencie charakteryzują się ogromną różnorodnością, także jeśli chodzi o rozmiar. Oferujemy namioty do ogrodu począwszy od niewielkich, mających rozmiar 3 × 4 × 2 m i 3 × 6 × 2 m, do naprawdę dużych o rozmiarach 6 × 60 × 2 m i 6 × 62 × 2 m. Te mniejsze idealnie sprawdzą się w przypadku organizowania skromniejszych imprez i wydarzeń. Natomiast duże namioty będą idealne do zorganizowania wesela lub innego typu dużych zabaw, gdzie liczba gości będzie znacznie większa. Poszczególne rodzaje namiotów dostępne są w dwóch wersjach, które różnią się wysokością wejścia dostosowaną do wielkości namiotu.

Konstrukcja i budowa namiotu 

Konstrukcja namiotów wykonana została ze stali — dotyczy to zarówno szkieletu ścian i dachu, jak i szkieletu podłogi. Ściany i dach pokryte są odpowiednią plandeką PVC, której grubość zależy przede wszystkim od miejsca pokrycia (dach/ściana) oraz od danego modelu namiotu. Plandeka charakteryzuje się istotnymi właściwościami, mającymi wpływ na funkcjonalność namiotu. Jest ona wodoodporna, a wyposażenie w fartuchy odprowadzające wodę sprawiają, że nie dostaje się ona do wnętrza namiotu. Co więcej, jest odporna na działanie niskich i wysokich temperatur, a także promieniowanie UV. Podłoga także jest oparta o konstrukcję stalową. Dzięki temu jest stabilna i spójna z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi.

Dodatkowe zalety namiotu 

Namiot ogrodowy ma także inne zalety wynikające z jego konstrukcji i zastosowanych materiałów. Należą do nich m.in.:

– grube, solidne śruby zapewniające przechodzenie na wylot przez rurkę konstrukcyjną,

– wywietrzniki zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu woda nie będzie skraplać się na ścianach namiotu

– mocowania ograniczające utratę ciepła i zapewniające optymalną temperaturę, nawet jeśli na zewnątrz jest chłodno,

– materiał i rozwiązania zapewniające wodoszczelność,

– prosty sposób rozkładania i instalacji namiotu,

– estetyczny, schludny wygląd namiotu, który będzie pasował do każdego ogrodu,

– prowizoryczne okna w namiocie wykonane z przezroczystego materiału, aby umożliwić dopływ dziennego światła o jego wnętrza,

– możliwość zastosowania go w każdej sytuacji do dowolnego celu.

Kto powinien rozważyć kupno namiotu ogrodowego?

Namioty do ogrodu z całą pewnością przydadzą się wszystkim restauratorom, właścicielom sal bankietowych, barów i innych punktów gastronomicznych. Po pierwsze pozwolą one osiągnąć większe zyski poprzez zwiększenie powierzchni lokalu i otwarcie „ogródka”. Po drugie zdecydowanie przydadzą się podczas dużych imprez, kiedy konieczne jest powiększenie sali, dostawienie parkietu itp. O zakupie namiotu powinni pomyśleć także organizatorzy koncertów, wydarzeń na świeżym powietrzu i innego typu imprez masowych. Namiot ogrodowy może stać się idealnym miejscem na catering, posiłki itp. Prywatne osoby także zachęcamy na zdecydowanie się na własny namiot ogrodowy. Można w nim urządzać wszystkie imprezy rodzinne, spotkania w gronie znajomych oraz imprezy na świeżym powietrzu jak grill, ognisko itp. Namioty ogrodowe przydadzą się także różnym instytucjom, firmom oraz organizacjom użytku publicznego podczas organizacji własnych imprez.

Namioty ogrodowe — idealne rozwiązanie

Namioty do ogrodu wybierane są bardzo często, gdyż kupujący zdają sobie sprawę z ich licznych zalet. Po pierwsze pozwalają one na urządzenie imprezy na świeżym powietrzu, bez obaw o deszcz i chłód. Po drugie, są też znacznie tańszym rozwiązaniem niż altana ogrodowa lub taras. Po trzecie, w przeciwieństwie do wspomnianych rozwiązań są one w stanie dostosować się do potrzeb — można je dostawić w dowolnym miejscu, zabudować wszystkie ściany lub wykorzystać sam dach. Podsumowując, rozwiązują one wiele problemów, z którymi borykają się restauratorzy, osoby organizujące przyjęcia oraz fani spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Źródła: www.dascompany.pl

 


Data publikacji: 2020-04-02

Podobne technologie i poradniki