Tegoroczne wyścigi po srebrzystych wodach Adriatyku dobiegły końca! Fenomenalna załoga Abakus Okna – Abakus Sailing Team – pod żaglami zachwycającej SKY zajęła II miejsce w najwyższej klasie ORC Professional Regatta Business Poland 2021.

Kiedy 4 września 2021 roku załogi przejęły jachty i odbyły pierwsze treningi w malowniczym Pirovac, oficjalnie ogłoszono otwarcie Regatta Business Poland 2021! Pierwszy wyścig rozpoczął się już 6 września. Pełne sił i mobilizacji załogi opuściły marinę Rogoźnica Frappa i po wielu brawurowych akcjach dotarli do kuszącej zatoki w Szybeniku. To właśnie stamtąd Abakus Sailing Team wyruszył w swoją zwycięską podróż.

fot. Abakus Okna

Drugi etap regat zdecydowanie należał do Abakus Sailing Team. Wygraliśmy wszystkie wyścigi i na koniec dnia zajmowaliśmy w klasyfikacji generalnej pewne drugie miejsce z minimalną stratą do pierwszego – mówi kapitan załogi Marek Porzecki, CEO Abakus Okna S.A.

W kolejnych dniach załogi docierały do portów w Tribunj, Opat i Zlarin. Koralowa wyspa przywitała teamy wspaniałą dalmacką muzyką i nietuzinkowymi przysmakami. Tu również odbyło się uroczyste zakończenie regat i wręczenie medali.

Ukończyliśmy regaty na II miejscu w klasie ORC Proffesional. Jesteśmy z siebie bardzo dumni. Tym bardziej że mieliśmy przyjemność startować wśród godnych rywali, często w trudnych warunkach pogodowych. Wracamy ze srebrem na piersi, satysfakcją w sercu i pewnym postanowieniem, że jeszcze tu wrócimy 🙂 – dodaje Marek Porzecki.

fot. Abakus Okna

Regatta Business Poland 2021 to czternasta edycja corocznie organizowanych Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. W tym roku organizatorzy otworzyli się na inne branże, czyniąc z zawodów otwarte zmagania prawdziwych wilków morskich. Patronat branżowy nad wydarzeniem objęła firma POid, a patronat honorowy – Polski Związek Żeglarski. Szczegółowa relacja z wydarzenia dostępna jest na profilu FB Regatta Business Poland oraz na stronie www.abakus-okna.com.pl


Data publikacji: 2021-09-10

Podobne technologie i poradniki


19.12.2023 | Stolarka otworowa
W 2024 roku, w okresie drugiego kwartału,...
06.12.2023 | Stolarka otworowa
Już wkrótce, w pierwszym kwartale 2024 roku,...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
Firma Abakus OKNA wprowadza do oferty nową...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
SLIDE to przesuwne drzwi tarasowe wyróżniające się...
26.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość od Morad – poznaj system AC-84EI...
17.10.2023 | Stolarka otworowa
fot. Salamander Industrie-Produkte GmbH Duże przeszklenia i...
16.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość w ofercie, z którą stworzysz skuteczną...
06.10.2023 | Stolarka otworowa
Ksiądz Czesław „Kuba” Marchewicz, założyciel Wspólnoty Burego...