W ostatnim czasie ABAKUS – producent okien i drzwi PVC, a także nowoczesnej stolarki aluminiowej wprowadził do oferty dwie nowości produktowe.

Do złudzenia przypominające beton architektoniczny nowe okna bluENERGY GRETA, to ukłon w stronę miłośników stylu industrialnego i poszukujących oryginalnych rozwiązań w budownictwie.

fot. ABAKUS 

Profile bluENERGY GRETA w całości wykonane są z tworzywa inspirowanego surowym betonem. Nawet po otwarciu, wszystkie widoczne elementy ram i skrzydeł są w tym samym kolorze. Mają taką samą lekko chropowatą, naturalną strukturę powierzchni, którą nie tylko widać, ale i czuć pod palcami. Całość uzupełniają uszczelki i ciepłe ramki w dopasowanym odcieniu szarości.

Okna blueENERGY GRETA zbudowane są na bazie profili bluEVOLUTION82 Salamander. Wyróżniają się znakomitymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej (Uw = 0,76 W/m2K dla okna 1230×1480). Ponadto stolarka ta jest odporna na działanie wiatru i wody. A dzięki obecności antywyważeniowych okuć – skutecznie utrudnia działania potencjalnych włamywaczy. Wyróżnione przez ekspertów światowego designu nagrodami German Design Award i Red Dot, okna GRETA powstają z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.

fot. ABAKUS 

Więcej na: www.abakus-okna.com.pl

Z kolei nowe, ciepłe listwy podparapetowe STX umożliwiają jeszcze łatwiejszy, a przy tym szczelny i ciepły montaż okien PVC. Wykonane z wytrzymałego tworzywa wypełnionego twardą pianką poliuretanową o zamkniętych komorach, stanowią nie tylko podporę, ale i dodatkową izolację termiczną. Dedykowana uszczelka zapewnia szczelność połączenia. Można je piętrować, a także łączyć z ciepłym parapetem.

fot. ABAKUS 

Ciepłe listwy STX pasują do profili marek Salamander i Rehau. Są więc idealne do okien z systemów bluENERGY i bluSYNEGO Abakus. Są łatwe w montażu. System click pozwala na szybkie i stabilne wpięcie STX w ramę okienną. Dlatego można je montować już na budowie, lub wcześniej jeszcze przed transportem. W tym drugim przypadku listwy mają funkcję transportową. Podczas załadunku i przewożenia zabezpieczają okna i drzwi przed potencjalnymi uszkodzeniami.
www.abakus-okna.com.pl


Data publikacji: 2023-04-26

Podobne technologie i poradniki


19.12.2023 | Stolarka otworowa
W 2024 roku, w okresie drugiego kwartału,...
06.12.2023 | Stolarka otworowa
Już wkrótce, w pierwszym kwartale 2024 roku,...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
Firma Abakus OKNA wprowadza do oferty nową...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
SLIDE to przesuwne drzwi tarasowe wyróżniające się...
26.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość od Morad – poznaj system AC-84EI...
17.10.2023 | Stolarka otworowa
fot. Salamander Industrie-Produkte GmbH Duże przeszklenia i...
16.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość w ofercie, z którą stworzysz skuteczną...
06.10.2023 | Stolarka otworowa
Ksiądz Czesław „Kuba” Marchewicz, założyciel Wspólnoty Burego...